Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Kızlar birazdan kürtaj olacagım 14 hafta oldugu için ilaçla düşürecekler.dün çok kötüydüm bugun daha iyiyim .Bir kızım var allah ona ömür versin .Kendimi onunla avutuyorum.Sakın stres yapmayın .Olanlar var deyip kendinize yormayın . Hepiniz saglıcakla kucaklarınıza alın meleklerinizi.Allah ne derse o oluyor.Rabbim hepinizin iyi haberlerini almayı nasip etsin .
Allah sabırların en büyüğünü versin 😔

Güzel anneler nipt testi yaptıracağım fiyat aldım 15 bin TL dedi bı özel hastane siz hangi firmadan kaça yaptırdınız devlet Hastanesi'ne gidiyorum normalde orda bı bilgi vermediler

Bence sende üzülme hamilelikte yiyip yememek bebeğe sadece 500 gr kadar etki ediyormuş. Az yemek veya çok yemek bebeği sağlıklı ya da sağlıksız yapmıyor canım😊 sen takviyelerini düzenli kullanmaya özen göster. Normalde 3 aydan sonra folik asiti doktorlar kesiyor diye biliyorum. Ama benim doktorum devam dedi. Bakalım.

Haklısın aslında doktorum birşey demediğine göre aldığım kilo bile göze çarpmıyor demek 😊 aynen karnımdaki o acıyı dindirmek be bulantımı bi nebze hafifletmek icin yedim. İçerde bi kedi karnımı tırmalıyormuş gibi nasıl bir acı vardı. Zaten midemde bulandığı için herşeyi yiyemiyordum. Tek yiyebildiğim karbonhidratımaız şeyler patates makarna pizza hamburger sağlıklı yiyebildiğim yogurt ayran cacık meyvalı yogurt vs yogurdun her türlü kombinasyonu çok iyi geliyordu. Zaten bulantı ve halsizlikten yataktan basımı kaldıramıyordum. Yeni yeni yataktan cıkmaya basladım yürüyüş yapmaya başladım bakalım artık😊

Oooo maşallah😊 hayatımda hic kilo verme süreci gecirmedim o yüzden nasıl olur hic kestiremiyorum.

Maşallah sağlıcakla kucağına alacağın günler gelsin inşallah. Bende dün rüyamda bebeğim doğmuş kucağımda emzirirken gördüm. Bi de hamileliğimin başında görmüştüm. Cinsiyetiyle birlikte 😊 anneler gercekten hissediyor bebeğin cinsiyetini. Kusma ile cinsiyetin bi bağlantısı yokmus. Aşırı kusup erkek annesi olan arkadaslarım var. Ama hep diyorlar ya kız hanileliği daha zor diye valla galiba öyle
Benim de doğuma giderken bile kusan erkek annesi arkadaşlarım var evet hiç belli olmuyor sağlıklı olsunlar da ♥️♥️

Güzel anneler nipt testi yaptıracağım fiyat aldım 15 bin TL dedi bı özel hastane siz hangi firmadan kaça yaptırdınız devlet Hastanesi'ne gidiyorum normalde orda bı bilgi vermediler
Bende 15 e yaptırdım doktorumun anlaşmalı olduğu firmaya ama fiyat firmadan firmaya değişiyor mesela 11bine de yapan var ama turkiyede yapılıyor ama yurtdisi daha fazla öneriliyor. Genelde en memnun olunan hill turkey panaroma orta test 465 dolar gibi bi fiyatı vardi sadece trizomi 13 18 21 e bakilmasini istersen de 440$ di yanlış hatırlamıyorsam. Eğer hastanede yaptırmayacağım diyorsan pazarlık yap fiyatta düşüyorlar

24 Nisan'da 3.02'ydi
11 Mayıs'ta 2.88'e düşmüştü
11 Haziran'da 1.28 olmuş
Benimki çok acele etmiş tekrar bakmakta. Bugün kontrolümüz vardı ilacı 75 mg’a çıkardı. Su içemediğimiz için biraz trip yedik meyve suyunu abartırsan şekerle uğraşırız ileride de dedi. Allahım napıcam ya ☹️

ben de prilam kullanıyorum ama bulantıma etki etmiyor :KK43: hiç bir sabah çiçek gibi uyanamadım daha :KK43:
Bugün Tek prilamla zorlanıyorum. Az önce kustum ve yine kusacak gibiyim 🥺 ay kurtulamadık bi yaaa. Az içince enerjim yerine geldi ama midem sürekli dönüyor ve acıyor 🥺 dayanmaya çalışıyorum 💪🏼 burası survivor

