2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Bende devleti denemek istiyorum muayene diye gittik 1100 lira ona verdik bide bu toplam 2700 muayenede de yapılan şeyler zaten sağlık ocağında da yapılmıştı bilseydim gitmezdim
Ayy bizim de hem muayene hem kalça ultrasonu hem de benim kontrolüm var kaç bin lira gitcek belli değil şimdiden strese girdim ya

Bende devleti denemek istiyorum muayene diye gittik 1100 lira ona verdik bide bu toplam 2700 muayenede de yapılan şeyler zaten sağlık ocağında da yapılmıştı bilseydim gitmezdim
istanbuldaysan kanuni s.s eğitim araştırma iyiydi biz artık oraya gidiyoruz. hastanede bebek bakım odası vs filan da rahat kullanılıyor

Sedyede yan yatırdım ben kollarından tuttum doktor bacaklarından tutup baktı 6-7 dk sürdü bizim iki tarafındanda yapıldı hamilelik de karından bakılan ultrason gibi aynı. Biraz ağladı emzikle idare ettik
Ayy benimki hayatta durmaz o zaman yandım desene

kızlar ben artık her emzirme saati geldiğinde ağlıyorum stresten. bebek ayrı ben ayrı gerginiz ya yine ısırdı meme ucumu kanadı mahvoldu. 20 gün gayet güzel emen bebek son bir haftadır ne oldu anlamadım meme ucunu tutuyor sadece ve mümkün değil daha fazla yerleştiremiyorum

Arada benimde ısırıyor gibi geliyor ama damağıyla çok vakumluyor heralde daha 23 gğnlük bebe sizde 2 saatte bir mi emziriyorsunuz yoksa her arandıgında veriyor musunuz ben gündüzleri arandıgında veriyorum memeyi emiyor valla gece 2 saate bir emziriyorum

damaklarıyla ısırıyor benim de yani tam ne yaptığını anlamıyorum ama bana verdiği his sanki dişleri varmış da bütün gücüyle ısırıyormuş gibi memeyi reddetse bu kadar canım yanmaz, emmeye çok istekli çocuğum ama veremiyorum acıdan ya. yarın emzirme danışmanı gelecek ama ona da sihirli değneği varmış gibi bir beklentiyle yaklaşmak istemiyorum. siz nasıl hallettiniz bu emzirme işini. bebeğiniz doğal olarak mı aldı o kahverengi bölgeyi? bu bizim bebeğe öğrettiğimiz bişey mi yoksa kendileri doğal olarak mı yapıyor onu merak ediyorum

hem her istediğinde veriyorum hem de 2 saati geçtiyse uyandırıp yine veriyorum. maksimum 3 saatte bir emziriorum

Anladım bende 40i çıktıktan sonra gelin dedim herkese

Neden öyle söylediniz kar ve zarar olarak aciklayabilirMisiniz
Neden öyle söylediniz kar ve zarar olarak aciklayabilirMisiniz
Youtube da Osman gönülal diye bir doktor var. Onun videosunda dinlemiştim. Emzik verince anı bebek ölüm riski azaliyormus. Ama emziğe alıştirinca emzik istiyorlar devamlı anladığım kadarıyla. Bir de şey duymuştum ileride damak ve diş sorunları oluyormus ama o ayına göre emzik vermemekten kaynaklıymış.

Ne güzel bir uygulamaymis ya. Annemde hep avrupada hemşireler ilk haftalar eve gelip destek oluyor demişti onun bir versiyonu, çok iyi akıl.

Kendimizi üzmeyelim bence hepsi geçici. Benim kızım da 8 olacak kasımda. Hamilelik haberinden itibaren çok çok iyiydi, ama bir haftadır ilgi isteme modunda, en son 3 kişilik çekirdek ailemizi çok özledim falan diyince bir akşam beraber uyuduk. Her gün en az 1 saat beraber geçirmeye çalışıyorum, parka çıktık dondurmacıya gittik falan biraz duruldu. düzeliyoruz sanki. Yeni düzene alışmakta zorlanıyorlar, büyükler diyip geçiyoruz ama çok şey bekliyoruz çocuklardan herhalde.

Iyı akşamlar hanımlar ben gıbj eskı kılosuna dönen vsrmı herseyı yenıden gıymek ne güzel

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…