2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İğneyi doğum sonrası neden kullandırıyorlar acaba? Kan birden koyulmasın dıyemi

Mavicicek21 Mavicicek21 Allah Allah benim doktorum son iğnemi doğumdan 1 gün önce vurulacağımı söyledi canım doğum sonrası niye devam ediyor acaba senin doktorun kafama takıldı. Bu doktorların hepsi neden farklı yöntem uyguluyor ya🤷🏻‍♀️
Ameliyat sonrası pıhtılaşma sorunu olmasın diye yapılması gerekiyormuş.İlk gebeligimde de doğum sonrası yapmıştık. Bir ya da iki hafta yaptik diye hatırlıyorum.Bu gebeligimde başka doktora gidiyorum o da doğum sonrası da yapilacak dedi.Ama son gittiğimizde ne kadar süre yapılacak diye sormayı unuttum.

Ayyy Allahım nolur kontrol esnasında açılmam olduğu anlaşılsın lütfen ya. Evde suyum gelse gerçekten çoluğu çocuğu toparlayıp gitmem 2 saate yakın sürecek. Tam Allaha emanetlik bi durum 🫣 çok korkutucu 😟
Aman olmasın öyle bişey de sen çocuklara da mi bı çanta hazirlasan acaba? Anneanneye bırakma çantası. Bir eline çocukları bir eline cantaları kapıp çıkarsın🤭

Ameliyat sonrası pıhtılaşma sorunu olmasın diye yapılması gerekiyormuş.İlk gebeligimde de doğum sonrası yapmıştık. Bir ya da iki hafta yaptik diye hatırlıyorum.Bu gebeligimde başka doktora gidiyorum o da doğum sonrası da yapilacak dedi.Ama son gittiğimizde ne kadar süre yapılacak diye sormayı unuttum.
Bana verdi doktor on tane 7-8 tanesini vuruldum hastanede yatarken de yaptılar mosmor yaptı kolumu

Kizlar pazar günü diş sorunu yaşadım antibiyotik almaya başladım ağrısı geçti bugün de kontrolumiz vardı tansiyonum yüksek çıktı idrara bakıldı biraz protein kaçağı var denildi takip için 24 saat kalacağım 36+1deyim yarın sonuçlara göre konuşacağız dedi perinotoloji de bakacak sanırım son aya girdim sıkıntılar başladı benim gibi başına gelen var mı acaba
Ben de 29. haftada idrarda protein ve karaciğer enzimlerinin yüksekliği sebebiyle iki gün kaldım hastanede, değerler çok kötü değildi giderek de düzeldi. İnşallah sizin de düzelir, gözetim altında olmak iyidir düzenli tansiyon takibi yaparlar, tahliller yaparlar umarım hepsi çok güzel çıkar. 🤗

Kizlarr hafif bi pembelik gördüm ya pecetede bu nişan gelmesi mi acaba? Sancı veya su gelmeside yok henüz ne yapmalıyım simdiiii
Pembelik geldiyse doktorunu ara o seni yönlendirir canım. Nişan mıdır bilmem ama doktorunu bilgilendirmen lazım, ulasamazsan da hastaneye git baksınlar rahim ağzına. Benim doktorum pembe akıntı, kan, su gelirse saat kaç olursa olsun ara beni dedi

Kizlarr hafif bi pembelik gördüm ya pecetede bu nişan gelmesi mi acaba? Sancı veya su gelmeside yok henüz ne yapmalıyım simdiiii
Ayy heyecanlandım şimdi. Nişan mıdır acaba benim de ilk gebelik hiç tecrübem yok.. Doğum başladıysa inşallah kolaylıkla güzellikle ilerler, başlamadıysa da seni telaşlandırmadan en güzel zamanda gelir.

Pembelik geldiyse doktorunu ara o seni yönlendirir canım. Nişan mıdır bilmem ama doktorunu bilgilendirmen lazım, ulasamazsan da hastaneye git baksınlar rahim ağzına. Benim doktorum pembe akıntı, kan, su gelirse saat kaç olursa olsun ara beni dedi
Ulasamadim doktoruma 😣 sabahı mi beklesem? Bebeğin hareketleri iyi su filan da gelmedi ne yapsam ki ya

Nişan sümüksu birşey demislerdi burda ya sanki ama bu belli belirsiz şu gibi bi pembelik ne olabilr anlamadım;(

Bilemedim ki canım, nişan filansa da gelir gelmez hemen doğum başlar mi acaba, daha önce nişanı gelenler yazsın bakalım belki bekleniyordur
Başka sayfaların yorumlarini okudum da bazisinin sabahina başlamış dogumu başının 10 gün bile sonra başlamış değişen birşey demek ki:KK43: bakayım bi değişiklik görürsem gece hemen acile giderim

Başka sayfaların yorumlarini okudum da bazisinin sabahina başlamış dogumu başının 10 gün bile sonra başlamış değişen birşey demek ki:KK43: bakayım bi değişiklik görürsem gece hemen acile giderim
Yani sancı filan olacak mı ona bakacaksin o zaman. Nişan gelse de su hemen gelmeyebilir diye okumuştum, bazen doğumda bile patlatabiliyorlarmis suyu. O yüzden en garantisi bebeğin hareketleri ile sancıları takip etmek herhalde.

Ama Nisan gelmesi doğum başlangıcı olarak görülmüyor dediğin gibi 1 saat sonra fa Doğum baslayabilir 1 hafta sonra da

Ne kadar faydalı şeyler öğreniyorum burada, umarım gerek kalmaz hepimiz bebeklerimiz kucaklarimizda taburcu oluruz ama her ihtimale karşı bunları bilmek ne kadar önemli. Çok değerli bilgiler paylaşılıyor gurubumuzda, bence yılın topigi seçilebilir, egosuz, dedikodusuz harika bı grup oldu 🥰
Kesinlikle katılıyorum sana. Bazen başka gruplara girip bişeyler öğrenebilir miyim artı diye bakıyorum okuyamadan geri çıkıyorum çok Farklı konular konuşuluyor . Diyorum hemen ben kendi anne grubuma gideyim her yaştan her tecrübeden insan var sorulan hiçbir soru paylaşılan hiçbirşey havada kalmıyor. Mis gibi herkes nazik argo yok sokak ağzı yok. İyiki varsınız özellikle bazı demirbaşlar tek tek isim vermek istemedim 😅

X