Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Bunu bende medicalden almıştım bazı şeyler abartı gibi eldiven mesela 3 çift diyo
Canım o şeyden Allah korusun mesela yeşil bir tayt giydirirsin de uyumsuz pembe bir eldiven takarsın diye Diyor ki pemben de olsun yeşilin de beyazın da.

Yenidoğan İhtiyaç Tablosu İş yerinde var. Zamanında Kumraladamavituna1 paylaşmıştı onu düzenleyip 1-2 küçük bir şey eklemiştim. Pazartesi de onu koyarım giriş sayfasına. Belki yararlanmak isteyen çıkar. Hem bizim de sayfamız boş kalmasın. Zaten bu gidişle tüm zamanların en aktif kullanılan topiği falan olucaz maşallah

Pazartresi yine kan uyusmazligi ignesi olucam , poff igne olmaktan nefret ediyorum istemsiz kasiyorum kendimi

O zaman stok yapmak mantıksız bebito kendi seçecek. sudokremi de ekledim . mustelanım şampuanı ve yağı çok pahalı ama cildine zarar vermesin de öenmli değil
Hametan sağlık ocağı yazıyor ve ücretsiz ve güvenli. Ağır pişik durumları için hamazinc cinko krem bulundurun evde onuda devlet karşılıyor.... agir Pişik olursa ıslak mendille kakayi üstten alıp bastrmadan temizleyin kabasını almak icin. hemen arkasından popo sabunla durula hamazinc krem. Islak mendil nekadar az temas kkadar hızlı tedavi net. Hamazinc zaten hepsinden iyi .bu sekilde 2 cocuk büyüttüm 3. Yolda buda benden tavsiye. Tüm konuları gezip herkese fikir bırakıyorum taze annelere yardımım olsun

Hayır aslında içerikleri aynı farketmiyorum biri su bazlı sanırım ben hep sarı alıyorum ama bir şey bildiğimden değil
Mavi daha yağlı sari daha su bazlı gibi düşünün. İçerik çok farklı değil gündelik pişik koruma vs için sari iş görüyor. 1er paket receteletin sağlık ocağına ikisi de evde bulunsun hangisi içinize siniyorsa oyle devam edersiniz. Ücretsiz sonucta

Anam bence 10'luya gerek yok 2-3 tane, yani 10'lularda ağız mendiliydi battaniyesiydi osuydu busuydu çok detay var hepsini 2 kere değişmeyiz bence
Bazen doğum sonrası giydirip getirdiklerinde kanlı gelebiliyor uzerini değiştirin diyorlar .2.yi giydirdiniz diyelim. Birde kusma vs ya da ekstrem bir duruma karşı 3. Takim. (Zibin alt ust) bu şekilde 3 takım olmali bence gerisi fazlalık olur..2 sezeryanimda da 2.takima ihtiyaç kesin duydum 3. Temiz kaldi..ama dediğim gbi 3 net olmalı.

4 pijama takımı çokcok fazla.2 yeterlii..normal doguma fikrkm yok ama sezaryanse gecelik tercih edin pijama alti dikis acısiyla eziyet oluyor ..hastaneye geldiğin kıyafetle çıkış yapılır yedeğe gerek yok.emzirme sutyenisadece üzerindeki yeterli ilk günden süt şelale gbi gelip akma vs olmaz kolay kolay ..bir küçük yüz havlusu corap hırka yüksek bel külot ve kesinlikle birkaç gün önceden bestlak süt arttırıcı damla alıp kullanmaya başlayın. Bunlar benim deneyinlerim ve size de yarar eminim

Korkmayın serum fizyolojik burun temizliği kadar iyisi yok her doktor bu u size anlatır zaten sorarsaniz. evde bulundurun kesin

Bende 34.haftamdayim hastane çantamı hazırlamaya baslicam ama ne koymak gerekiyor pek bilmiyorum deneyimlilerden destek olabilecek var mıdır mesela göğüs pompası götürülmesi gerekir mi neler eklenmelidir
İlk gün kolay kolay olmaz. Zaten surekli emzirmeye çalışacaksın pompalık bir süt fazlalığı olmaz. Bol emzir tıkanma da olmaz

Kızlar oda süsleme ve hediyelik için fikri olan var mı? Ben şu ayıcıklı anahtarlıkları çok beğeniyorum.
Ben oda süsleme yapmayacağım, kapının önüne 3-4 balon koyarım ve kapı süsü yaptırmayı düşünüyorum. Kapı süsüyle takım çikolata kutusu, lohusa şerbeti için şık bir vazo alıp ismine özel flama yaptırdım öyle ufak bir köşe yaparım diye düşünmüştüm. Hediyelik olarak da el yapımı sabun yaptıracağım gibi görünüyor şimdilik :)

Bu el yapımı sabun videosunu gördüm bugün ya. Zaten aşerdiğim bir dönemde öyle canım çekti ki yine

Djfkdjdljss alemsin ya
Hediyelik olarak sabun işi riskli yani benim açımdan. Hepsinin tadına bakıcam derken shsjjsj Az önce baktım yabancı madde yeme isteğine pika sendromu deniyormuş. Gebelikte yaygın görülüyormuş. Sebebi de genelde kansızlık demir eksikliği falanmış. Doğuma kadar nefsimize hakim olucaz napalım shsjjs

Kan tahlillerine baktırdın mı demir eksikliği çıktı mı? Takviye alıyor musun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…