Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar bugünün dertlisi de benim
Kendimi hiç begenmiyorum aldığım kilolar yüzünden giydiğim hiçbir şey yakışmıyor aşırı özgüvensizim. Bu yüzden de kocama karşı aşırı kıskanç tavırlar sergiliyorum hem hakliyim hem haksız belki bilmiyorum dışarı çıktığımızda hep birilerine bakıyormuş gibi hissediyorum baktığı da oluyor yakalıyorum sonrası tabii kavga ve sinir krizi benim açımdan. Bugün de çalıştığı yere geldim orda da maşallah kızlar plajda gezer gibilerdi iyice sinirlerim bozuldu. ona karşı güven problemim yok kesinlikle ama elimden olmadan kıskanıyorum kendimi beğenmediğim için böyleyim farkındayım da beni beğenmiyor başkalarına bakıyor diye düşünüyorum içten içe iyice kafama takar olduğumu farkettim bu konuyu. Kendisi de farkında surekli bu yüzden kavga çıkartıyorum baktın bakmadın mevzusu kendime de yakistiramiyorum hiç ama anlık kendimi kaybediyorum adeta. Sonra benimle ilgilenmeye çalışıyor ediyor falan ama nafile benim sorunum kendimle anlıyorum umarım doğum sonrası bir an önce toparlarim yoksa benim için çok zor geçecek gibi gözüküyor

Canım kendin yapamıyorsan eşinden yardım iste hiç zorlama kendini. Ben direkt eşimden istedim, hem ulaşamıyorum diye hem de hamilelik sürecime dahil olmasını istediğim için

Kızlar bugün fazla bıreyde yapmadım ama bebegın her hareketınde makatımda agrı hıssedenınız varmı hem makatım sızlıyor hem rahımım

Bence artan hormonlar düzenli sevişememe kilo almak vs yaşadığın duygu değişimleri çok normal ve bunun farkındasın. Ama kocana da yazıklar olsun. Kocaman sarılmak istedim sana

Hormonlardan dolayı kzum bunlar hep tabi kilo aldık eskiden giydiğimiz hiçbirşey olmuyor büyük beden kıyafetler de hoş değil bunlarda bizi etkiliyor ister istemez doğumdan sonra hepsi düzelecek kendimizi topladıkça ben inanıyorum sende inan zaten çok az bir zamn kaldı

Bence artan hormonlar düzenli sevişememe kilo almak vs yaşadığın duygu değişimleri çok normal ve bunun farkındasın. Ama kocana da yazıklar olsun. Kocaman sarılmak istedim sana
evet maalesef çok duygusalım
Evet kuzum inşallah bu kilo durumunu çabuk toparlarım

Evet benimde kaburgamı mahvetti nefes bile alamıyorum

Canım günlerdir okuyorum yazdıklarını bişiler yazmak istedim. Eşine aldırış etme sakın, evlenmiş cocuk sahibi olmaya karar vermiş ama daha evliliği kaldıracak olgunluğa sahip olamamış. Seni sürekli manipüle etmesine izin verme me demek ben istediğim gibi cıkarım karısamazsın? Evlenmeseydin o zaman bekar hayatı yasayacaksan? Haftada 1 gün cıkarsın arkadaşlarınla vakit geçirirsin fakat hergün her istediğinde cıkmak nedir? Kadın evde otursun cocuk baksın ki hamilesin adam istediği gibi gezsin. Etrafımda cok vardı böyle özellikle kucuk yerlerde adamlar cok düşkündür böyle özgürlüklerine, inan hepsi boşandı. İyi düşün karar ver sende ömrünün sonuna kadar seni böyle manipüle eden biriyle yaşayabilecekmisin?

Canım bende böyle hissediyorum nerdeyse 100 kilo oldum vücudum çatlak içinde kıl tüy sivilce bir sürü şey.. eşimin yanında giyinip soyunamıyorum bazen kendimi çirkin hissettiğim için e bi de hormonlar var daha çok etkileniyoruz. Ama eşlere haksızlık etmeyelim bence seninki de kimseye bakmıyodur hassas olduğumuz için sana öyle geliyordur. Üzme kendini boş yere❤

Kuzum adam bakmıyorsa bile sen böyle yaptıkça zorla aklına sokacaksın. Yaşadığın hissettiğin şeyler çok normal neredeyse bütün gebeler yaşıyordue eminim. Doğumdan sonra kilolar verilir , güzel kıyafetler tekrar giyilir şu anın mucizenin tadını çıkarmaya bak. Biz böyle hırçın çekilmez tavırlar sergiledikçe kocalar uzaklaşası yoksa da uzaklaşacak. Sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alalım da inşallah ben şu an buna odaklıyım sadece

