Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Hiç bildiğim bir konu değil valla ne desem yalan olur arkadaşımın başından doğurana kadar kullandığını biliyorum sadece
Selam kizlar ben 14 yıldır 50 mg tiroid ilacı kullanıyorum ilk hamileligimde öğrenmiştim bıraktığım an yukseliyo çünkü aynı anda vertigoyu tetikliyo dahiliye doktorum bana ömür boyu kullanicaksin dedi bende kullanıyorum değerim 2.6 seviyelrinde ilaç icmezsen yukseliyo ve tembellesiyo herkesin ki farklıdır yinede doktorunuza danışın

Başınız sağolsun canım. Progestanı kullanamanın zararlı olacağını sanmıyorum. Ben günde 4 tane kulanıyordum başlarda, zamanla azalttı doktorum. Ama tabi doktoruna danış mutlaka kuzum

Yaaa doğrudur canım benim teyzem de bildim bileli kullanıyor mesela. Orangegreysky bak duydun mu? Bu yüzden gebelikte de bıraktırmıyorlar galiba. Ben şimdi yarın doktora gidince bunu da sorarım muhtemelen bana da ilaç verecek doğuma kadar mı diye sorarım yani.

Kız al benden de o kadar. Ben su içemiyorum dedikçe suyla yutulacak hap çıkarıyorlar başımıza. Daha bunun demiri, d vitamini falan var yani bir yandan da prilam devam. Allahım tez vakitte şu bulantılarımızı dindir, su içebilir hale gelelim. Amin çok amin

Ben günde 2 lt su içen bi' insanım. 3 senedir tiroid hastasıyım valla konuyu nasıl buraya getirdi :)

Tiroid konusunda da hamile kaldığımdan beri 100 mg levotron kullanıyorum. Bir önceki düşük yaptığım hamileliğime kadar 75 mgdı. İlk hamilelikte 100 mg'a çıkardı bıraktırmak bi tarafa. Değerim 0,97 çıktı yine de bıraktırmadı. Hamilelikte çok hızlı yükseliyor.

Kızlar 170 le tekrar görüştüm keşke ilk baştan söyleselerdi erken çıkışa başlamıştım yani 7.5 saat çalışmaya işveren 45 saati doldurmadığı için maaşından kesinti yapma hakkına sahipmiş. Şuraya bakın ya hamileye hak tanıyorlar ama işverene sundukları hakka bakın ne güzel ben emeğimden hiç kısmayacağım ama o benim maaşımdan kesip kâr edicek.

sevmezsen sevme desen sen suçlusun işte kdsjfkldj

ahhh ahhh en büyük isteğim kana kana su içmek. nerden baksan 1.5 ay oldu su içmeyeli bir an önce şu ikinci trimestera girseydik başımız gözümüz bebişimiz iyi olarak

Ben günde 2 lt su içen bi' insanım. 3 senedir tiroid hastasıyım valla konuyu nasıl buraya getirdi :)
Ay bizimki her konuyu oraya bağlar bu ne ki. Saçım döküldü, su içmiyorsun. Gözüm seğirdi, su içmediğinden oluyordur. Tendonum koptu de su içersen düzelir der Tiroitle ilgili öğrendiğim gerçekler beni üzdü ama fark edilmesi iyi neyse ki. Çaresine bakarız inşallah

Demek ki düşük olduğu için böyle düşük tansiyon baş ağrısı yaparmış zaten neyse yüksek olması daha kötü geçer inşallah zor kafamı kaldıramıyorum ben
Aynen yüksek tansiyondansa düşük cok daha iyidir bize zorr olsa da bebise zarari yok yuksek tansiyon onuda etkiliyor. Yalnız bu bas ve goz agrisi fena. Benim sol gozum bazen bulanik bile goruyo saatlerce snra gecio. Tuzlu ayran iyi geliyor sende insaallah icmeyi dene kotu hissednce .

Sağlık ocağında hamile olduğunu belirtik detaylı bı kan testi isteyebilirsin. Onlar gebelere yapılması gerekeni biliyolar. Önemli bazı testler var aslında istemesi gerekiyordu. Kendin yaptırıp bı sonraki kontrolde göster onları istersen. Gebeliğini bildirmen gerekiyor sağlık ocağına zaten

Güya hak, nerede görülmüş bi hakkı verirken bi yerden kestikleri yav. Hayret bi şey

BANA da gözler de öyle baskı ağrı oluyor geçer heralde ayran içeceğim bende teşekkür ederim

Neeee Ne güzel işmiş ya ne anladıysak Ben kendi iş yerime bunu zaten kabul ettiremem onun acısını çıkarmanın başka yolunu bulurlar Ay ben de dün bizimkilere sinir oldum. 3 gün açık alanda stant kurulacakmış bize ait. Başında duracakmışız gelene geçene anlatacakmışız. Bir sıcak havada açık alanda saatlerce ayakta durmadığımız kalmıştı yani. Zaten susuzum bu halde hayatta kalmaya çalışıyorum beklenen işe bak. Bundan önceki 6 yılı unutun, önümüzdeki 6 ay hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedim Kendileri sinir olsun bana ne.

Umarım düşer ama düşse de var artık o onla yaşamayı öğreniyosun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…