Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Cook tesekkur ederim yasim 37 istanbulda yasiyorum 24 mart sat, keseyi ve kalp atisini birlikte 6+4 te gorduk dogum tarihi konusunu konusmadik hic doktorla ama 24 aralik civari sanirim. Cinsiyet tahminim yok maalesef

Bebetonun malzemeler geldi teyzoşları birtaneside bana süt sağma makinesi
Bizim de ateş ölçer gelmiş bence son derece doğru ölçüyor vücudun daha sıcak olan yerini daha serin kalan yerden sıcak gösterecek kadar hassas sanki. İnşallah kullanmak gerekmesin ama hayatın gerçekleri var tabi. Belli bir derecenin üzerine çıkarsa 0.1-0.2lik hata aranmaz zaten. Ben beğendim canım like
Bu arada emzik almayı düşünenler için arkadaşımın ısrarla önerdiği marka modeli iletiyorum. Hiç emmezse bebek üstelememek gerekir ama onun kızı hem bunu emdi hem de yaşına girmesine rağmen anne sütünü hiç bırakmadı. Kriz anlarında çok yardımcı oluyordu. Uyku kalitesini de artırdı dedi. Ben de çocuklarda boğulmaları önlediği, çene kaşlarını güçlendirdiği yönünde şeyler okumuştum. Karar sizin tabi kızlar benim alınacaklar listeme eklendi

sağol canım inşallah valla en büyük destekçim sizlersiniz. psikolojim bozulacak diye çok korkuyorum yoksa

13. haftada bulantı azaldı diyebilirim. Baş ağrısı oluyor sadece o günlerde biraz daha bulanıyor. Ama kusma falan kalmadı çok şükür. Havalar bu kadar sıcak gitmese daha da iyi olabilirdim. İnşallah sizlerin 12.hafta kesilir bulantılarınız çoğu kişiye öyle olmuş.

Yani ben öyle düşündüm öyle yaptım hiç de pişik sorunu yaşamadım. Islak mendil yenidogan da olsa temiz içerik de olsa bebis cildine saf pamuk ve şu kadar iyi gelmeyebiliyor o kadar hassaslar ki
Kutu çok tatlı evet ama soğumaz mi bunda kalınca

Kızlar bimde önüme çıktı 44 tl su alıştırma biberonu
Ay çok iyi yaa, bim ve a101 e ara ara bakmak lazım.
İnşallah canım ya. Önümüzdeki hafta 12. Hafta olacak. Ümitliyim inşallah

İştahınız ne durumda 13 hafta itibariyle hiç bişi yiyemiyorum içim kazınıyor vicdan yapıyorum cidden yiyecek görmek istemiyorum yarın saat 3 te perinatolojiden detaylı ultrasonum var umarım bebiş iyidir

ahhh sen böyle dedikçe var ya nasıl umut doluyorum nasıllll. bugün 12+0 tam ama çok bulantım var. gerçekten bi anda rahatlar mıyım Allahım sana dua edicem

ilaç kullanıyor muydun ben bugün prilama başlıyorum tekrar. zoferi bıraktım

ahhh sen böyle dedikçe var ya nasıl umut doluyorum nasıllll. bugün 12+0 tam ama çok bulantım var. gerçekten bi anda rahatlar mıyım Allahım sana dua edicem
12.haftada gidip geldi. 13te baya azaldı diyebilirim. Aç kalınca yine kötü oluyorum iki üç saatte bir katı bir şey yiyince iyi oluyorum. Bugün adana dürüm ve salata yiyebildim. Bol su içebilmek için prilama devam ediyorum bazen bir bazen iki. Eski halime dönmek için daha zamanım var ama bu hale dayanılabilir. Darısı başınıza. Bence azalır artık bu hafta. Ben de sana dua edeceğim

ilaç kullanıyor muydun ben bugün prilama başlıyorum tekrar. zoferi bıraktım
Zoferi 6.haftada enfeksiyondan hastanede yatarken serum olarak takıyorlardı. Yine de çok kötüydü midem. Bana prilam daha iyi geldi sanki. Başta iki alıyordum sonra bire düşürdüm. Bazı günler iki alıyorum. Doktorum da öyle söyledi bulantın su içmeni engelliyorsa 4e kadar çıkar ilacı çünkü su aşırı önemli şu an havalar sıcak daha fazla içmen gerek dedi.

Kilo kaybına bi şey yiyememene bi şey dedi mi

İştahınız ne durumda 13 hafta itibariyle hiç bişi yiyemiyorum içim kazınıyor vicdan yapıyorum cidden yiyecek görmek istemiyorum yarın saat 3 te perinatolojiden detaylı ultrasonum var umarım bebiş iyidir
İştahım gidip geliyor. Dün migren tuttu ondan sanırım akşam yoğurtla makarna bile midemi bulandırdı yiyemedim resmen aç yattım kötü oldu midem. Bugün iki sandviç, adana dürüm, salata falan yedim. Et yerken çok zorlanırdım bugün zorlamadı hiç. Güzel yedim yani. Ama bir haftadır düzgün beslenmiyordum. Bugün bebişi gördük tekrar maşallah boyu haftasına göre uzun. Yani bizim yememizle değil ya 9 ay boyunca kusan insanlar 3.5 kilo doğuruyor. 25 kilo alan 2.5 kilo doğuruyor. Doktor da söyledi sakın çevreyi dinleme bebek kilo alacak diye onu bunu yeme diye. O her şekilde büyüyor dedi.
Senin bebiş de çok iyidir hiç merak etme Detaylı ultrason için erken değil mi? 20den önce bakmazlar dedi bana doktorum

Kilo kaybına bi şey yiyememene bi şey dedi mi
%10 a kadar kilo kaybı normal diyoruz dedi. sen de baya vermişsin sınırdasın dedi. 3. ayda geçer dedi. prilam iyi gelir yersin dedi. kötü olursan hiç yiyemezsen mama falan önercem dedi, moralim bozuldu mamayı duyunca zaten. kendini motive et kussan da ye dedi. önemli olan su içmekmiş. su kaybı yoksa serum takmıyoruz dedi.

Maşallah güzel güzel büyüsünler inşallah beslenmiyorum diye üzülüyorum bende. Doktorum aradı bugün akşam 22.00 den sonra tatlı bişi yeme meyve dahil yarın 1.5 saatlik detaylı ultrason bakacağım dedi. Ben ikili üçlü istemedim ense kalınlığına organlarına bakacak sanırım belki cinsiyeti de öğrenirim. Riskli gebelik diye belki de:/ 22. Hafta da bakılıyor canım doğru söylüyorsun onda da çağıracaktı. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım anneler eşya bakıyor o kadar heyecan yapıyorum herkese nasip olsun bu güzel duygular

Ay çok iyi yaa, bim ve a101 e ara ara bakmak lazım.

İnşallah canım ya. Önümüzdeki hafta 12. Hafta olacak. Ümitliyim inşallah
Güzel olacağına inan canım vücut kendini de dinliyor biraz. Tabi psikolojik değil yaşadığımız süreç biyolojik ama az da olsa iyi olacak demenin faydası olur belki Ben diyorum düzeldim falan eşim diyor dur öyle deme daha erken. Ya diyorum bırak biraz olumlama yapayım yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…