Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
İç yatağı dahil değil canım. Yonga levha dediler. 100x200 yatak ölçüsü. Siz marangoz musunuz kız? Nasıl yapacaksınız?
elimizde bir sürü malzeme var dekopaj punch vs. biz hobi gibi seviyoruz uğraşmayı.
Malzemeleri mobilyacı bi arkadaşıma boyutlarını soyleyerek kesirmeyi planlıyoruz düzgün kesilsin diye. onları birleştiririz işte. odayı ölçüp sonrasında dolap ve yatak ölçülerini planlayacagız bakalım.
2 mutfak tasarladık ve bir çok aşamasını biz yürüttük. ilk mutfagı tasarlayıp arkadasımıza yaptırdık ama tüm malzemeleri biz secmiştik. ikinci mutfakta mutfagı eşimle birlikte kırdık. yerleri kp ile birlikte döşedik. ara fayansıda kp ile eşim döşediler. dolapların montajınıda arkadasım geldi yaptı. kendin yap işlerini seviyoruz öğrenmeyi yeni şeyler denemeyi seviyoruz. mesela subat-martta mutfak yaptık L şeklinde büyük 50bine malettik. 1 kerede tasınma gecırdık. esim demonte ürünleri montajladı. bizim eve şimdiye kadar bi elektrik su vs bi usta gelmedi hepsini eşim halletii.

Zor değil sadece zaman alıcı ama cok zevkli. Yani standart birşey olmadığı ıcın daha güzel oluyor. Hiç boyle birşey denememiştik bu da bir ilk olacak montesorri bi oda yapacagız bakalım.
En kötü bi aksilik cıkar uğraşamayız filan dersek tasarladıgımız odayı arkadasıma veririz o gelir yapar bize.

Yarın kpss var yaa senelerdir öylesine diye diye giriyoruz boşuna yarım gün kaybı şimdi bir de bu sıcakta hamile halimizle 🥲🥲
Aksilik gibi ben bu sene Üni sınavına da girmiştim 12 seneden sonra ilk defa 😂
hahahhaa bebişi şimdiden alıştırma sınavlara :KK70: yazık zaten ömrü sınavlarla gececek garıbımın

Ya bir şey sorucam bebek benim tam kasığımın oralarda hareket ediyor şuan baya tepikliyor beni elimin koyduğumda hissediyorum hani sizler diyorsunuz ya doktor dedi bebek yukarı doğru çıkmış diye ne kadar yukarda olması lazım yani en son ki kontrolde doktor her şey yolunda demişti ama bilemedim tabi
Soyle ki zaten bebis sürekli yer değiştiriyor senin bebeğin kafası göbek deliğinde ayakları kasik kismindadir o yüzden orda hissediyorsundur. Geçen gittiğimde hissettiğim yerde tam ayakları olduğumu söyledi doktor kafa aşağı duruyormuş seninki düz duruyor büyük ihtimal. Benim de daha her an net degil hareketler ama göbek deliği hizasında ve yukarisinda hiç hissetmedim. Hatta evdeki fetal doplerde bilr kalp atisi hala kasiga yakın yerde demekki daha cok yukarıda degil

Soyle ki zaten bebis sürekli yer değiştiriyor senin bebeğin kafası göbek deliğinde ayakları kasik kismindadir o yüzden orda hissediyorsundur. Geçen gittiğimde hissettiğim yerde tam ayakları olduğumu söyledi doktor kafa aşağı duruyormuş seninki düz duruyor büyük ihtimal. Benim de daha her an net degil hareketler ama göbek deliği hizasında ve yukarisinda hiç hissetmedim. Hatta evdeki fetal doplerde bilr kalp atisi hala kasiga yakın yerde demekki daha cok yukarıda degil
Burdaki uygulamaya bakınca daha iyi anladım daha tam göbek deliğimize yaklaşmamış bu şekildeyse zaten hissettiğim yer normal oluyor

