2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Evet mamasi icin kaynattigim soguttugum sudan veriyorum canim yaklaşık 1.5 cay kasigi falandir verdigim su. Baslarda tiksiniyodu sanki zehir veriyom gibi tepkiler simdi alisti severek iciyo. Bide ben hani şuruplarin icinden şırınga çıkıyor ya onla cekip azar azar veriyom agzina.
Ben de öay kaşıgıyla dun basladım ne kadar klıma açsakta cok sıcak
İdrarı berraktı parlak sarıya döndü
Parlak sarı kötü degıl ama bir berrakta degıl yani

Her gun aynı saatte ısıkları kapayıp uzaktaki ısıgı acıp loş ortam yapıyorum
Konusmamı veya ninnimi daha az sesli sallamalarımı daha yavaş yapıyorum
Böyle bir rutinle gece uyutmasına alıstırabılırsınız

Bayadır böyle işe yarıyor bozulmaz ınsallah
Yabancılarda boyle yapıyor videolarda gördum youtube ta

Ben de sezaryen olmuştum ve 32-33. Günlerde aşırı kanama başlamıştı doktora gittim alttan muayene etti adet döngülerin basliyo dedi … ve adet gibi bitti o kan .. sonra normal gününde adet oldum yani doğum sonrası direkt adet oldum yani bir ay bile rahat yokkkkk .. kanama çok old için hormonlu spiral önerdi hatta hem korunma hem kanama kontrolü için çünkü ne yaparsam yapayım yükselmeyen kan değerlerim var

Kızlar meme ucumun bir kısmı kırmızı kabuk bağlamış kan oturmuş gibi. Ama acısı yok cok nasıl geçecek

Ben de öay kaşıgıyla dun basladım ne kadar klıma açsakta cok sıcak
İdrarı berraktı parlak sarıya döndü
Parlak sarı kötü degıl ama bir berrakta degıl yani
Ya mamadan ve anne sütünden su alıyor mama suyla yapılıyor falan diyolar ama ben kendimden pay biciyorum suyun yerini hic bisey tutmuyor 😀😀 teyzemin kizi var 9 aylik bebegi hic su iciremiyomus dedi ki ben ilk 6 ay suya karsiydim keske verseydim alisirdi dedi

❗❗❗❗❗❗️Kizlar lütfen cevap verirmisiniz dr browns biberon kullanan varsa aranizda bu ters cevirince kendisi akıyor avent gibi degil emme gucuyle gelmesi gerek mamanin. Kızımın reflusu var diye aldim dunyada para verdim ama hic icime sinmedi kullanan varmı? Benim aldigimmi bozuk acaba sizin kullandiklarinizda öylemi ❗❗❗❗

Canım benim sen de insansın hepimiz kalkınca enerjik olamıyoruz bu kadar ayrıntıya girersen çok zor geçer anneliğin öyle düşünme ben senin dediğin bu aktivitelerin çoğunu yapacak zaman bulamıyorum diğer çocuğum var başka işler var lütfen kendini yıpratma sen iyi bir annesin ♥️♥️♥️♥️
Teşekkür ederimm canımm güzel yorumun içinn

Herhangi bi gaz ilaci kullaniyormusunuz ? Conformil bizde kullandik ben sevmedim onu cozunmuyor diye aptamil instagram sayfasina yazdim aradilar anlattilar saolsunlar o sekilde bi mamaymis kolik bebekler icin ozel olarak yapilmis. Tekrar hipp organic combiotic kullanmaya basladik bebegime sabah aksam kimyon veriyorum kabizlik gecti cok sukur gaz sorunumuzda gecti.
Aslında kolik değiliz ama sancılarımız var ve kaka yapmamız zor oluyor. Gaz ilacı biogaia kullanıyorum mama sindirimi için relaktaz bio olandan memnunum günde beş damla akşamları veriyorum ve belli saate kadar bebeğimin rahat uyumasını sağlıyor en azından 24 saat içinde sakin uyuduğu bir zaman dilimi oluyor.

Bende hip kullanıyorum memnunum. Belliki sizin bebişiniz gazlı bir bebek. Sürekli gaz masajı yapmanız her yedikten snra gaz çıkarmanız lazım. Ama bazen ne yaparsak yapalım olmuyo. İlk 3/4 ay benişler biraz gaz problemi yaşayabiliyomuş. Gaz damlası bende kullanıyorum. Lütfen kendinizi üzmeyin. İnanın bu tarz zorluklar hepimiz yaşıyoruz. Çok şükür evlatlarımız sağlıklı. Gerisi hallolur. Birde bir mamaya başlayın ve o mamaya biraz zaman verin. Benim doktorum çok sık mama değiştirilmesini önermediklerini söylemişti. Ben hergün genelde 2 kez 1 dopdolu tatlı kaşığı kimyonu sıcak suya koyup iyice ılıdıktan sonra içiyorum. Düzenli yapıyorum bunu. Kimyondan soğudum ama yapacak bişey yok. Size de tavsiye ederim.
hipp mamaya biraz şans ve zaman vereyim o zaman belki çok kısa sürede etki bekliyorum. Dediğiniz gibi sağlıklı olsunlarda gerisi zamanla geçecektir zaten. Kimyondan bende bıktım kokusu bile çok kötü geliyor artık. İçiyorum sütümde azaldı ama böyle kaynatıp bebeğe verenler çok memnun acaba yapsam nasıl olur bilemiyorum.

