Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Dogru demiş. Şuan en fazla normale uyumlu gidiyoruz diyebilir zaten. Her bebek ne zaman ve nasıl gelmek istiyorsa öyle geliyor. Akışına bırak. Bizim yani cogu annenin istemedigi şey dontorun keyfi olarak tatile gidecek dşye ugrasmamak için falan direk sezeryana almak istemesi ve öyle yonlendirmesi. Normal dogum isteyen bi kadın doktor korkutmasıyla sezeryana mecbur kalabiliyor. Suyun bitti bbeek ölebilir gibi korkular ya da normal dogumu travma haline getiren doktorlar da var. Sen akışına bırak ne istedigini düşün. Akışta gidiceksen de doktoruna soylersin.

Öyle bişey derse kadının gözlerinin içine bakıp ciddi bir ses tonuyla şunu sorar mısın "Bunu söylemendeki amaç ne?" Eminim suratına angut gibi bakakalacak

Ayyy inşallah canım inşallah

İkisi de belden aşağısını uyuşturuyor dimi ya fark ne ben anlamadım epidural daha mı iyi
Aşkım benim bildiğim kadarıyla epiduralde ağrı acı hissetmiyorsun ancak dokunma, baskı falan onları hissediyorsun ancak spinalde lokal anestezi gibi hiç bişey hissetmiyorsun ağrı acı basınç hiç bi his yok

İkisi de belden aşağısını uyuşturuyor dimi ya fark ne ben anlamadım epidural daha mı iyi
Gecen gün bi post atmıslar ama bulamadım. İkiside aynı yerden uyuşuyor spinal hemen veya 1-2 dakkaya epudural 15 dakkaya falan etki gösteriyor. Epudural hem normalde hem sezeryande yapılabiliyor. Spinal sadece sezeryanda. Epidurali uzatabiliyorlar o postta daha uzun sürede etkisinin gectigi yazıyordu. Bide epuduralde tam uyusukluk oluyor ama çekiştirmeleri ittirmeleri hissedebilirsiniz acı olmaz diodu spinalde hiç hissetmezsiniz diodu. Anladıgım kadarıyla spinal cok hızlı sekilde olup bitiyor. Bi tanıdık dogum yaptıgında baya uzun kalmıstı içerde benim dogumumda ben hemen cıkmıstım herkes hemen cıktın diodu eşim bile namaz kılıp gelene kadar olmuş herşey. Belli bir yan etki farkı varmı bilmiyorum tabi

Evet bende okumustum gecen gün ama dpgru mu bilememiştim

Öyle bişey derse kadının gözlerinin içine bakıp ciddi bir ses tonuyla şunu sorar mısın "Bunu söylemendeki amaç ne?" Eminim suratına angut gibi bakakalacak
Kız kaçtır aynı şeyleri anlatıyo deli oldum doğurmuş eve bi gelmiş herkes aa sen mi doğurdun demiş inanamamışlar hayret etmişler bi anda bütün göbeği yok olmuşmuş.

Kız kaçtır aynı şeyleri anlatıyo deli oldum doğurmuş eve bi gelmiş herkes aa sen mi doğurdun demiş inanamamışlar hayret etmişler bi anda bütün göbeği yok olmuşmuş.
Allah aşkına sor gülüm ya, niye bunu anlattın şimdi de. Of bu kendilerini yırtık dondan çıkarmaları yetmiyor oğlunun karısıyla kendisini yarıştırıyorlar bi de, ne kadar acınası

Epidural daha iyi gibi o zaman sonuçta ikisinde de bacaklar gidiyo olurda zorunlu sezaryen olursam hangisini seçeyim diye düşünüyodum ama farkı anlamamıştım

Allah aşkına sor gülüm ya, niye bunu anlattın şimdi de. Of bu kendilerini yırtık dondan çıkarmaları yetmiyor oğlunun karısıyla kendisini yarıştırıyorlar bi de, ne kadar acınası
Şimdi he he diyip geçiyorum da lohusayken böyle şeyler söylerse kan çıkar

Epidural daha iyi gibi o zaman sonuçta ikisinde de bacaklar gidiyo olurda zorunlu sezaryen olursam hangisini seçeyim diye düşünüyodum ama farkı anlamamıştım
Bana da spinal daha iyi geliyo hem daha hızlı etki ediyor hemde hiçbirşey hissetmiyomussun keserken falan. Odaya da hızlı gitmek baya cazip geliyo

Şimdi he he diyip geçiyorum da lohusayken böyle şeyler söylerse kan çıkar
Lohusayken o arsız konuşursa sen de arsız konuşursun, hakedene hakettiği gibi aşko
Aslında normal doğumda da istenebilir ama önermeyen de çok fazla var ya. Hissiyatı azalttığı için doğumu uzatabilir veya yanlış ıkınmaya sebep olabilirmiş
Vajinal doğumda kasılmalar epiduralde hissediliyormuş kuşum. O yüzden epidural düşündüm ben ama gidişata göre bakıcam. Dayanabilirsem hiç birşey almadan doğum yapmayı planlıyorum tabi hayırlısı kolayı ve sağlıklısı nasip olsun hepimize inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…