Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Bulut güzel bir ısmın Yağmurun BulutuBenım şahsı fikrim doğum çok özel bir an epidural ol o anlara sahıtlık et ben öyle yapıcam inan korkulacak bır şey yok

Biz “Ada” koyacagiz ismini outoffit soylemistim daha once ama guncelleyebilirsin eklemediysen
kisa bir isim soylenisi kolay bir de ada ulkesinde yasiyoruz bir anlami olsun istedik. ingilizcede de kullaniliyor Ada ismi Ada Lovelace var unlu matematikci eksi zamanlardan ama olsun baska da bulamadim, esimin soyadi uzun ve zor ben zaten kendi bekarlik soyadimi kullaniyorum burda, cok daha kisa guzel ve kolay soyluyorlar ama cocuklar babalarinin soyadini aliyorlar mecburen, ismi bari kisa olsun kizimin diye dusundum.
Benim su an Irlanda kimlik kartlarimda her tur banka kartim kimligim ehliyetim, oglumun dogum belgesi dahil oglumla soyadim uyusmuyor bekarlik soyadimi kullandigim icin, tipi de benden cok babasina benziyor bazen dusunuyorum bu cocuk senin mi gercekten diyecekler diye

Son düzenleme:
Benimde ismim yağmur kızım olacak benimde güneş koyasım var

İyi cıkmıs canm demekkı yatman lazım

Yaşam kalitesi başka bir şey ya. Benim sabah 5 civarı yine bacağıma kramp girdi. (İlacı değiştirdik bu arada Ocean ExtraMAG 2 tane alacağım artık) Sonra tabi yeniden girecek tedirginliği, yüklü miktarda adrenalinin uykumu kaçırması derken sabah 7 gibi yeniden uykuya dalabildim. 7 buçuk alarm çalıyor 8 gibi kaltım. Uykusuz, bacağım ağrır ve aç bir şekilde geldim iş yerine. Açlık çıktı 94, tokluk 171. Ama bu yediklerimden çok üzerimdeki yüklü miktar stresten ve uykusuzluktan oldu yani. Doğum izni sonrası hiçbir sağlık sorunumuz kalmayacak inş dbjsdfjsdb

Okulda genelde ilk ismi kullanıyoruz :) çok fazla çift isimli öğrenci oluyor . En çok kullanılan ön isim olsa daha iyi gibi . Bedirler gerçekten akça pakça oluyor galiba kaanları da çok severim kaan isimli kötü öğrencim hiç olmadı :)

Off doğum izni de daha erken başlasa keşke yazık hamileler perişan perişan işe gidiyorbenimde dün midem bulandı baya bir başım falan ağrıdı 9da uyudum akşam sabah ona rağmen servisi kaçırdım. Dolmuş sonra metro sonra otobüs 3 aktarma geldimşefim yok Allah tan geç kalmam konu olmadı. Bir rapor mu alsam 2 gün dedim sonra şimdi şefim şehir dışında toplantıya gitti ona rapor mesajı falan atmak bile bana eziyet geldiği için kalktım geldim yani tamam derdi herhalde hastayım dediğimde ama işte

Of kalmıycak vallaküçükken falan büyüyünce çalışmak çok güzeldi değerli gelirdi yani nihayetinde hala da öyle ama artık. Pilatese giden arkadaşlarıyla çaya kahveye gezmeye giden alışveriş yapan sabah kahvaltılara giden evinde huzurla oturup kendine vakit ayırabilen o zengin ev hanımı olmak istiyorum 4 senedir aktif olarak çalışıyorum 21 yaşımdan beri ve sevemedim çalışmayı. Ha çalışırken elimden geleni yaparım hatta kendimi strese sokarım ama sevmeden yapıyorum.. okulu çok severdim mesela başarılıydım da okula gitmeyi severdim derse katılmayı kitap okumayı araştırmayı. Şimdi kitap yüzü açmıyorum. Kendimi çok verimsiz hissediyorum.

Şu cümlene harfiyen katılıyorum canım, iç sesim olmuşsun adeta.
"Pilatese giden arkadaşlarıyla çaya kahveye gezmeye giden alışveriş yapan sabah kahvaltılara giden evinde huzurla oturup kendine vakit ayırabilen o zengin ev hanımı olmak istiyorum "
Ben de üni 3'te yani 22 yaşta başladım çalışmaya yarı zamanlı olarak proje ofislerinde falan. Mezuniyetten sonra da 7 yıldı bitti full-time çalışıyorum. Başlarda iş beni tatmin ediyordu ama artık asla mesleki açıdan tatmin olamıyorum. Patinaja düşmüşüm de yerimde debeleniyormuşum gibi hissediyorum. Maaş da tatmin etmiyor en başından beri etmiyordu ama tecrübe için başlarda çok önemsemiyordum. Yürümüyor yani artık.
Doğum izni itibariyle inşallah kafamı toparlayıp ileride ne yapmak istediğim konusunda da bir karara varmaya çalışacağım. Buraya yeniden dönmek istemiyorum. Ama hayat boyu ev hanımı olmak da bana göre değil bunun da farkındayım. Sadece biraz dinlenmeye, sağlıklı düşünmeye ve en doğru kararı vermeye ihtiyacım var...

