Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    156
bebişin haftası geriden gelen var mı? Bacak ve göbde 1 hafta geri dedi kafa da 2 hafta ileriymiş 31. Haftada kilo 1500 küsür dedi ama bunların hepsine normal dedi
Kız benim öyle pzartesi randevu vardı 32+2 .1800 gr dı. Ama göbek çevresi bir hafta gerideydi. Kafasını hatırlamıyorum inan. Bana da normal dert edilecek şey değiş protein alımını arttır ve günde 2 yumurta ye dedi. Ben bşr tane yiyordum . Öyle çok dert etmedim doktorda etmedi. Hatta burada birkaç kişinin daha öyleydi kimisi farkı kapattı kimisi aynı devam

Bu kadar etkili oluyo muymuş gerçekten yaa benim ikinci gebeliğim ilkinde yediğime içtiğime dikkat ettim protein ve sağlıklı yağ alımı açısından şuan sadece akşam yemeğinde düzgün bişey yiyebiliyorum oda yemek yapabilirsem eğer. Boy kilo aynı gidiyo önceki gebeliğimle

Ya bence o kadar etkili değil tamamen bilimsel dışı konuşuyorum . Tabi dengeli beslenmek lazım protein kalsiyumun ıvır zıvır hep dengeli almak lazım ama hangi gebe Yapıyor ki. Ben bazen vitamin almayı ilaçları unutuyorum sadece karın çevresi geride olunca bunu yapsan yeter dedi. Ha o geriliği de doktor hiç kafaya takmadı olabilir dedi

ben özellikle hiçbir şey yapmadım yemedim normalde nasılsam oyleydi onden gidiyor diyor doktor. yeme içmeyle alakalı degil kesinlikle

bariz bir açıklık olmadığı sürece ki bu bebeğe anneye göre farklılık gösteriyor olabilir değerleri normal kabul ediyor. Biz iki hafta öndeydik ama deli gibi karbonhidrat yiyordum resmen gece kalkıp makarna falan yapıyodum 17. Haftalarda bıraktığım gibi normale döndü. Yani ilerideydi ama sağlıklı bir ilerleme değildi bence. 32+0 da 1830 gram çıktı 4 gün gerideydi. doktor her şeyi güzel dedi.

Benim de el ve ayak eklemlerim parmaklarım acıyo yürürken üstüne zor basıyorum hiç aklına gelmicek şeyler yaşıyo insan

tansiyon cok tehlikelierken doğumun en cok sebebi. inşallah düzene biner. diyetle de destekleyin. bana bebek iri suyun fazla demişti dr. ondan da korkuyorum. resmen goğsumun altından başlıyor karnım o kadar yukarıda ki.
detaylıdan beri her şeyi tuzsuz yiyorum da yeterli gelmedi sanırım canım az kaldı sağlıkla zamanında alalım bebeklerimizi kucağımıza

Ben başından beri düzenli beslenmiyorum mesela düzenli derken öğün olarak bebeğe kilo aldıracak şeyler yedim hep kahvaltıda mutlaka iki yumurta kaşar peyniri ve süt arada avokado tükettim öğlen yemek yemiyorum ama badem ceviz fındık muz şeklinde geçiriyorum akşamları hafif şeyler yiyorum beyaz ekmek değil de tam buğday bence Buda çok önemli haftada bir balık tavuk ve et tüketiyorum böyle böyle bebişe yaramış hep

Kuzum benim de karın çevresi geriye düştü bana da beslenmeni artır dedi vitamini de günde 2 yaptı ama ben de çok etkili olacağını düşünmüyorum plasentada kireçlenmeler başlamiş diyor yediğim etin sütün orayı tamir edeceğini zannetmiyorum. Kendim doğmuşum 36 haftada 1950. Genetik bilimi diye de bir gerçeklik var. Tosuncuk doğmasını zaten beklemiyorum 2500 ü görsün ben razıyım valla

Olamaz canım moralini bozma ölçümlerde farklılık olabiliyor sen yeme içmene dikkat et şeker için
Dinlen mümkün olduğunca keyfini çıkar hamileliğin son haftalara girdik son ay zaten hızlı kilo alıp büyüyecek merak etme şimdiden stres yapma lütfen bence gayet iyi ölçümleri

Bende erken doğmuşum annem der hep. Benim hafta hafta bile değişiyor beslenmem . Eşim de bende kilosu az doğmuşuz . Genetik devreye giriyor haklısın doktorda uzun ve zayıf olacak dedi. 2500 ve 4000 doğan iki bebekte benim için aynı dedi. Senin hesap 2500 ü geçse yeterli

tansiyon cok tehlikelierken doğumun en cok sebebi. inşallah düzene biner. diyetle de destekleyin. bana bebek iri suyun fazla demişti dr. ondan da korkuyorum. resmen goğsumun altından başlıyor karnım o kadar yukarıda ki.
karnının göğsünün altında başlaması iyi bişe
karnın aşağıya inmesi doğum işareti demek yukarda olsun inmesin :)

İlla ki belli durumlarda faydası vardır ama bende fark göremeyince acaba mı dedim vitaminleri aksatmıyorum bari onu yapayım diye çer çöp oğlandan arta kalanları yiyorum yoksa ha bide bebiş kilolıçu olsun iyi diyr bi kavramda yok bence oğlumu 37 hafta içinde doğurdum 3.5 kg doğdu doktor 40a gitsen normal doğuramazdın demişti o 3.5 çıkarken nasıl olduğunu düşündüğümde kafaya takmamaya başladım bebek kilosunu

ben özellikle hiçbir şey yapmadım yemedim normalde nasılsam oyleydi onden gidiyor diyor doktor. yeme içmeyle alakalı degil kesinlikle
Benimde bebiş önden gidiyo 2 hafta suyuda fazla şeker yok yeme içme önceye göre daha az ve dengeli yeme içmeyle alakalı değil bencede bebeklerin ve annenin yapısına bağlı bi şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…