2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Sağdığınız sütleri hep poşetleyip dolaba mı kaldırıyorsunuz? Bi de elektrikli mi almak lazım sağma makinesini? Manuel de iş görür mü?
Manuel el yoruyor ve elektırıklı gıbı sagım yapmıyor cnm saatlerce uğraşmak zorunda kalırsın en son oğlumda sagım yapmıstım 300 ml mı ıkı sagmada cıkarmıştım oda nerdeyse bır buçuk saatımı alıyordu bu seferkınde kullanmıyorum devamlı emzırıyorum çok şükür uykumuz düzene gırıyor akşam 18 /00 dan sonra uyutmuyorum ondan sonra emzıre bıldıgım kadar emzırıp öyle uyutuyorum sekızde uyuttum hala uyanmadı 11 gıbj uyanır geceleri rahatım ,

Yani hırslandı en başlarda sonra silikon uçla vermeye başladım ben yavaş yavaş kavrama gücü gelince aldı

kot pantolonumu giydim çok duygulandım en son 6 ay önce filan giymiştim sanırım
Aynen ya bende çok ozlemısım tişört lerjm felan benım anlamadıgım hala şu karnımız normalde hafif sıs gıbı duruyor ama uzanınca düm düz ne güzel gözüküyoruz o zaman

Ya uyutmamak için napıyorsunuz emerken uyuyor benimkisi rahatlıyor kıyamıyorumda uyutmaya memede de uyukluyor süt agzında kalıyor uyanınca yine aranıyor aç gibi geceleri cin gibi çünkü bide gaz sancılarımız başladı kızlar doktor kontrolünde damla falan bişiler isticem

Yani hırslandı en başlarda sonra silikon uçla vermeye başladım ben yavaş yavaş kavrama gücü gelince aldı
silikon uç denedim, onunla daha çok ısırdı ucunu ve silikonun içine kan doldu resmen. o görüntüden sonra attım çöpe nazar değmesin az önce yine güzelce kavradı ve emdi. kafasına göre takılıyor çocuğum

Aynen ya bende çok ozlemısım tişört lerjm felan benım anlamadıgım hala şu karnımız normalde hafif sıs gıbı duruyor ama uzanınca düm düz ne güzel gözüküyoruz o zaman
uzanınca içe çöküyodur ben sezaryenle doğurdum, spor da yapamıyorum bu evrede. herhalde bu göbek hep benimle kalacak. aslında hamilelikten önceki kiloya döndüm ama göbek duruyor

Oynuyorum mesela ayaklarının ıkısınıde karnına doğru bastırıp gerı cekıyorum rahatlaması ıcın konuşuyorum sabahları mesela yatıyor ama yarım yamalak öğlen üç saate yakın uyuyor sonra kalkıp gozlerını acıyor edıyor yarım yamalak tekrar uyuyor özellıkle emzırıp yerıne bırakıyorum orda duruyor acıkınca yüzünün seklı degışıyor hemen zaten uzmanlarda saat altıdan sonra uyutmayın kı gece uykusuna gecsınler der 1 ayla 5 ay arasını gece lerı kırmızı los ısık kullanıyorum uykuya dalması daha rahat oluyo

uzanınca içe çöküyodur ben sezaryenle doğurdum, spor da yapamıyorum bu evrede. herhalde bu göbek hep benimle kalacak. aslında hamilelikten önceki kiloya döndüm ama göbek duruyor
Göbek hepımızde azda olsa duruyor ya normal olsaydı bu sefer bende oda kalmazdı ama bu seferkı sezeryan olunca azda olsa kaldı gündüz lerı çocuklarla ilgileniyorum gecede onlar uyuyunca evı topluyorum mutfagımı hal ettım yatak odasını topladım camasırları katladım banyoyu yıkadım temızledım salona yer yatagı koydum ıkı bebıskmle orda yatıyprum herıf desen zaten yok yola gıttı kafam şuan öyle sakın kı bezler bıtmıstı yenı paket acıp yerlestırdkm sabaha sadece evı makıneye cekıp kavaltı ısım var

benim bebiş 4 saatte bir emme, gaz çıkarma, uyuma döngüsünde. emdikten ve gazı çıktıktan sonra otomatik olarak uyuyor (eğer bir sıkıntısı yoksa) ama öyle oynama modumuz filan açılmadı henüz yani ben konuşsam ya da gıdıklasam filan bile pek umurunda olmuyor. 6'dan sonra uyutmayıp kaçta uyutucaz bir daha?

mantıklı soru yarım saat kadar duruyor benle sonra emmeye gecıyor tekrar emerken nıeyse gozlerını fıl tası gıbı acıyor duruyor bır süre yoruluyor sonra emmıyor daha aradan on dakıka felan gecıyor tekrar emmeye başlıyor yavaş yavaş öyle uyuyor kucagımda çalmasını bekleyıp derın uykuya gecınce yatırıyprum yerıne baksana goZlere bızımkı emmedıgı zaman uyandıgı zaman hep böyle gozlerı döndümu senın kının rengnı aldımı

Eklentiler

• 1000017833.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 23
Kızlar herkese merhabaa bugün tam 40 haftalık oluyorum. Doktorum 41e kadar bekliyorum suni sancı veriyorum dedi. 2 gundur kurek kemigimde kaburgamda, omzuma boynuma tum sag vucuduma vuran agri var nefes alamiyorum batar giriyor oturup kalkamiyorum. Doktor da agrilarin tek cozumu dogum istersen sezeryan olabilirsin dedi. Etrafimdaki herkes de bebegin zamani doldu riske atma sezeryan ol kurtul diyor.hic sancim yok cunku daha. Ama sezeryanin iyilesme sureci uzun oldugu icin ve sonrasinda göbek kaldigi icin korkuyorum. Normal dogumu beklerken de bebegi riske mi atiyorum acaba diyorum. Fikirlerinize açığım.

Maşallah canım ya, ben sen doğurmuşsundur diyordum. Burada 40+larda doğuran tecrübeli anneler var diye biliyorum. Umarım en kısa sürede kavuşursun bebişine

Canım çok önyargı var seseryana ya senle daha öncede konuşmuştuk . Ben gayet memnunum süreçten 17 kilo aldım ben hamilelikte 13 kilo verdim bile . Tamamen senle alakalı ki fitness antrenörüyüm diyosun göbek falan kalmaz bence riske atma .

Maşallah canım ya, ben sen doğurmuşsundur diyordum. Burada 40+larda doğuran tecrübeli anneler var diye biliyorum. Umarım en kısa sürede kavuşursun bebişine
Amin canimm insallah. Sancim falan olmadi hic. Kurek kemigi agrim cook kotu durumda.

Evet kuzumm konusmustuk. ailem de oyle diyor bebegi de kendini de riske atma sezeryan ol kurtulun diyorlar. Hic sancim yok cunku bekledikce bebek icin de riskli olur gibi geliyor. Tek korkum sezeryanin iyilesme sureci ve göbek sorunuydu icimi rahatlattin tesekkur ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…