2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar bende acilma basladigini dusunuyorum onceki tecrubelerime dayanarak lakin 2024 de dogsun istedigim icin gitmiyorum kontrole. Bebek hareketleri de fena degil. Yanlış mi yapiyorum sizce?

Kizlar selam 38.haftadayim, yaklasik 1 haftadir tansiyonum 15-10 gidiyor, neye yormam gerektigini bilemedim, bu konuda bilgisi olan var mi
Mutlaka acile git, doktorunla paylaş durumunu.
İdrar ve kan değerlerine bakılsın idrarda protein kaçağı varmı yada karaciğer enzimleri değerlerin kontrol edilsin. 14/9 üzeri gebelik zehirlenmesi riski için takip edilmeli canım.
Doğum yaklaştığı için panik atak dolayısıyla da yükseliyor olabilir ona göre de doktorun yönlendirir seni. Bende aynı problemi 1 buçuk aydır yaşıyorum, ihmal edilmemeli.

Kizlar selam 38.haftadayim, yaklasik 1 haftadir tansiyonum 15-10 gidiyor, neye yormam gerektigini bilemedim, bu konuda bilgisi olan var mi
Korkutmak istemem ama 15 baya yüksek bı tansiyon. Normal zaman için bile yuksekken gebelikte riskli sayılacak düzeyde. İnanın canınızı sıkmak istemem ama bazen biraz korku insanı hayatta tutar
13 u geçerse acile gitmek gerekiyor hamilelikte.

Kizlar bende acilma basladigini dusunuyorum onceki tecrubelerime dayanarak lakin 2024 de dogsun istedigim icin gitmiyorum kontrole. Bebek hareketleri de fena degil. Yanlış mi yapiyorum sizce.
Sağlıklı vakti zamanında gelsinde 2023 olsun canım yıla takılma bence git mutlaka kontrole, içimde tutayimda 2024te gelsin diyeceğin bir durum değilki sonuçta geleceği varsa tarihe saate bakmıyor bebişler

Kizlar bende acilma basladigini dusunuyorum onceki tecrubelerime dayanarak lakin 2024 de dogsun istedigim icin gitmiyorum kontrole. Bebek hareketleri de fena degil. Yanlış mi yapiyorum sizce?
Nasıl anlıyorsun açılma olduğunu
Ben olsa anlar miyim acaba, ilkinde sezaryen olduğu için açılma bar miydi yok muydu haberim bile olmadı. Ama bugün okuldan gelirken yokuş çıktığım esnada rahim ağzınin olduğu yerde anlık garip bişey hissettim. Eyvah rahim ağzı mi acildo acaba dedim eve gelir gelmez camasirima baktım hatta pembelik var mı diye de bişey yoktu

Size de geçmiş olsun, inşallah düzelir teşekkür ederim

Aynen ben de bı iki kez farklı gruplara girdim ama akışa hakim olmadığından mıdır bilemicem bizim grup kadar fayda saglayamadim. Belki de haftalarimiz o gruplardan farklı olduğu içindir

Sağlıklı vakti zamanında gelsinde 2023 olsun canım yıla takılma bence git mutlaka kontrole, içimde tutayimda 2024te gelsin diyeceğin bir durum değilki sonuçta geleceği varsa tarihe saate bakmıyor bebişler
Haklisin da kendimi ikna edemiyorum Daha once 7 cm aciklikla gezmisligim var farkinda olmadan simdi de aciklik varsa bile 5 gun beklemez mi ki diye dusunuyorum Bi taraftan da ya bebege birsey olursa kendimi affetmem diye icim icimi yiyor.

Haklisin da kendimi ikna edemiyorum Daha once 7 cm aciklikla gezmisligim var farkinda olmadan simdi de aciklik varsa bile 5 gun beklemez mi ki diye dusunuyorum Bi taraftan da ya bebege birsey olursa kendimi affetmem diye icim icimi yiyor.
Ben daha önceki hamileliğimde acikligim oldugunu farketmeseydim ve bu hamileliğimde de açıklıgım olduğundan şüphe etseydim giderdim doktora. Ha nişanın suyun gelmemis, sancın da yok, bebeğe bişey olacağını sanmam ama en azından ona göre tetikte olurdum, rahim ağzında kısalma ya da açıklık olduğumu bilmek isterim yani
İlla doğurmak için değil.

Bence risk edilecek birşey değil. Ben yerinizde olsam doktora giderdim. Gönlümüz 2024 istiyor evet ama bebişlerin ne istediği daha önemli bence

Karnim asagi indi alt tarafimda cok yogun baski var tuvalete cok sik cikiyorum ve kalkip otururken vajinada bir bosluk hissediyorum vakum gibi hava doluyor gibi degisik bir his

Karnim asagi indi alt tarafimda cok yogun baski var tuvalete cok sik cikiyorum ve kalkip otururken vajinada bir bosluk hissediyorum vakum gibi hava doluyor gibi degisik bir his
Bazı insanların suyu çok sık tuvalete giderken geliyormuş aslında farkedilmeden. Doktorunuza danışmanızda fayda var eğerki sık tuvalet ile suyunuz geliyorsa bebiş susuz kalabilir

Bir hafta onceki kontrolde dr rahim boyunu pek begenmedi idare eder dedi. Hatta gel yarin dogurtayim seni diye saka yapti. Muayene etmek istedi alttan ben istemedim. Yarin gitsem mi ki acaba sancim yok bebek hareketleri de iyi diye rahatlatiyorum kendimi ama kafam karisik

Başka sayfaların yorumlarini okudum da bazisinin sabahina başlamış dogumu başının 10 gün bile sonra başlamış değişen birşey demek ki bakayım bi değişiklik görürsem gece hemen acile giderim
Nisanin gelmis ama hemen dogum olacak diye bisey yok benim bigün sonra olmustu mesela sen sancilarini takip et duzenli ve sıklaşinca gidersin hastaneye panik yapmaya gerek yok

Aman olmasın öyle bişey de sen çocuklara da mi bı çanta hazirlasan acaba? Anneanneye bırakma çantası. Bir eline çocukları bir eline cantaları kapıp çıkarsın
E ama biz daha o kaosu çözemedik annem ben gelmeden olmaz diyor, çocuklar annem de annem diyor, kayınvalide herkes orda ben niye yokum diyor bu fıkrada yanan ben olurum gibi duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…