Aslında kolik değiliz ama sancılarımız var ve kaka yapmamız zor oluyor. Gaz ilacı biogaia kullanıyorum mama sindirimi için relaktaz bio olandan memnunum günde beş damla akşamları veriyorum ve belli saate kadar bebeğimin rahat uyumasını sağlıyor en azından 24 saat içinde sakin uyuduğu bir zaman dilimi oluyor.
Biogaia cocugumu bas bas bagirtan bi gaz damlasi oldu kesinlikle birakmayi bi denemelisiniz. Sikayetvar sitesine hakkindaki sikayetlere bi bakın butun gaz damlalarini biraktim sadece kimyon veriyorum kabizligi bile gecti bebegimin. Sap simplex, biogaia, nurse harveys , nurse harveys colex, metsil akliniza gelebilecek butun gaz damlalarini kullandim 😀 careyi doktorumuzun önerisiyle kimyonda buldum. En son sap simplex biraktim onunla birlikte kabizligimiz bitti bisuru yorum okudum kabiz yaptigina dair... doktorumuz bize gaz damlalari bi ise yaramaz kimyon ver demisti haklıymış. Biogaia kullandigimda cocugumda cok fazla ikinma ve bagirarak aglama gozlemlemistim. Kolik bebek sanmistik o dönem. Meger bagirsaklari sıkıştırmış biogaia.

Ya zaten çok kusuyo ya ondan iyi gelmez diye korkuyorum hangi mama versem bilemedim tavsiye varsa alıyım ben de 1 kere vereyim hipp organic mi alsam
Eğer kabızlık sorunu olmazsa kesinlikle golden goat ver ben veremiyorum kabız yaptı ama bebeğime çok yaramıştı ay ne keyifle içiyordu yavrum. Kabızlık ve keçi boku dışkılama olunca bıraktım. Ama hala aklım onda çünkü ben sağıp anne sütü veriyorum çok azaldı mama iciyor genelde

Bu arada ben bitane biogaia bitirdim pahali diye bidaha almamıştım. Bi kac gun bebegim normaldi. Saglik ocagi ebe onerisiyle tekrar almistim. Kabus gunler resmen geri döndü o zaman dank etti arastirmak aklima hic gelmemisti. Lutfen sikayetvar sitesindeki yorumlara bi bakın o ilac hakkındaki.

Biogaia cocugumu bas bas bagirtan bi gaz damlasi oldu kesinlikle birakmayi bi denemelisiniz. Sikayetvar sitesine hakkindaki sikayetlere bi bakın butun gaz damlalarini biraktim sadece kimyon veriyorum kabizligi bile gecti bebegimin. Sap simplex, biogaia, nurse harveys , nurse harveys colex, metsil akliniza gelebilecek butun gaz damlalarini kullandim 😀 careyi doktorumuzun önerisiyle kimyonda buldum. En son sap simplex biraktim onunla birlikte kabizligimiz bitti bisuru yorum okudum kabiz yaptigina dair... doktorumuz bize gaz damlalari bi ise yaramaz kimyon ver demisti haklıymış. Biogaia kullandigimda cocugumda cok fazla ikinma ve bagirarak aglama gozlemlemistim. Kolik bebek sanmistik o dönem. Meger bagirsaklari sıkıştırmış biogaia.
Ay gerçekten mi yaaaa bende rahatlatıyor sanıyorum. O bağırıp kıvranmalar ağlamalar ondan mıydı acaba bende sanıyorum ki verdiğimde ondan dolayı uyuyor belki de gece uykusuna geçtiği için hissetmiyor bende yaradı sanıyorum sabaha karşı dört gibi yavrum acılar içinde çığlık atıyor ondan sonra hiç uyumuyor kıvran kıvran helak oluyor. Deneyim bende kimyonu mama verdiğim için bir doktor su ver azar azar demişti başka doktora gittik o da nasıl su verirsiniz vermeyin dedi ay bu doktorlarda birlik denen birşey yok kendimiz bebeğimize uygun olanı seçeceğiz sanırım

hipp mamaya biraz şans ve zaman vereyim o zaman belki çok kısa sürede etki bekliyorum. Dediğiniz gibi sağlıklı olsunlarda gerisi zamanla geçecektir zaten. Kimyondan bende bıktım kokusu bile çok kötü geliyor artık. İçiyorum sütümde azaldı ama böyle kaynatıp bebeğe verenler çok memnun acaba yapsam nasıl olur bilemiyorum.
Bende 1 gece gazdan çok ağlayınca çay kaşığıyla vermiştim kimyon çayı. Ama istemeyerek yani anne sütü ve mama dışında pek birşey vermek istemiyorum. Bencede hipp mamaya zaman ver. Bnde sorun yaratmadı belki bebişin alışınca mamaya düzene girer. Girmezse doktoruna danışıp değişmeni öneririm yinede

Bende lactocolden memnun kalmadım çığlık atarak uyanıyodu bebeğim sab simplexe geri döndüm onu çok seviyo yavrum iyi de geliyo bu gaz damlaları ne kadar pahalı ya küçücük şeyler

❗❗❗❗❗❗️Kizlar lütfen cevap verirmisiniz dr browns biberon kullanan varsa aranizda bu ters cevirince kendisi akıyor avent gibi degil emme gucuyle gelmesi gerek mamanin. Kızımın reflusu var diye aldim dunyada para verdim ama hic icime sinmedi kullanan varmı? Benim aldigimmi bozuk acaba sizin kullandiklarinizda öylemi ❗❗❗❗
Bu markayı çok övüyolardı. Hatta mart annelerinde ikizleri olan bi arkadaş çok memnundu. Birkaç çeşidi var sanırım. Senin aldığın mı yanlış yoksa yanlış mı gönderdiler. Kullanmadım ben lansinohun biberonlarını kullandım. Bnce bu soruyu mart annelerine de yaz. Orda baya alan olmuştu bu biberonu

X