Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
bu bir senelik iznin bize denk gelme ihtimali var mı ya keşke olsa. mecliste falan tanıdığı olan varsa biraz sıkıştırsın :)))
ben bugün haberlere baktım birazda . olumlu gibi duruyor . ama bize denk gelir mi bilmiyorum . ayrıca sanırım 16 haftalık ödemeyi sgk yapacak diye yazmışlar diğer haftaları kim ödeyecek ben anlamadım sanırım ücretsiz izin gibi bir şey mi olacak ki.

doğum izni doğumdan önce 56 gün (8 hafta) ve doğumdan sonra 56 gün (8 hafta) olmak üzere toplamda 112 gün oluyor. Dr raporu ile doğumdan önceki 8 haftanın bir kısmında çalışması mümkün kullanılmayan izin doğum sonrasına ilave ediliyor.

Benim ik hemen bilgiyi yapıştırmış. 😅
çok hızlılar maşallah :KK70: bende dayanabildiğim kadar dayanıp son raddeye kadar çalışmak istiyorum umarım sağlıklı olurumda çalışırım . kadınların derdi neden bitmiyor ya

ayyy süpriz olmuş umarım bizimkiler süprizle gelmezz :KK70: bu arada nasıl doğum var kafanızda kızlar. normal sezeryan . o kadar herşeyi erkenden konuştuk bunu hiç konuşmadık :KK70:
Ben herpes geçirdim 1-2 sene önce. O zaman gittiğim kadın doğumcu doğal doğum olmaz demişti sende ama bilmiyorum bu doktor ne diyecek

ayyy süpriz olmuş umarım bizimkiler süprizle gelmezz :KK70: bu arada nasıl doğum var kafanızda kızlar. normal sezeryan . o kadar herşeyi erkenden konuştuk bunu hiç konuşmadık :KK70:
Valla doktor ne derse o bende bide baktım gelmiyor son ana kadar beklemem gibi ne bileyim riske atamam bazı bebekler kakasını yapıyormuş zehirleniyormuş falan ondan korkarım

Valla doktor ne derse o bende bide baktım gelmiyor son ana kadar beklemem gibi ne bileyim riske atamam bazı bebekler kakasını yapıyormuş zehirleniyormuş falan ondan korkarım
evet bende an'a bırakmak istiyorum . normal diye ısrar etmeyeceğim . ikimiz içinde en güzeli o an ne ise öyle olsun tabi.

ben bugün haberlere baktım birazda . olumlu gibi duruyor . ama bize denk gelir mi bilmiyorum . ayrıca sanırım 16 haftalık ödemeyi sgk yapacak diye yazmışlar diğer haftaları kim ödeyecek ben anlamadım sanırım ücretsiz izin gibi bir şey mi olacak ki.
ben öğretmenim. bizde 16 hafta yatıyor maaş. sonrasında 2 yıla kadar ücretsiz izin hakkı var

Bende kontrolden geliyorum bebek ters çok ilginç buldum 😅 denk gelen var mı böyle ? demir ilacı ve multivitamin ekledi folatı kestik 12+3 ile 2. Trimester hoşgeldiniz dedi doktor 1 ay sonra gel dedi
Benim de 12+1 de direkt suratını gösteriyordu dönsün diye çok çabaladı doktorumuz 🤭🤭

Çok üzgünüm çok geçmiş olsun, pıhtılaşmanız var mı ona bastırabilirsiniz ben de önceden 11 haftalık düşük yapmıştım sonrasında testler vs pıhtılaşmam olduğunu öğrendim iğne kullanıyorum . İnşallah sonrasında sağlıklı bir gebelik geçirir kucağınıza alırsınız
Kızlar bugün rutin kontrolde bebeğin kalp atışının durduğunu öğrendik. Tam 12 haftalıkken durmuş. Yarın zorunlu kürtaj olacağım. Patolojiye gönderecekler. İlk gebeliğimdi bana verebileceğiniz bir tavsiye var mı tecrübeli anneler varsa aramızda :KK43:

Kizlar tetanoz hakkında düşünceleriniz neler sağlık ocağı beni temmuz başı cagirdi 17. Haftaya denk geliyo. Kesinlikle aşı karşıtı değilim hatta gerekli oldugunu da düşünüyorum ama tetanoz konusunda kafamı kurcalayan şeyler var. Doktorum yaptirmami istedi o yüzden onu dinleyeceğim ama sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum. Bi profesör vardi hamilelik enfeksiyonu kabul etmeyen bi süreç ve tetanoz ile enfeksiyon enjekte ediliyor demisti. Tibbi konularda yorum yapmak doğru olamaz ama bana dediği dusuncesi mantıklı gelmişti.

Çok üzgünüm çok geçmiş olsun, pıhtılaşmanız var mı ona bastırabilirsiniz ben de önceden 11 haftalık düşük yapmıştım sonrasında testler vs pıhtılaşmam olduğunu öğrendim iğne kullanıyorum . İnşallah sonrasında sağlıklı bir gebelik geçirir kucağınıza alırsınız
Çok üzgünüm çok geçmiş olsun, pıhtılaşmanız var mı ona bastırabilirsiniz ben de önceden 11 haftalık düşük yapmıştım sonrasında testler vs pıhtılaşmam olduğunu öğrendim iğne kullanıyorum . İnşallah sonrasında sağlıklı bir gebelik geçirir kucağınıza

Çok teşekkür ederim :KK43: her şeye baktıklarını sanıyordum ona ekstradan mı bakılıyor? Sizin de karnınızda mı kalbi durmuştu yoksa düştü mü? Ve bir daha ne zaman hamile kaldınız acaba? Şimdi çok heveslenmiştik tekrar nasıl olacak, olur mu hiç bilmiyorum korkuyorum

Asya ismini ben çok seviyorum ya
Kızım olsa Aysa , Ayza bu isimler olsun diyodum ama eşim bı isim koyma sevdalısı sormayın🤣oğluma babalarımız vefat ettiği için dedelerinin ismini koyduk. Hasan Ali
Aa biz eşimle 11 senedir birlikteyiz 1 senedir evliyiz Ben 14 o 16 yaşındayken sevgili olmuştuk🙈küçüklükten beri hayalimiz Asya kız için kızımız olursa Asya koyacağız inşallah

X