Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Bunlara verdiğiniz para sonuna kadar helaldir, göz kol kalmıyor insanda fkgn daha profesyonelleri daha hızlı bitiriyodur tabii ama zor yine de

Bunlara verdiğiniz para sonuna kadar helaldir, göz kol kalmıyor insanda fkgn daha profesyonelleri daha hızlı bitiriyodur tabii ama zor yine de
Aynen gerçekten ince iş gözde yoruluyor kol da beyinde ben bir ara namazlağa işleyim dedim heves etmiştim güzel güzel çiçekli falan yarısını yaptım sonra bir hata yaptım çok sonra fark ettim şuan o yarı haliyle duruyor çok zor

Ben de bok gibiyim ya bir türlü iyi hissedemiyorum kendimi. Bir iki saat iyiysem iki gün kötüyüm. İlgi istiyorum ilgi gelince sıkılıyorum yalnız kalayım diyorum sonra yalnızım diye ağlıyorum. Gerginim de genel olarak, ne zaman bitecek bu buhran anlayamıyorum ben de artık.

Beyimin sınavı vardı bugün. Baya harıl harıl gece gündüz çalıştığı bi sınav. Çıkışta buluşalım demişti sonra 2 arkadaşıyla aynı okulda sınava gireceğini öğrendi falan dedim bari siz takılın şimdi sınav konuşup duracaksınız darlanırım ben. Akşam maç var maça kadar gelirim eve dedi. Şimdi tabii arkadaş da sohbet de tatlı geldi, maçı da burada izlesem olur mu dedi. Olur dedim ama kalbim çıt snfjfn enerjim mis gibiydi şimdi düştüm accuk moralim bozuldu sonuna kadar hak vermeme rağmen

Benim koca da dün düğünden sonra ben kokoreç yemeye gidiyorum ordanda 20 dk arkadaşların yanına uğrarım dedi beni evde bırakıp gidiyo diye baya şişirmiştim kendimi yolda araba bozulmuş puhahaha gerisi geri eve geldi sinir oluyorum böyle şeylere

Eklentiler

• IMG_4228.png
    380 KB · Görüntüleme: 17
Bizimki de dk başı mesaj atıyor suçlu hissetti galiba ama en başta git diyen bendim, yine de gitmeyip yanı başımda kukuma kuşu gibi otursa daha çok sevinirdim dmgkgk

Bizimki de dk başı mesaj atıyor suçlu hissetti galiba ama en başta git diyen bendim, yine de gitmeyip yanı başımda kukuma kuşu gibi otursa daha çok sevinirdim dmgkgk
Bende git ben zaten koko yiyemiyorum hiçte oturamam bu saatte iki büklüm dedim (tripli) o çıktı gitti sonra bi baktım 10 dakikaya gelmiş hahaha bayılıyorum şöyle olaylara

İlk kez anne olduğumda beni en çok yoran duygu zihinsel yük olmuştu, her an her şeyi düşünen, bu düşünme işinin sorumluluğunu alan kişi olmak çok yorucu gelmişti. Sonra geçti mi, kolaylaştı mi, alıştım mı? Hala ara ara çocukla ilgili, hatta muhtemelen evle de ilgili zihinsel yükün çoğunun bende olmasına bir tur gıcık oluyorum ama geçiyor bir sonraki 3 ay için çocuğun yeterli kıyafeti var mı, ek gıdaya geçişte bir sonraki yiyecek ne olacak, çocuğun kaç kıyafeti kusmuklu kaç tane temiz kaldı gibi konulardan onlarca, yuzlercesi sürekli bir kenarda zihnimi meşgul etti, ediyor, edecek de. Aradaki 10 yılda bende değişen şey bakış açısı oldu galiba. En başta ebebeynligin çoğu Türk annesinin söylediği gibi zorlasan değil kolaylaşan bir yaşam şekli olduğunu düşünüyorum. Bizler de alışıyoruz, dönüşüyoruz. Bir de çok şükür kendi başımıza halledebiliyoruz de hallediyoruz bakış açısı daha hakim olmaya başladı bende. Farklı düşününce de değişen bir gerçeklik olmadı çünkü, en azından içim çok daha rahat

Destek konusunda kendi çekirdek ailem dışında destek yok. Annem de babam da her gün defalarca arkadaşlarıyla sırf muhabbetine defalarca telefonda konuşan insanlar mesela ama beni son bir haftada bir defa aramış değiller. Hediyedir, yapılacak iştir falan zaten sıfır. Bazen zoruma gidiyor galiba, eşime yakindigim oluyor ama tek bir sorusuyla kendime geliyor: İhtiyacın var mı? Yok, çok şükür gerçekten yok. Ha bir arayıp nasılsın diye sormuyorlarsa da, diyecek bir şey de yok. Ebeveynlik yolculuğumda ailenin etkisi olarak fark ettiğim belki de en önemli şey, ebeveynlerimizden yalnızca nasıl ebeveynler olacağımızı değil, nasıl ebeveynler olmayacağımızı da öğrenmişiz, öğreniyoruz.

Çok uzun yazdım ama sonuç olarak ben kendime ve eşime gurbetteyiz gibi yaşayalım, kendi başımıza elimizden gelen her işimizi halledelim gazı veriyorum. Bir parça burukluk zaman zaman olsa da, tadı da başka Biz ve evlatlarımız sağlıklı olsunlar, onların hep güzel günlerini görelim, Allah hepimizin yuvasına maddi manevi güzel geçim versin, geri kalan her şey günün sonunda kapının dışında kalıyor.

Sıkıntıda olan herkesin kalbine ferahlık diliyorum

Bende git ben zaten koko yiyemiyorum hiçte oturamam bu saatte iki büklüm dedim (tripli) o çıktı gitti sonra bi baktım 10 dakikaya gelmiş hahaha bayılıyorum şöyle olaylara
Geçen benimki de 10 buçukta koko yemeye gitti. Biz bişey yemeye gidiyoruz diyo sanki ben anlamiyorum. 10 kere de bak tuvalete giderken bile teli yanina al dedi yarım saatte geri geldi korkudan Dün de bi arkadaşına abi korkudan çıkamıyorum pero karışmıyo ama ben korkuyorum artık diyo

Hahah ögrencekler inşallah yavaş yavaş beni hala normal insan olarak görüyo ama ben yatakta bile dönemiyorum

Az önce açlık ölçtüm 102 çıktı yemeği yedim bi saat sonra ölçtüm 101 çıktı ne bu şimdi?

Bu hastane için çok mu sıcak tutar kızlar ya, terletir mi sizce? Kasımda Doğuran arkadaşıma sordum, kalın dedi. Kısa kolu + sabahlık al dedi, yayalım

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-29-20-10-35-365_trendyol.com.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 0
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…