Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Kızlar merhaba, bu gün tam 9 haftalık olduk. Adet gibi ağrılarım ve sancılarım var aslında her gün oluyodu ama böyle uzun sürmemişti. Korkuyorum. Sabah 7den ayaküstü çalışıyorum Kayınvalidemlerdeyim malesef eşimim babaannesi vefat etdi 🥺 o yüzden pek vaktim olmadı çok oturmaya uzanmaya. Kayınvalidem gönderdi dedi git yat Şimdi geldim uzanmaya bir az rahatladım her akşam progestan fitil vajinadan kullanıyorum rahatlatıyor, dün akşam kullandım ama acaba şimdi de kullansam zararlı olur mu🥲 doktorum şu an operasyonda
Ben olacağını düşünmüyorum canım. Kullanan arkadaşlar arasında sabah akşam kullananlar da var ki progestan 4'e kadar müsaade edilen bir hormon ilacı. Rahatlattığını düşünüyorsan yine fitil olarak alabilirsin bence. Ama sen özellikle dinlenmelisin çünkü ayakta durmayla da artar o ağrılar.

Yaaaa.. Aslında evde de ocean mummy vardı. Geçen ay doktor vermişti ama kullanamadığım için kalmıştı. Onu da yanıma alayım bunları da alayım artık hangisini kullanalım derse doktor.
ben de ocean mummy kullanıyorum 6. haftadan beri, şuan 11. haftadayım. ara sıra içmeyip denediğim oldu ama bulantı yapmıyor bende bence. sabah kahvaltıdan hemen sonra içiyorum.

Kızlar merhaba, bu gün tam 9 haftalık olduk. Adet gibi ağrılarım ve sancılarım var aslında her gün oluyodu ama böyle uzun sürmemişti. Korkuyorum. Sabah 7den ayaküstü çalışıyorum Kayınvalidemlerdeyim malesef eşimim babaannesi vefat etdi 🥺 o yüzden pek vaktim olmadı çok oturmaya uzanmaya. Kayınvalidem gönderdi dedi git yat Şimdi geldim uzanmaya bir az rahatladım her akşam progestan fitil vajinadan kullanıyorum rahatlatıyor, dün akşam kullandım ama acaba şimdi de kullansam zararlı olur mu🥲 doktorum şu an operasyonda
Adet ağrıları çok aşırı şiddetli değilse ve lekelenmen yoksa normal canım . bende 11+4 üm . bnde yaşadım adet sancısı. hatta bir kere işe zor yürüdüm kaldırımda oturmak zorunda kaldım . 9. haftalarda normal. heleki lekelenmen yoksa endişe etme dinlen bol bol su iç

kızlar ben ilk 6. haftada tsh ölçtürdüğümde 3.71 çıkmıştı, sonra 75mglık ilaç başlattı. bir 3 hafta sonra tekrar ölçtü 0.35 çıktı, ilacı 50mg olarak değiştirdi. sınırlar 0.34-5.6 olarak görünüyor enabızda. kullanmaya devam etmeme gerek yoktu bence sıfıra mı düşürmeye çalışıyor? zaten bulantımın çok fazla olduğunu biliyor buna rağmen devam ettirdi. 1 haftadır kendim bıraktım. haftaya da başka doktora gidiyorum doktor değiştireceğim.
Canım bu benim gerçekten bildiğim bir konu değil ama arkadaşımın da başlarda 3.5 civarı olduğu için doğuma kadar kullandığını biliyorum tiroid hapını. Sanırım zaman geçtikçe yükselme ihtimali artan bir hormon. O yüzden risk almamak için mi kullandırıyorlar bilemiyorum. En doğrusunu yine doktor bilir. Ama belki grupta daha önceki hamileliklerinde benzer durum yaşayan arkadaşlar olmuştur.

Ben olacağını düşünmüyorum canım. Kullanan arkadaşlar arasında sabah akşam kullananlar da var ki progestan 4'e kadar müsaade edilen bir hormon ilacı. Rahatlattığını düşünüyorsan yine fitil olarak alabilirsin bence. Ama sen özellikle dinlenmelisin çünkü ayakta durmayla da artar o ağrılar.
Tamam canım çok teşekkür ederim🙏🏻❤️doktorumu da bekliyim eğer geç ararsa kullanıcam ama şu an galiba azalıyor, bir az uyusam geçer inşallah😊

Adet ağrıları çok aşırı şiddetli değilse ve lekelenmen yoksa normal canım . bende 11+4 üm . bnde yaşadım adet sancısı. hatta bir kere işe zor yürüdüm kaldırımda oturmak zorunda kaldım . 9. haftalarda normal. heleki lekelenmen yoksa endişe etme dinlen bol bol su iç
Öncelikle maşallahh cinsiyyete az kalmışş😍 Evet canım lekelenmem yok beyaz akıntı var bolca😄 doğru söylüyorsun dün geldiğimden beri su içemiyorum doğru düzgün , kendi evimde güne 2 litre içerdim

ben de ocean mummy kullanıyorum 6. haftadan beri, şuan 11. haftadayım. ara sıra içmeyip denediğim oldu ama bulantı yapmıyor bende bence. sabah kahvaltıdan hemen sonra içiyorum.
Vitamini benim de alamadığım günler oldu. Ya bence bana da bulantı yapan su zaten ama doktor yine de balık hapı takviyesine de ara vermişti 3 aydan sonraya bırakmıştık. O konuda da kafama takılan şöyle bir şey var. Ocean Mummy2nin içinde 400 uq folik asit var. Şimdi üçüncü aydan sonra kullanmak doğru mu? Hani folik asit de 3 aydan sonra yarayışlı bir şey değildi.

