Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Dün akşamdan beri hastanedeyim pankreas enzimlerim yüksek olduğu için yarin sezaryen olabilirim doktorumdan haber bekliyorum yarın tam 38 olacağım normal doğuma hazırlamıştım hep kendimi ne olacak bakalim hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Nasip canım üzme kendini Ne için bakıldı da fark ettiler canım o değerleri

inşallah biberona gerek kalmadan düzelir canım ya. ben de bugün bebeğimi kucağıma almaya gittim. sağ elini sol göğsüme koydu bebiş ama yarım saat boyunca o göğsüm öyle bir sızladı ki eve zor attım kendimi. 2 saattir taş kesildi sanki sağıyorum süt gelmiyor napacağımı şaşırdım ya bir gün iyi bir gün kötü bakalım ne olacak

Panik atak olabilir kuşum ama benimkisi nefes alışverişime karşı olan özgüvensizlik gibi bişey

Hayırlısı olsun bitanem çoğumuz normal doğumu bekliyoruz ama o veya bu sebeplerden sezeryana alınabiliriz senin haftan çok güzel bebeğim umarım ikiniz içinde hayırlısı olur pankreas enzimlerinin neden yükseldiğini bilmiyorum tabi umarım ciddi bişeyin yoktur

Bizde de vardı sonra bizim tanıdığımız biri hemşireden rica etmiş o çekmişti ilk başta gizli gizli. Sonra cuma günü bana fotoğraf çekebilirsiniz dediler bende hemen çektim. Bizi çok uzun tutmuyorlardı hadi annesi sizi dışarı alalım dediğinde çok sinirleniyordum bende kovar gibi çocuk benim ama dediğin gibi

Kız öyleymiş bende korkuyordum suni sancı olayından da internetten baktığımda tamamen doğum gibi kimi zor doğum yapar kimi kolay kişinin acı eşiğine göre değişiyor ya suni sancı da öyleymiş yaşayıp kendimizi ölçeceğiz işte benim doktor 39 dedi ama 38+ları mı kast etti yoksa daha ilerileri mi çözemedim hatta şey dedi herşeyi tam oluşsun diye 39 haftayı diyorum dedi bana da ilerisi için böyle dediyse mantıksız geldi o da şundan dolayı isteğe bağlı sezaryen 38+ haftalarda yapılıyor ya herşey tam olmasa keyfi birşey neden 38 haftalarda yapılsın. Neyse perşembe az çok birşeyler yorumlanır heralde hayırlısıyla kucağımıza alsaydık

Bu doğum konusu beni aşırı geriyor ya. İlk hamileliğim zaten ve hamile olana kadar doğumların bu kadar zor olduğunu hiç bilmiyordum. Şimdi araştırdıkça insanlarla konuştukça o kadar korkuyorum ki anlatamam. Doktorum da normal yapamayacak gibi hissediyorsan hiç beni de kendini de uğraştırma direkt sezaryene göre plan yapalım dedi ama anne bebek arasındaki ilişki açısından normal doğumun daha iyi olduğunu da söyledi. Ne yapacağım bilmiyorum bu doğum korkusu sizde de var mı varsa ne yapıyorsunuz? Bu konudaki stresim yüzünden her şeyi takıntı haline getirir oldum. Bir de doğumdan 2 ay sonra işe başlamam lazım ve yaşadığım şehirde tamamen yabancıyım tanıdığım kimsem yok bebeğimi daha o kadarcıkken birine bırakmak zorunda olmak daha şimdiden nefesimi kesiyor. Bir de üzerine bu kişi bakıcı olacak ailemden biri bile olmayacak düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum. İşe gitmeyeyim desem tek maaşla yaşamak mümkün değil bir ton borç var.

Son düzenleme:

Herkesin kaygı düzeyi çok farklı. Açıkçası ben hiç araştırmıyorum, bu konuda pek okumamaya çalışıyorum ve olumsuz bir şey görecek gibi olursam uzaklaşıyorum. :)

Çünkü deneyimlerimizin hepsi kendine has olacak. Dünyanın varoluşundan beri olağan olarak ilerleyen bir süreç içerisindeyiz. Bir de henüz yaşamadığımız bir şeyin kaygısını şimdiden hissetmek geri kalan süreyi başka hiçbir şeye odaklanamadan tamamen stres içerisinde geçirmemize neden oluyor. Bu doğum konusu, bilinen bir risk, hastalık vs vs durumları yoksa kervan yolda düzülür misali olmalı gibime geliyor benim.

Ancak doktorun yaklaşımı biraz keskin olmuş. :) Bu tür söylemler çok yanlış. Zorunlu olarak sezeryan olan, keyfi olarak sezeryan olan farketmez bu şekilde çocuğuna kavuşan bir sürü anne var. Hiiiç sanmıyorum çocuklarıyla aralarında bir şeyler "sırf sezaryen doğurdukları için" eksik olsun. Bir şeyleri överken diğer şeyi yermek gerekmiyor illa.

Ha her şeye rağmen kaygınızı yönetemiyorsanız, sizi daha da strese sokuyorsa (stres bebiş için daha kötü sonuçta) tabii ki sezaryen planlanır ne olacak ki?

Ama belki de su gibi kolaylıkla geçecek bir süreciniz olacak, bunları hiç bilemeyiz, hiç öngöremeyiz. Birazcık sürece teslimiyet gerekiyor sadece.

Bir de doktorunuza güveniyorsanız eğer türlü türlü kaynaklardan okuyup araştırmamanızı öneririm. Zira kafa karıştırıcı olabiliyor. Ve fazla bilgi de maalesef kaygı düzeyimizi artırıyor. Sağlıkla kavuşalım inşallah bebişlerimize.

Benim annemde alerjik astım vardı ve cok şiddetliydi. Ozamanın teknolojisi tıbbın yetersizliği düşün. Ben cocukken cok tedaviler gördü ama hüçbişey değişmedi sadece ilaçlar değişti konforu arttı. Ama ne bende ne de kardeşimde astım yada benzer bişey yok merak etme.

Anne bebek ilişkisinin normalde sezeryanden daha iyi oldugunu söyleyen doktor mu gerçekten. Kaynana falandır o Araştırmacılar bile bunun öyle olmadıgını defalarca söylüyorlar zaten. Anne olamamış bir sürü bormal doguran var ne alakaymış

Yaaa bi bebişimi daha geliyorrrr en saglıklı nasılsa öyle olsunnnnn

Korkma canım için rahat olsun. Olacağı varsa her trlü oluyor zaten. Bizim 2 taraftada alerji olmamasına rağmen oğlumda yogun alerjik egzama var doktorlarda anlam veremiyor neden böyle oldugunu. Alerjik olupta cocugı sağlıklı olanda var. Bende korkuyordum 2. De böyle olursa diye ama saldım artık yaşayıp görücez naıslsa

Ay sonuncunun oncekilerden farkı ney ki yaa. Dikişlerin zarar gorurse diyeyse neden bu kadar beklediler. O ara acılsan çat die normal dogum mu diceklerdi. Hiç anlamadım senin işi yaa. Amaaa hoşgelmiş bebişimizzzzz darısı saglıklıca bizim başımızaaaa

Geçmiş olsun canım dikkat et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…