Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Isi birakacak misin canim ? Ben birakmak istiyorum ama bana da dediler ki 4 ay ucretli 6 ay ucretsiz hakkin var . Tamam ama devam etmek istemiyorum kafam corba gibi
Acele etme dedikleri gibi 10 ay sonunda karar verirsin. O anki duyhularına düşüncelerine göre. Bence bebişin annesi ile büyümesi en büyük şans. Keske ülkemizde 2-3 yıl gibi izin verilebilse. Bazı avrupa ülkeleri o konuda cok iyi yapıyor

Isi birakacak misin canim ? Ben birakmak istiyorum ama bana da dediler ki 4 ay ucretli 6 ay ucretsiz hakkin var . Tamam ama devam etmek istemiyorum kafam corba gibi
Ücretli ve ücretsiz kullandıktan sonra bırakmayı düşünüyorum canım. Tabi daha iyisini bulabilirsem o süreçte

Ücretli ve ücretsiz kullandıktan sonra bırakmayı düşünüyorum canım. Tabi daha iyisini bulabilirsem o süreçte
Ya ben 11 sene oldu tazminatimi da almak istiyorum aslinda oyuzden tereddut ediyorum. Benim isim hem calisip hrm cocuk bakmaya musait degil . Asiri yogun , stresli . Yurtdisiyla calistigimiz icin bazen nobetli falan . Daha sakin bir is istiyorum ama dedigim gibi tazminatimi da birakmak istemiyorum cok emek verdim . Neyse yasayip karar vericem artik

Tazminatını vermiyorlar mı canım kendileri çıkarmamış olursa? Benim de evimle iş yerim arası uzak ya 8buçukta çıkıp 7 buçukta geliyorum arabayla gitsem ki mecburen öyle yapıyorum şu aralar da 6 buçukta geliyorum. İşler yoğun olursa günlerce haftalarca mesaiye kaldığım ya da evden çalıştığım da oluyor. Ki kış dönemi işler genelde çok yoğun. Ben de daha sakin ve stabil bir iş arayacağım aslında. Ya da kendim bir iş kurmayı falan da düşünüyorum ama ne olacağı konusunda karar verebilmiş değilim.

Kızlarr selam 2 gündür mide yanmam fazla normal mi acaba saçları oluşuyor derler bizim buralarda ama bilemedim yinede bi sorayım dedim

Bende dönmeyeceğim zaten dön diye teklifte edilmedi zaten çalışma saatlerim 10.5 saatti ve özel anaokulu bayaa yoğun anlayacağınız raporum bittiği gibi işten çıkarım yapıp işsizlik alıcam öyle anlaştık şuan çalışıyor görünüyorum doğum ücreti alabilmek için haziran 14 te karneyi verdikten sonra ayrıldım hayat varmış evimi o kadar özledim ki.. bazıları tazminatsız neden ayrıldın diyor 7 senem var ama bazı işverenleri allaha bırakmak lazım bende öyle yaptım

Ya veriyolar da hani hem ucretli hem ucretsiz izin alip sora calismiyorum dersem ters teper mi ? Yoksa sagolsun asgaridan yatiriyo ssk mi mecbur ope ope vermek zorunda.

Ya veriyolar da hani hem ucretli hem ucretsiz izin alip sora calismiyorum dersem ters teper mi ? Yoksa sagolsun asgaridan yatiriyo ssk mi mecbur ope ope vermek zorunda.
Bence sorun olmaz canım biz de gerekirse izinden döner bir ay çalışır ondan sonra yapamadık deriz Ama ben ona kocamı alıştırmak da istemiyorum olabiliyormuş devam et demesin diye

Hanımlar hazır iş konuşuluyorken soru açtım ben, Home office & yeni bebiş oraya yazmanıza gerek yok önce buraya yazacaktım da farklı şeyler konuşuluyor diye araya girmek istemedim. Sizin fikirleriniz neler?
Şimdi okudum yazdıklarını da, herkeste aynı dert varmış dedim benim bebeğe bakabilecek kimsem de yok, eşimin ailesinden kimse yok annem var bir tek o da istanbula, babam ve kardeşim olduğu için uzun süre kalamaz gibi. Ücretsiz izin alsam, Ankarada kiralar 30 35 bin olmuş durumda, almasam bebek nolcak kfjdjfjd bilemiyorum….

Valla sorma, biz de 17 veriyoruz şu an Ankara'da ama zam dönemi geldiğinde ne olur Allah kerim. Tek maaşla çok zor, ben o yüzden ücretsiz izni düşünmedim bile. Kayınvalide desteği bana nimet şu an ama çok uzasın da istemiyorum. Bi yanım yaparsın diyor bi yanım ya yapamazsan diyor kaldım öyle daha şimdiden

Biz de 3 bin veriyorduk şimdi 27 oldu bi anda, ben de açıkçası kendim büyütmek istiyorum alışkanlıklarımız beraber oluşsun istiyorum ana ekonomi izin vermiyor şuanda, ne yapacağım bilmiyorum

Biz de 3 bin veriyorduk şimdi 27 oldu bi anda, ben de açıkçası kendim büyütmek istiyorum alışkanlıklarımız beraber oluşsun istiyorum ana ekonomi izin vermiyor şuanda, ne yapacağım bilmiyorum
Zorunda olanlara bi şey diyemiyorum kimse çocuğunu başkası büyütsün istemez tabii ama dediğin doğru ya. Eltimden bıktınız biliyorum grupça ama en yeni bebişi olan tanıdık o mecbur ondan örnek vericem yine kayınvalidem bakıyor 2 kızına da. Bi ara kayınvalidemler bu tarafa gelecekti topluca, önden büyük kızı (küçük doğmamıştı henüz) alıp gelmeyi planlamıştı. Dedik hani annesini arar? Aramaz dedi. Gelmediler ama gelseydi de aramazdı gerçekten. Gece uyanınca kayınvalidemi arıyor yanında onu görmeden uyuyamıyor. Sabah uyanınca huysuz oluyor, ne annesi ne babası, sadece kayınvalide gidip yatacak yanına öyle geliyor kendine. Bana biraz üzücü geliyor bu durum şansım varken olabildiğince kendim bakmak istiyorum ben de

Kesinlikle, kendimden biliyorum. Ben de doğduğumda babaannemlerle beraber yaşıyormuşuz, annem çalışmamasına rağmen anne kavramım karışıktı 5-6 yaşına kadar. Şimdi iş yerindeki amirimin çocuğu 4 yaşında babaannesi büyüttü, geçen gün ağladığında babannemi istiyorum seni değil diye ağlamış. Bunlar üzücü durumlar ya, zorunda kalmak daha üzücü kimseyi de kınayamam.

Ben istanbulda kendi evimdeyim bebeği planlı yapmıştım aralık sonu ocak başı doğduğunda hazirana kadar doğum izni ve ek raporla yanında olabilirim sonrada eylüle kadar yaz tatili en fazla 9 ay benimle olucak çok şükür. Bizde az ders saati alabiliyor bebeği olanlar . 9dan 12.30a kadar kadar ders alırım o arada kayınvalideme bırakıcam . Şansıma okulun karşısı hemen kayınvalidemin evi bişey olsa koşar giderim. Öyle öyle idare edicez. Günde 3 saat bakınca benden pek kopmaz gibi geliyor çoğunlukla yanında olucam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…