Evet ben de yanında giyinmiyorum artık iyice sinirlerim bozuluyor bu duruma hiç çatlağım yoktu onca çabaya rağmen catladim beni sevdiğine eminim sadece duygularını dile getirebilen biri de değil kendisi maalesef bu süreçte zaten çok daha hassasım ihtiyacım var ama anlamıyor tabii. Çatlağımı vs kafama taktığımı ona göstermek istemediğimi de biliyor böyle şeylere takılmaz biliyorum da ama iki güzel cümle kurmuyor bununla alakalı mesela. Hal böyle olunca da ben de suanda benden daha guzel daha zayıf hemcinslerimi biraz kıskanıyorum
Evet bir yandan da bunu düşünüyorum durduk yere aklında yoksa bile aklına soktum diyorum kendime kızıyorum. Biraz bu konuda kendimi yontmam lazım çok haklısın. İnsallah sağlıkla kavuşalım

Dertliler kervanında aslında bende varım, ama ben bir kedinin kendini temizlemesi gibi kendi yaralarımı sarmaya çalışıyorum.
Sadece arada terapist ile konusuyoruz.
Hepınızın anlattığından daha kötü kv var bana göre.
Biz bugünlere çok zor geldik, 2 yılda olmadığım operasyon kalmadı 3 kere tüp bebek denedik, 5 ay içinde 2 düşüğüm oldu.
Çok ama çok yoğun üst düzey yönetici olduğum bir işim vardı bir çok şeyden vazgeçtim.

Şimdi geldiğimiz sürece bakınca, o kadar acı çekip istememize rağmen eşim 9 ayda kv ona zehir gibi sözleriyle uğraştı, ilk kez baş kaldırmıştı ki hastalığı nüksetti doğuma 1 ay kala barıştılar.
Benim için sen ve oğlum sadece olacak sen çok üzüldün hep büyüklük yaptın diyen adam doğum olacağı gün önceden senin de dediğim gibi anneni istemiyorum dedim. Ben toparlanayım bebekte toparlansın ellerimle hazırlayacagım onu görecek annen dedim.
Benim için en hassas ve en anlamlı günde beni düşünmeyip olur mu öyle şey annem hasta sen nasıl vicdansızsın oldum.

Özet olarak şöyle söyleyim ben onunla 2 yıldır muhatap olmuyorum o hep benım arkamdan konusuyor, eşimin ailesi boşanmış o küçükken onu sanki kocası gibi görüyor.

Yani bu kadar beklediğimiz bir evladı heyecanla bugunleri geçirip bekleyemedık.

Hayal kırıklığımın en büyüğü ise çok hassas davranılması gereken ben ve kısmetse sağlıkla doğmasını dilediğim bebeğimizken vicdansızlıkla suçlanmaktı. Bu zamana kadar hep olgunlukla karşıladım , yine hastalık haberini duyduğumda o kadar söylenene rağmen ben git dedim yine ona çok ihtiyacım varken.
Tarih tekerrürden ibaretmiş gerçekten bugün annemle miniğin kıyafetlerini yıkamaya başladık ben ağlamaklıyım ve mutsuzum. Yıllar önce ilk gelinlik provasınada yine annesiyle ilgili olaylardan mutsuz gitmiştim.
En büyük sınavım işim ve evlat sahibi olmaya çalışırkenki mücadelem sanırken meğerse asıl zorluklar yeni başlıyormuş.
Çaresizim umutsuzum inş hayat biraz da olsa kolaylaşır. Ama şuna eminim ben bugünleri böyle geçirmemeliydim olmadı.
İlk kez içimi boşalttım. Kv kendı kardesiyle bile 20 yıldır küs, etrafında sadece onu dinleyen ağzı dili olmayan birkaç kişiden ibaret.

Çok olay var hepsini anlat anlat gunler sürer. Ama bana doğumda birşey olsa üzülmez.
Kendi oğlunu manupule etmek için benımle ilgilenmezsen seni mirasımdan mahrum bırakırım biriyle evlenıyorum diyen biri…
Ama hastalık nüksedince ben kötü oldum.

Çok uzun yazdım affedin

Asla işe yaramıyo hiçbiri kesinlikle inanmıyorum. Her gün pehlivan gibi yağlandım pahalısından ucuzuna kaç tane yağ krem kullandım işe yaramadı tamamen cilt yapısıyla alakalı

Kuşum millet öyle giyiniyorki bakmamak ne mümkün ben özgüven den değil kıskanç olmadığımdan eşimi bakarken yakaları güleriz hatta artık o bana gösteriyor bu ne baksana ya diye ama of bu ne be şeklinde değil yani sapık gibi değil insanlar ne giyiyor böyle gibi eminim çok güzelsin eşinde o şekilde bakmıyordur kuşum benim üzme kendini

Şunun şurasında doğumuma 15 20 gün kaldı doğumdan sonraki hal ve hareketlerine bakacağım şimdi hamilelik psikolojisine girip yanlış kararlar vermek istemiyorum. Doğumdan sonra belli olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…