Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Şu set 1400 TL Trendyolda. Çantasına gerek var mı bilmiyorum ama ayrı ayrı alınabilir belki
Baya Uygun'a geliyormuş. Mustela çok öneriliyor. Ama pişik için bepantol kullananlar, mustelaya geçince pişik oldu diye yazmışlar. Ondan ilk aşamada bepantol aldım. Dalinin kokusunu seviyorum diye onu aldım. Masaj yağı falan da almak lazım. Bunun içinde hepsi var anladığım kadarıyla

Baya Uygun'a geliyormuş. Mustela çok öneriliyor. Ama pişik için bepantol kullananlar, mustelaya geçince pişik oldu diye yazmışlar. Ondan ilk aşamada bepantol aldım. Dalinin kokusunu seviyorum diye onu aldım. Masaj yağı falan da almak lazım. Bunun içinde hepsi var anladığım kadarıyla
Evet şampuanı losyonu pişik kremi ve yağı hepsi var. Çantasına çok gerek yok gibi zaten bakım çantası vs olacak buna koymayız o yüzden bi ayrı ayrı eklerim sepete bakim ne kadar olacak

Daha kıyafet almıcam bi yazmam lazım neyden ne kadar aldım, elimde patlıcak gibi bi kısmı 🥲
Benim listelerim var her konu için ayrı başlıkta 😅 çizip duruyorum. Kesinlikle yaz bir yere. Sonra unutucaz çünkü aldıklarımızı.

Eklentiler

• 17209014868026371940814661332346.jpg
    17209014868026371940814661332346.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 39
Gebelikte vucudunun ürettiği insilün yetmeye biliyor. O zaman gebelik diyabeti çıkmış oluyor. Şeker yüklemesi yaparak erkenden bunu teşhis edebiliyorlar tam tersine faydası olan birşey.
Size yaşanan 2 örnek;
Benim bir arkadasım şeker yüklemesi yaptı 195 cıktı. Doktoru insülin iğnesi ile tedaviye basladı 2 hafta erken doğum yaptı suyu ve sancısı gelerek normal doğum yaptı.
Başka bir arkadaşım ise şeker yüklemesine karşı çıktı yaptırmadı. Gebelikte şekeri çıktı. Gebelik süreci boyunca sürekli fenalaştı. Diyet verdiler. Doğum tarihinden 2 hafta önce şekeri 205 e cıktı hastaneye yatırdılar. 2 gün sonra ameliyathaneye alıyoruz dediler sezaryanla aldılar bebek 3.95 doğdu.

Gebelik diyabetinin birçok riski vardır hele ki kontrol altına alınmazsa. Geneldede gebelikte şekere yakalananların cocugu 4 kilo üzerinde doğar ve bebek 4 kilo üzerine coktıgında bu dogum normal dogum olarak gerceklemez sezeryan ameliyatına alırlar.
Bebeğin şekerden olan kilosunu Bi anlamı yok zaten ben çocuğum 4 kilo doğsun isterim tabi küçük zayıf olmasın ama şekerden olmasının Bi anlamı yok zaten umarım bende çıkmaz, bide ben zaten sezeryan olacağım o konu da sorun yok ama şeker tehlikeli yaptırmayı düşünmeye başladım başta istemiyordum

Büyük gardırop isteyen arkadaşlarım kesinlikle tepehome'a bakın aşırı indirim var. Orda bulursunuz alacağınız dolabı. Bir kaç kişi daha büyük dolap isteyen vardı diye hatırlıyorum.

Bende de doğduğu anda giyeceği hiçbirşey yok. Diğer ihtiyaçlarını alıyorum sürekli 😅 giysi olarak ceket kundak falan aldım. Zıbın, tulum falan yok daha ortada 😅
Ben de liste yaptım işte Benimki ne diyor ben bunların hepsini bir günde alırım niye kasıyorsun ki kendini dedim öyle olur mu pahalı olur olsun önemli değil diyor ya dedim bi git ben alırım sen karışma hayatında tabii çeyiz dizmemiş ne anlar basit zannediyor her şeyi

Ben de liste yaptım işte Benimki ne diyor ben bunların hepsini bir günde alırım niye kasıyorsun ki kendini dedim öyle olur mu pahalı olur olsun önemli değil diyor ya dedim bi git ben alırım sen karışma hayatında tabii çeyiz dizmemiş ne anlar basit zannediyor her şeyi
Ben çeyizimin %90'ını 1 günde dizdim 🥲

X