Süper. İnşallah benim de düşmüştür. Balık hapı kullanamadım ben bulantılar yüzünden, ama iyotlu tuz bol tükettim. Gerçi iyot düşüren bişey mi ki ya? tiroidi yüksek olanlara tuz kullanımı yasaklanmıyor muydu? Kafam karıştı kız :KK70:
Tsh yüksekliği zaten tiroid bezinin az çalışmasından kaynaklanıyor ondan yükseliyor yani tiroid çalışmadığı için yüksek çıkıyor ondan iyot, balık, d vitamini, yeşil yapraklı sebzeler tsh yükseklğine iyi geliyor eğer çok düşük çıkarsada lahana brokoli karnabahar tüketilmesi öneriliyor

Tamam canım çok teşekkür ederim🙏🏻❤️doktorumu da bekliyim eğer geç ararsa kullanıcam ama şu an galiba azalıyor, bir az uyusam geçer inşallah😊
Evet çok iyi gelir uyumak unutursun uyanana kadar inşallah ağrını. Benim de başım ağrıyor bugün yine iş yerinde olmasam ben de bi iki saat uyuyup kendime gelmek isterdim valla 🥺

Vitamini benim de alamadığım günler oldu. Ya bence bana da bulantı yapan su zaten ama doktor yine de balık hapı takviyesine de ara vermişti 3 aydan sonraya bırakmıştık. O konuda da kafama takılan şöyle bir şey var. Ocean Mummy2nin içinde 400 uq folik asit var. Şimdi üçüncü aydan sonra kullanmak doğru mu? Hani folik asit de 3 aydan sonra yarayışlı bir şey değildi.
onu 12-13. hafta görüşmesinde soralım söylerler canım

Öncelikle maşallahh cinsiyyete az kalmışş😍 Evet canım lekelenmem yok beyaz akıntı var bolca😄 doğru söylüyorsun dün geldiğimden beri su içemiyorum doğru düzgün , kendi evimde güne 2 litre içerdim
Progestan kullanımında o akıntı çok oluyor zaten ama kullanmasan da oluyor o kaçınılmaz bir gerçek gibi 😄 Valla suyu içmeye gayret et içmedikçe hiç içemez olursun ben neredeyse 5-6 hafta oldu bak içmeyeli 🥺

teşekkür ederiizzz evet bu kontrolde baya büyümüş olacak belki öğreniriz cinsiyeti :) beyaz akıntı normal bende progestan kullanıyorum sabah akşam ağızdan alıyorum . akıntıyı progestan yapıyor. için rahat edecekse iç progestan bir zararı olmaz ama bana sorarsan gerek yok. dinlen geçecek :) :KK200:

Evet çok iyi gelir uyumak unutursun uyanana kadar inşallah ağrını. Benim de başım ağrıyor bugün yine iş yerinde olmasam ben de bi iki saat uyuyup kendime gelmek isterdim valla 🥺
Kıyamam baş ağrısı da cabası . Aynen ya iş falan hamilelikte o kadar yoruyor ki insanı😭 hamile kaldın mı illaki 9 ay evde dinlenmek şart ağrın olsa da olmasa kendi işini görmek bile yorucu kalmıştı işte çalışmak🤦🏻‍♀️ hele bulantılar varsa off

Progestan kullanımında o akıntı çok oluyor zaten ama kullanmasan da oluyor o kaçınılmaz bir gerçek gibi 😄 Valla suyu içmeye gayret et içmedikçe hiç içemez olursun ben neredeyse 5-6 hafta oldu bak içmeyeli 🥺
canım sen su işine bir çözüm bul. doktoruna anlat içemiyorum diye. sulu şeyler tüketmeye bak . ayran soda çorba meyve gibi. umarım tez vakit içebilirsin .

15 - 20 Temmuz arası da aşı için çağırdılar beni. Aile hekimi tetanos aşısını biz yapıyoruz ama son zamanlarda tetanos + boğmaca aşısını içeren tek bir aşıyla geliyor kadınlar. Onu da eczaneden alıp gelebilirsiniz kendiniz eğer tercih ederseniz dedi. Yani tetanos için emin olamazken bir de combo aşı nasıl yaptırırız valla hiç bilmiyorum.

Ay kuzum sen ne yaptın 5-6 hafta susuz kalmak nedirr ya zorla da olsa burnunu tut iç Ben de bazen iğreniyorum ama su soğuk olunca çokk kolay içiyorum🥺

teşekkür ederiizzz evet bu kontrolde baya büyümüş olacak belki öğreniriz cinsiyeti :) beyaz akıntı normal bende progestan kullanıyorum sabah akşam ağızdan alıyorum . akıntıyı progestan yapıyor. için rahat edecekse iç progestan bir zararı olmaz ama bana sorarsan gerek yok. dinlen geçecek :) :KK200:
Tamamm çok teşekkür ederim canım 😊❤️🙏🏻

X