Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
@edahandro

Ay yalnız olmamak insana iyi geliyor. Evet bu mide bulantısı ve karbonhidrat ilişkisi inanılmaz kötü. Sadece 30-60 dakikalık mide bılantımı alıyor sonra yine başa sarıyorum. 14. Haftamdayım dün dayanamayıp artık doktorumdan mide bulantısı ilacını yazmasını istedim bugun herşey düzene girmiş gibi hissediyorum. Bulantıdan gram enerjim kalmıyordu, bulaşık makinasını doldur boşalt bile yapamayacak hallerdeydim. Bugun bulasık makinamı boşaltım tezgahtakileri koydum. Ay dünya varmış dedim. Şimdiye kadar direnmekte yanlış yapmışım gibi geldi. Bende ilaç ilaçtır içmek istemiyorum diye kendimi aşırı zorladım bebişin sağlığı için. Neyseki bebişin herşeyi çok iyi sağlıklı ilerliyoruz.
canım senin 14. haftada olmanla da ilgili olabilir. ne kadar hastane sayfası okuduysam hep 14 ten sonra halsizlik ve bulantı geçer azalır diyordu.

İlk defa duydum bu ilaci ben decavit kullanıyorum. Benim kullandığımda da demir düşük miktarda var. Denedim bi kac defa atmayınca bulantim geçiyor mu diye gecmeyince ilaçtan olmadığına karar verdim😄
Demir 17 mg ama etkiliyor mu bilmiyorum ki. Ben gece uyumadan önce içtim sabah uyanamadim bütün gün halsizlik o şekilde kaldım kotuydum dün baya. Bugün 11 gibi içtim 1 buçuk saat sonra falan kustum. Yani ilaç içip bişey yiyince kusma oluyor sanırım yemeğin hemen sonrasına içip bı kaç saat bişey yemeden denicem bı de. Ne zaman bu ilacı içsem küstüm artık ilactan olduğuna çok eminim🤣

bence üzülmeyin ben 6 kg verdim ve keşke yiyebilsem de 20 kg alsam diyorum.
Bence sende üzülme hamilelikte yiyip yememek bebeğe sadece 500 gr kadar etki ediyormuş. Az yemek veya çok yemek bebeği sağlıklı ya da sağlıksız yapmıyor canım😊 sen takviyelerini düzenli kullanmaya özen göster. Normalde 3 aydan sonra folik asiti doktorlar kesiyor diye biliyorum. Ama benim doktorum devam dedi. Bakalım.
Canım bence hiç kafana takma doğumdan sonra veririz, önemli olan bebişler iyi olsun. Doktor'un birşey derse ona kulak as. Ben de kontrolsüzce şiştim ama resmen yaşam mücadelesi veriyorum gibi, inan hiç düşünemiyorum sağlıklı mı sağlıksız mı yediklerim diye. Sen de öyle oldun muhtemelen. O kadar çok bulantı ve ağrı yaşıyordum ki ancak karbonhidrat yaralarımı sarıyordu. Mesela şimdi de bırakmaya çalıştığım için normalden fazla bulanıyor gibi midem 🥺
Haklısın aslında doktorum birşey demediğine göre aldığım kilo bile göze çarpmıyor demek 😊 aynen karnımdaki o acıyı dindirmek be bulantımı bi nebze hafifletmek icin yedim. İçerde bi kedi karnımı tırmalıyormuş gibi nasıl bir acı vardı. Zaten midemde bulandığı için herşeyi yiyemiyordum. Tek yiyebildiğim karbonhidratımaız şeyler patates makarna pizza hamburger sağlıklı yiyebildiğim yogurt ayran cacık meyvalı yogurt vs yogurdun her türlü kombinasyonu çok iyi geliyordu. Zaten bulantı ve halsizlikten yataktan basımı kaldıramıyordum. Yeni yeni yataktan cıkmaya basladım yürüyüş yapmaya başladım bakalım artık😊
cilekkokusu90 cilekkokusu90 bende kilo aldım hemde düzgün beslendiğim halde ama zaten kolay kilo alan bir yapım var hep. su içsem yarar. ama inanın bazen taksamda umrumda değil. yeterki tansiyon şeker gibi sağlık sorunum olmasın . kilo bu verilir. zamanında 20 kilo vermiştim sırf düğün fotoğraflarında güzel çıkayım diye :KK70: evlendikten sonra kocamla hepsini geri aldık :KK70: şimdi benimle kilo almaya başladı . doğumdan sonra birlikte vereceğiz yine dfghjdf
Oooo maşallah😊 hayatımda hic kilo verme süreci gecirmedim o yüzden nasıl olur hic kestiremiyorum.
Ayyyy alınsın ayolll çoğalsın kız anneleri 🥰🥰🥰 maşallah sağlıkla kucağınıza alın ♥️ benim kızım ben ne yediysem kusturdu 🥹 bel ağrısı halsizlik yorgunluk baş ağrısı cilt çirkinleşmesi her şeyi yaşadım bende 🤭 bizim kızımız olacağı da dün kesinleşti 🤩
Maşallah sağlıcakla kucağına alacağın günler gelsin inşallah. Bende dün rüyamda bebeğim doğmuş kucağımda emzirirken gördüm. Bi de hamileliğimin başında görmüştüm. Cinsiyetiyle birlikte 😊 anneler gercekten hissediyor bebeğin cinsiyetini. Kusma ile cinsiyetin bi bağlantısı yokmus. Aşırı kusup erkek annesi olan arkadaslarım var. Ama hep diyorlar ya kız hanileliği daha zor diye valla galiba öyle