Canlar bu arada ara sıra böyle küçük duyurular yaparak fikirlerinizi almak durumundayım. Ne de olsa başganınızım dhdfs
Diğer topicleri de geziyorum arada, ilk sayfada hastane çantası, yenidoğan ihtiyaç listesi falan paylaşılıyor. Çoğunu abartı ve copy-paste bulmakla birlikte sizlere sormak istiyorum. Biz de ekleyelim mi böyle bir şey? Nasıl yapalım?

hani resimli ekleyecektin yavrumun adını outoffit Minel Ada
Bence çoğu kişi aldı bizde ihtiyaçları gerek yok bir ürün hakkında fikir almak istediğimizde direkt soruyoruz sen yorulma başganım

Son düzenleme:
Kp geldi 10 gr bilezik yaptılar doğum hediyesi (kızlarının sünneti oldu ona 10 gr yaptılar banada ondan yaptılar) geçen gece foto atmışlardı kesenize bereket yazmıştım eşim zaten böyle şeyler için arayan biri değil beni bile pek aramaz bugün diyor ki kp annenle beraber yaptık siz ona laf arasında teşekkür edin. İçimden küfürler geçti ulan 1.5 yaş don alırken 3 yaş şişme yelek alırken bana sormadı da şimdi teşekkür bekliyor pohpohlıcaz hanımı. Daha eksiğin ne diye sormak yerine (asla sormuyor). Eşimi aradım söyledim annen pohpohlanmak istiyor diye cevap vermedi ben öyle dümdüz arayamam diyor ne diyim diyor ay ne haliniz varsa görün ailecek diyesim geldi

File kullandım bebeğime ama yaz bebegiydi şimdi kış bebeği olacağı için üşüme durumunu bilemedim ama niye üşür onu pek anlayamadım ben. Zaten biriniz tutucak biriniz hiç beklemden sürekli su dökeceksiniz bı tas su bütün boydan komple yetiyor el kadar bebeğeusuyecek zamanı kalır mı bilmiyorum..benim arkadaş verdi bana bebeğinden kalan küveti onun ici aparatli ama sonuçta bebek ciplak file üzerinde de çıplak aparat üzerinde de çıplak yani üşütmemek sanki biraz hızlı su dökme olayına bağlı gibi geliyor bana

Ay benim moralimm aşırı aşırı bozuk durumda.. hayır dert yanınca da geçmeyecek ama içimi bi şuraya dokmeden geçemeyeceğim. Ekimde kira artisimiz vardı. Şuan 14.500 olan kira 20 bine çıkarıldı. Yani bebek bekliyoruz falan hani size bizde bı orta yol bulalım yaparak bu fiyata düşüldü çünkü yüzde 65 yasasına uyuyolarmissssss. Biz ev sahibiyle hiç muhattap olmadık bu güne kadar direk emlakcilardan kiraladik ve dekontu da bu şekilde emlakçılar attık kendileri öyle istediği için. Gününden de hep önce atmisligimiz vardır. Benden önce 3 sene biri oturmuş o kişiye hep uygundan vermişler bu sene de böyle yapalım diye karar almışlar. Bı senelik kiraciyim ben. Gözlerini ben açtım sanırım erken falan ödeyince. Alt katımda 4 senelik Rus bı kiracı var 10 bine oturuyor. Bı de şey demiş..bu sene hadi böyle olsun seneye kesinlikle Yüzde 65 aşağısı olmaz daha bı sene geçmeden bı sonraki senenin hesabini yapıyor banaa

Benim iki kızım da iki isimli biz tekini söylüyoruz ama okulda üşenmiyorlar hep ikisini birden söylüyorlar oyüzden endiselenme bence.

Ev sahipleri sanki bu süreci bekliyorlar.. Bu konuda bende çook dertliyim, bizimki evi satışa koydu. Hatta eşimi aradı bu süreçte sizi yüz üstü bırakmak istemezdim ama çok borcum var evi satmam lazım kusura bakmayın, hakkınızı helal edin vs.
Sonra emlakçı geldi evin fotoğraflarını çekmek için, meğerse ev sahibi kaçırılmayacak fırsat bir ev bulduğu için evi satıyormuş..

Çok takmamaya çalışıyorum da bi taraftan da bebek doğar, kış ortası vs nasıl olur düşünmeden yapamıyorumm

Ev satışları şuan çok kötü içinde kiracı olan evler hele alan eğer kendi oturacak ise pek tercih edilmiyor. İçerdeki kiracı çıkmıyor sorun oluyor falan diye kimse yanaşmıyor. Anca çok kelepir fiyata verecek ki hemen satılsın. Arkadaşım ev aldı kredi çekti kiracı 1 senedir çıkmıyor dava süreci falan başladı. Oda 2 sene sürse etti 3 sene zaten. Sizinde zamanınız olur bu durumlardan dolayı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…