Eklentiler

• IMG_9970.png
    IMG_9970.png
    263,2 KB · Görüntüleme: 57
Kızlar ben de bebek arabasını geçenlerde hepsiburada indiriminden aldım Yoyko City.Yeni inceleme fırsatı bulabildim,hoşuma gitti.Kolay kapanıyor kolay açılıyor ağırlığı ve sürüşü de güzeldi düşünen varsa aklınızda olsun 😊

evet fişsiz olmaz canım. iade süresi 30 gün oluyor genelde
30 gün iyiymiş. ben internetteki gibi 14 filandır diye düşündüm kısa sürede de zaten değiştirme fikrine girişmem diye fişleri naptıysam bilmiyorum. bi bakayım bakayım yinede belki çöpe gitmediyse 30 günü geçmediyse şansımı denerim. cok teşekkürler

Sezeryan düşünüyorsan evet olmaz, ama yinede şekerde işte annede fenalaşabiliyor sürekli. en azından konforlu bı hamılelık ıcın yaptırmakta fayda var, baska rısklerde hıc goze almaya degmez. evet cunku sureklı bı onyargı var seker yuklemesıne. yanı kv bıle seker yuklemesı sakın yaptırma zararlıymıs dedı :-D ama yaptıracagım :KK70::KK70::KK70: bazı seyler hep kulaktan dolma bılgıler.
Tabi illa doğum şeklinde değil her konuda tehlike yaratabilir önlem almak her zaman iyidir

Gebelikte olabiliyor ben bulantı ve kusma sorunu yaşamamış olmama rağmen mesela kabartma vanilya kokusuna bayılan ben gebelikte kokusunu alınca Bi bulantı Bi tiksinti geliyor bazen çay midemi bulandırıyor patates kızartması uzun süre görmek istemiyorum yani bende Bi sabun var onun kokusu aklıma geldikçe kusmam geliyor olabiliyor insan da bazı şeyler de hassasiyet
Yok bende bulantı kusma hiç olmadı yaşamadım da sadece çok seviyordum ama artık hiç sevmiyorum yani yemek istemiyorum görünce midem falan bulanmıyor canım istemiyor sadece hiç

Korse sezeryandan ne kadar süre sonra kullanılmalı ne tarz korse kullanılmalı bilgisi, olan, var mı
15 20 gün içinde kullanmıştım ben. Bu beli sarak tek tek iliklenen korseler var ya kademeli oluyor hatta o şekilde kullandım yaz ayı olduğu için pek rahat edemedim tabi ama gün de bı iki saatte olsa kullanmaya çalıştım

Ya ben gunde 1 lt bile su icemiyorum, aranizda su hassasiyeti olan var mi? Bir yudum icsem mide hemen disari atma pesinde, nasil olacak boyle
Ben çocukluktan beri düzgün su içemem idrar yolu enfeksiyonumda sık sık tekrarlar şimdi de içemiyorum üzülüyorum da bebeğin de ihtiyacı var diye🥲canım istemiyor ama hiç

Bu sabahta ne alinmali ne alinmamali topiklerini geziyorum daha bir aptal oldum😂😂 ama mamma yi oneren cok kkisi var. Ben riske edicem ve kasimi beklicem bazen kasim indirimleri oluyor. Benim arkadasim kasimda bebek arabasi almisti cybex harika bir indirimi olmjstu . Cok acil olmayan seyleri kasima sallicam bakalim 😄

Bu sabahta ne alinmali ne alinmamali topiklerini geziyorum daha bir aptal oldum😂😂 ama mamma yi oneren cok kkisi var. Ben riske edicem ve kasimi beklicem bazen kasim indirimleri oluyor. Benim arkadasim kasimda bebek arabasi almisti cybex harika bir indirimi olmjstu . Cok acil olmayan seyleri kasima sallicam bakalim 😄
Ya ben bi tık stresli bi insanım, hastane çantasını da 1 ay sonra hazır etmeyi düşünüyorum nolur nolmaz. Panik yapıyorum 🥲yoksa Kasım indirimlerinde arabalar ana kucakları falan hep ucuzlar bence de.

Mamma güzel bu arada aldım ben, sadece yorumlarda yazdığı gibi bi kilit mekanizması yok yani alıp bi yere götürürken bozuluyor ayarı. Çocuk içindeyken düşmez tabii öyle bişi değil ama sabitlenmiyor

X