canım senin 14. haftada olmanla da ilgili olabilir. ne kadar hastane sayfası okuduysam hep 14 ten sonra halsizlik ve bulantı geçer azalır diyordu.
Canım keşke dediğin gibi olsa ben 14+2 deyim. Dün gece 2 ye kadar aşırı mide bulantım devam ediyordu ilaçları aldım yattım. Sabah ilk defa çiçek gibi uyandım. Hatta gece ilaçla ilgili etki etmiyor diyenleri okuyunca cok üzülmüştüm. Halsizliği yapan mide bulantımdı zaten. Mide vulantısını hissetmeyince halsizlik yeme içme olayı vs herşey düzene girdi resmen

korkunu anlıyorum ama malesef direnmekte hata etmişsin . prilamın bebeğe bi zararı yok. kendini de düşünmelisin. sen mutlu olursan bebek mutlu olur. mide bulantısı berbat bir şey şimdiden sonra düzenli iç epey rahatlarsın . yalnız gündüz içmek uyku yapıyor bilgin olsun . akşamdan iki adet içersen gün boyu rahatlarsın
Evet maalesef. Simdiye kadar bosuna eziyet çekmişim resmen. yorumlarda uyku yaptıgını okudum. Doktorum gece 2 tane iç sabah hala devam ederse sabah 1 tane yine devam ederse ikindide 1 tane iç dedi. Günde 4 taneye kadar içebilirsin dedi. Ama sabah içinde çok etkiliyormuş sersemlik yapıyormuş bu da beni korkuttu. İlaçla daha ilk günüm umarım gün içinde bulantı yaşamadan sakin günler geçiririm🙏🏻 İlacı doktor ne zaman nasıl kesiyor bilginiz var mı

Evet maalesef. Simdiye kadar bosuna eziyet çekmişim resmen. yorumlarda uyku yaptıgını okudum. Doktorum gece 2 tane iç sabah hala devam ederse sabah 1 tane yine devam ederse ikindide 1 tane iç dedi. Günde 4 taneye kadar içebilirsin dedi. Ama sabah içinde çok etkiliyormuş sersemlik yapıyormuş bu da beni korkuttu. İlaçla daha ilk günüm umarım gün içinde bulantı yaşamadan sakin günler geçiririm🙏🏻 İlacı doktor ne zaman nasıl kesiyor bilginiz var mı
ilacı sen kademeli kesebilirsin . doktorun demesine gerek yok . iyi hissettikçe sayıyı azalt. ben birden kestim . yaklaşık 20 gündür kullanmıyoum . çalışmıyorsan eğer sabahta iç. çalışıyorsan çok zorlanırsın . ben bayılıyordum iş yerinde.