Bugün Tek prilamla zorlanıyorum. Az önce kustum ve yine kusacak gibiyim 🥺 ay kurtulamadık bi yaaa. Az içince enerjim yerine geldi ama midem sürekli dönüyor ve acıyor 🥺 dayanmaya çalışıyorum 💪🏼 burası survivor
ben de bugün kustum ve kusunca moralim çok bozuluyor artık 😪
hiç geçmeyecek gibi geliyor çok sinirim bozuluyor

Kızlar selam, ben kitaplar almaya başladım. Doktorun yatış verdiği bu dönemi en azından okuyarak geçiririm diye düşündüm. Bir süredir bebek yatağı ile ilgili yazısıyorduk buradan. Bu konu ile alakalı pedagog un söylediği şeyi ek e koyuyorum. Burdan yola çıkarak almakta fayda olabilir…büyük baslıkları okuyun derim. Bu arada kitap hoş bence

Eklentiler

• IMG_9931.jpeg
    IMG_9931.jpeg
    107,5 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_9932.jpeg
    IMG_9932.jpeg
    114,5 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_9933.jpeg
    IMG_9933.jpeg
    119,1 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_9934.jpeg
    IMG_9934.jpeg
    116,2 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_9935.jpeg
    IMG_9935.jpeg
    72,5 KB · Görüntüleme: 41
Bende o zamana kadar beklemeyi tercih ettim. Baktım gecmiyor ve pazar günü çok fenalaştım. Eşim acile götürecekti yine. Zaten ilk 3 ayım acillerde ve hastanelerde yatmakla gecti. Acillerdede parol serum bağlamaktan baska yapabildikleri birşey yok. artık doktoruma mesaj atıp ilacı artık istediğimi söyledim. Benim arkadaşımın 8.aya kadar mide bulantısı devam etti. 9.ayda bulantısı kesildi herşeyi yiyebilmeye başladı. 2 hafta sonra doğuma girecek. Dünde hastaneye yatışını yaptılar. Bilmiyorum ama çok zor herkesin hamilelik süreci cok farklı. Dayanabilme gücümüz olsun yeterki🙏🏻🤍
Siz sürekli acillik oldunuz ve doktorunuz prilam vermedi mi? Mide bulantısında temel ve en birinci verilen ilaç prilam, eğer etkisi olmuyorsa zofer veya zofran o da etki etmezse hastaneye yatışla desteklenir. Ben şu an 15. Haftadayım prilam almadığımda kusuyorum, ha aldığımda da bulantılar geçmeyebiliyor ama kusup mideyi altüst etmiyor en azından. Benim doktorum hamilelikteki vitamin kullanımını bile tasvip etmeyen biri olarak prilamı rahatlıkla içebilirsin demişti.

Kızlar selam, ben kitaplar almaya başladım. Doktorun yatış verdiği bu dönemi en azından okuyarak geçiririm diye düşündüm. Bir süredir bebek yatağı ile ilgili yazısıyorduk buradan. Bu konu ile alakalı pedagog un söylediği şeyi ek e koyuyorum. Burdan yola çıkarak almakta fayda olabilir…büyük baslıkları okuyun derim. Bu arada kitap hoş bence
O zaman anne yanı park yatak çok mantıklı 😄

Kızlar merhaba nasılsınız umarım bebişler iyidir ♥️ ben de bugün kontrole gittim kürtaj sonrası iki hafta geçti.. Doktorum herşey yolunda rahmin toparlamış dedi hemen bırak korunmayı dedi hocam Bi durun dedim ya 😆 yeni yeni kendime geliyorum iyileşiyorum ama sizleri merak ediyorum herşey yolunda mı cinsiyetler belli oluyor mu sağlıklı bebekler gelsin dünyaya inşallah ♥️

Bu arada şeker insülin direnci bakalım dedi yüksekse ondan da olabilirmiş bebek ölümü yarın sabah kan vereceğim inşallah eğer öyle bişey varsa ilaç başlayacak bana hem de zayıflatır dedi Ay nasıl sevindim anlatamam, 😆

X