Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
canım sen su işine bir çözüm bul. doktoruna anlat içemiyorum diye. sulu şeyler tüketmeye bak . ayran soda çorba meyve gibi. umarım tez vakit içebilirsin .
Onlar devamlı içiyorum zaten diğer türlü ayakta durabilmem mümkün değil. Ama suyun kendisini içemiyorum. Valla aile hekimi bu haftadan sonra azalır bulantılar genelde, suyu da yudum yudum içmeye başlayın artık yaz da geliyor öyle ayranla meyve suyuyla geçmez bu aylar dedi. Hiç cesaretim yok :KK43:

Ay kuzum sen ne yaptın 5-6 hafta susuz kalmak nedirr ya zorla da olsa burnunu tut iç Ben de bazen iğreniyorum ama su soğuk olunca çokk kolay içiyorum🥺
Canım koktuğundan falan değil ki zaten bende kalıcı koku kaybı olduğu için hiçbir şeyin tadını ve kokusunu almıyorum 2 senedir. Ama içer içmez refleks olarak kusma başlıyor. Çoğu zaman içtiğimden çok daha fazlası geri çıkıyor :KK43:

Kızlar Nipt testi yaptıracak olanlar. Bence doktorların anlaşması var. Her doktor kendi anlaştığı firmada ısrar ediyor. Firma isimlerinin artık çok önemli olduğunu düşünmüyorum ben… Seçerken firma isminden ziyade yurtdısında (Amerika’da)yapılan testleri seçmeniz ve full yaptırmanız daha iyi olabilir. Neden bilmiyorum Türkiye de yapılan testlere çok güvenemiyorum ben…
Avrupadaki eurofins firmasında çok hatalı sonuç çıkmış onada güven olmuyor sanırım burada okudum. En güvenilir aslında ikili tarama ama o da düşük ihtimali doğuruyor. Biz en iyisi nipten sonra düzenli detaylı ultrason ile takip edip Allah’a bırakacagız…
Ben Panoramaya yaptırdım bugün 9.gün hala sonuç gelmedi 😭 kaygıyla bekliyorum..
perocuk35 perocuk35 LeyLA84db LeyLA84db

selam kızlar benim de bulantılar devam. 11+1 oldum bugün. eksik kalan testlerim için bugün devlet hastanesine gittim. orada 9+3 çıktı. kıpır kıpır hareket ediyordu 🥰

kızlar ben ilk 6. haftada tsh ölçtürdüğümde 3.71 çıkmıştı, sonra 75mglık ilaç başlattı. bir 3 hafta sonra tekrar ölçtü 0.35 çıktı, ilacı 50mg olarak değiştirdi. sınırlar 0.34-5.6 olarak görünüyor enabızda. kullanmaya devam etmeme gerek yoktu bence sıfıra mı düşürmeye çalışıyor? zaten bulantımın çok fazla olduğunu biliyor buna rağmen devam ettirdi. 1 haftadır kendim bıraktım. haftaya da başka doktora gidiyorum doktor değiştireceğim.
Canım doktor kesmeden kesmemelisin tiroid ilacını o ayarlamasını yapar öyle keser. Gerçekten için rahat olsun tsh yüksekliğinde verilen ilaçların hiçbir zararı yok.progestan gibi dusun bir çeşit hormon. Hatta kullanmamak bebek için daha kötü. İlaç kullandığın için düşmüştür tsh ama bırakınca birden artabilir o yüzden azaltarak kesiliyor kesilecekse.

Kızlar merhaba, bu gün tam 9 haftalık olduk. Adet gibi ağrılarım ve sancılarım var aslında her gün oluyodu ama böyle uzun sürmemişti. Korkuyorum. Sabah 7den ayaküstü çalışıyorum Kayınvalidemlerdeyim malesef eşimim babaannesi vefat etdi 🥺 o yüzden pek vaktim olmadı çok oturmaya uzanmaya. Kayınvalidem gönderdi dedi git yat Şimdi geldim uzanmaya bir az rahatladım her akşam progestan fitil vajinadan kullanıyorum rahatlatıyor, dün akşam kullandım ama acaba şimdi de kullansam zararlı olur mu🥲 doktorum şu an operasyonda
O haftalar da bu sancılar normal hele hareket halindesiniz daha da artıyor sancı yine de dikkat edin mümkün olduğunca çalışmayın korkmayın ağırlık kaldırmayın birşey olmaz Allahın izni ile bu arada Allah rahmet eylesin

Merhabalar bugün 12. Haftaya girdim son 4 gündür öncesi de var ama yoğun olarak baş ağrısı kafam da baskı var omuzlarım da ağırlık çok uzun zamandır var kafa tasımı taşımıyor sanki bedenim çok fazla halsizlikte var dün meral ettim acaba tansiyon yüksekliği mi diye düşük çıktı 9 çıktı ritim bozukluğu çıktı benim gibi yaşayan var mı acaba

Kızlar Nipt testi yaptıracak olanlar. Bence doktorların anlaşması var. Her doktor kendi anlaştığı firmada ısrar ediyor. Firma isimlerinin artık çok önemli olduğunu düşünmüyorum ben… Seçerken firma isminden ziyade yurtdısında (Amerika’da)yapılan testleri seçmeniz ve full yaptırmanız daha iyi olabilir. Neden bilmiyorum Türkiye de yapılan testlere çok güvenemiyorum ben…
Avrupadaki eurofins firmasında çok hatalı sonuç çıkmış onada güven olmuyor sanırım burada okudum. En güvenilir aslında ikili tarama ama o da düşük ihtimali doğuruyor. Biz en iyisi nipten sonra düzenli detaylı ultrason ile takip edip Allah’a bırakacagız…
Ben Panoramaya yaptırdım bugün 9.gün hala sonuç gelmedi 😭 kaygıyla bekliyorum..
perocuk35 perocuk35 LeyLA84db LeyLA84db
Tabiki ben de oyle dusunuyorum ama insallah iyi cikacak hangisi yaptirsak ayni sanirim. Fransaya gidiyormus 10-15 gunde cikar dedi bence seninki en gec pazartesi falan gelir .

X