Benim kızlar kadar çok dayanılmayacak bulantım yoktu ama sürekli bastırma isteği olup yiyip bulanma hissi rahatsız ediyordu. Doktordan istedim ama icitigm gün ben kendimden geçtim resmen 😁ağız kuruluğu sersemlik algı anlayışım falan değişti dedim ne oluyo bulanmiyo ama kafamda kalkmiyo hayatıma donemiyorum. İki gün içtim bıraktım malesef ama rahatlattı gibi bı kaç gün içme ihtiyacı da olmadı.bi daha ihtiyaç duyarsam bende gece denicem

Canım keşke dediğin gibi olsa ben 14+2 deyim. Dün gece 2 ye kadar aşırı mide bulantım devam ediyordu ilaçları aldım yattım. Sabah ilk defa çiçek gibi uyandım. Hatta gece ilaçla ilgili etki etmiyor diyenleri okuyunca cok üzülmüştüm. Halsizliği yapan mide bulantımdı zaten. Mide vulantısını hissetmeyince halsizlik yeme içme olayı vs herşey düzene girdi resmen
ben de prilam kullanıyorum ama bulantıma etki etmiyor :KK43: hiç bir sabah çiçek gibi uyanamadım daha :KK43:

ilacı sen kademeli kesebilirsin . doktorun demesine gerek yok . iyi hissettikçe sayıyı azalt. ben birden kestim . yaklaşık 20 gündür kullanmıyoum . çalışmıyorsan eğer sabahta iç. çalışıyorsan çok zorlanırsın . ben bayılıyordum iş yerinde.
Şuan akşam 2 tane içmek beni toparladı iyi geldi. Bunu zamanla 1 e mi düşüreyim. Çünkü aşırı bulantım var dün geceye kadar hala devam ediyordu ve dün gece 2 tane alıp yattım. İlaç sayesinde şuan iyiyim.
Doktorum gece 2 tane düzenli kullan dedi. bu aksam 1 tane mi deneyeyim? Yoksa doktorumun talimatlarına mı uyayım.

Şuan akşam 2 tane içmek beni toparladı iyi geldi. Bunu zamanla 1 e mi düşüreyim. Çünkü aşırı bulantım var dün geceye kadar hala devam ediyordu ve dün gece 2 tane alıp yattım. İlaç sayesinde şuan iyiyim.
Doktorum gece 2 tane düzenli kullan dedi. bu aksam 1 tane mi deneyeyim? Yoksa doktorumun talimatlarına mı uyayım.
2 tane içsende bir sıkıntı olmaz bence bir kaç gün iki almaya devam et . vücut hapa da alışsın . sonra akşamları 1 dene . baktın az geliyor gene 2 içersin

ben de prilam kullanıyorum ama bulantıma etki etmiyor :KK43: hiç bir sabah çiçek gibi uyanamadım daha :KK43:
Yaaaa o zaman doktoruna söyle ilacı değiştirsin bazı ilaçlar bazı gebelere etki etmeyebiliyor. Doktor bana doz olarak gece 2 gecmeszse sabah 1 gecmezse ikindi 1 toplam 4 tane iç dedi. Sende oyle dene istersen.

Yaaaa o zaman doktoruna söyle ilacı değiştirsin bazı ilaçlar bazı gebelere etki etmeyebiliyor. Doktor bana doz olarak gece 2 gecmeszse sabah 1 gecmezse ikindi 1 toplam 4 tane iç dedi. Sende oyle dene istersen.
valla çok denedim ama yok bana mısın demiyor :KK43:
kusmam eskisi kadar yok sadece.
14-15. haftayı bekliyorum o zamana iyice azalır umarım 🙏🏻

Benim kızlar kadar çok dayanılmayacak bulantım yoktu ama sürekli bastırma isteği olup yiyip bulanma hissi rahatsız ediyordu. Doktordan istedim ama icitigm gün ben kendimden geçtim resmen 😁ağız kuruluğu sersemlik algı anlayışım falan değişti dedim ne oluyo bulanmiyo ama kafamda kalkmiyo hayatıma donemiyorum. İki gün içtim bıraktım malesef ama rahatlattı gibi bı kaç gün içme ihtiyacı da olmadı.bi daha ihtiyaç duyarsam bende gece denicem
Bende doktorumun neden gece 2 tane al dediğini başta anlamamıştım. Burda yorumları okudukça nedenini anladım. Eczacıda iyi yönlendirmiyor. doktorum kullanım talimantını mesaj atmasaydı, eczacı söyle kullanmamı söyledi; aç tok farketmez miden bulanınca iç doktorun 2 doz yazmıs gün içinde 2 tane içebilirsin. Neyseki doktorum nasıl kullanacagımı detaylı acıklamıstı boyle bir problem yaşamadım.

Kızlar bu kız hep kendisi kımıldasın hiç ben kımıldamayayım istiyo. İşte yoğun kanamayla acile gittim yine kımıl kımıl çok şükür ama plesenta rahme yakın olduğu için yukarı çıkana kadar ayakta kalmicam. Biraz yaramaz olcak zilli
benimde bbeiş rahim ağzına yakın olduğu için bir süre aktivite yoğun hareket ve cinsellik yasaklandı :KK70:

Kızlar yoğunluktan aranıza katılamıyorum yine işte son 2 günüm inşallah sonrasında rahatım😍 benim ikili tarama hala çıkmadı merakla bekliyorum 1 haziranda giriş yapılmış ama bilemedim😊 sıcaklarla mücadeleye devam asssla içimin yangını sönmüyor🥹

valla çok denedim ama yok bana mısın demiyor :KK43:
kusmam eskisi kadar yok sadece.
14-15. haftayı bekliyorum o zamana iyice azalır umarım 🙏🏻
Bende o zamana kadar beklemeyi tercih ettim. Baktım gecmiyor ve pazar günü çok fenalaştım. Eşim acile götürecekti yine. Zaten ilk 3 ayım acillerde ve hastanelerde yatmakla gecti. Acillerdede parol serum bağlamaktan baska yapabildikleri birşey yok. artık doktoruma mesaj atıp ilacı artık istediğimi söyledim. Benim arkadaşımın 8.aya kadar mide bulantısı devam etti. 9.ayda bulantısı kesildi herşeyi yiyebilmeye başladı. 2 hafta sonra doğuma girecek. Dünde hastaneye yatışını yaptılar. Bilmiyorum ama çok zor herkesin hamilelik süreci cok farklı. Dayanabilme gücümüz olsun yeterki🙏🏻🤍

Bende o zamana kadar beklemeyi tercih ettim. Baktım gecmiyor ve pazar günü çok fenalaştım. Eşim acile götürecekti yine. Zaten ilk 3 ayım acillerde ve hastanelerde yatmakla gecti. Acillerdede parol serum bağlamaktan baska yapabildikleri birşey yok. artık doktoruma mesaj atıp ilacı artık istediğimi söyledim. Benim arkadaşımın 8.aya kadar mide bulantısı devam etti. 9.ayda bulantısı kesildi herşeyi yiyebilmeye başladı. 2 hafta sonra doğuma girecek. Dünde hastaneye yatışını yaptılar. Bilmiyorum ama çok zor herkesin hamilelik süreci cok farklı. Dayanabilme gücümüz olsun yeterki🙏🏻🤍
neden fenalaşıyordun ne oluyordu yani?
arkadaşının durumu ekstrem bir durum bence herkesin en geç 20. haftada bitiyor, olumsuz düşünmeyelim 🤗

Bilmiyorum tansiyonumda küçük düşük, yüksek tansiyonda yüksek cıkıyor. Arada bi makas oluyor yani. Ölü ruh gibi oluyorum yürüyemiyorum baygınlık geciriyorum. Ama bunların hepsi mide bulantısının şiddetini cok arttırdığında artık dayanamayacak bir hal aldıgında oluyor.

neden fenalaşıyordun ne oluyordu yani?
arkadaşının durumu ekstrem bir durum bence herkesin en geç 20. haftada bitiyor, olumsuz düşünmeyelim 🤗
Bilmiyorum tansiyonumda küçük düşük, yüksek tansiyonda yüksek cıkıyor. Arada bi makas oluyor yani. Ölü ruh gibi oluyorum yürüyemiyorum baygınlık geciriyorum. Ama bunların hepsi mide bulantısının şiddetini cok arttırdığında artık dayanamayacak bir hal aldıgında oluyor.

Umarım 20.haftada bitiyordur. Yeni umut yüklendi 😄😄😄

X