2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Bu gün o kadar garip birşey yaşadım ki aynı iş yerinde çalıştığım ve bir çocuk sahibi arkadaşım gebelik planladığı bana utana sıkıla anlattı hatta ben istemiyorum ama oğlum çok kardeş istiyor diye oradan bir arkadaşım senden önce hamile kalırsa üzülürsün diye çekiniyor dedi güya ben incinmeyeyim diye yapılan bir konuşmaydı kendimi o kadar kötü hissettim ki bizim derdimiz kendimizle kimsenin mutluluğu ile mutsuz olan insanlar değiliz ben altı aylık zor bir sürecin ardından ilk transferimi olucam haftaya çok nötr duygulardayım oladabilir olmayadabilir kafasındayım iyi ya da kötü düşündüğüm hiç birşey yokken çevrendeki insanların seni yazıklaması çok koyuyor insana yada senin olmadığın ortamlarda bile senin bu sürecinin masalarına meze olması... Ben nazar değer diye bana hamile olduğunu söylemeyen insan bile gördüm şu süreçte rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Bide bu nlar var. Kayın validem şeyime demiş onların çocuğu olmadan 2. Yi yapma. Aile planlamamızda ona kalmış sanki sana ne kardeşim sana ne kadın istediği zaman yapar. Bana göre hayat planlayacak. Aman neden ben duyarsam üzülürüm ondan bende diyorumki ‘ Allahım yaratıyorsun takip et. Bunları başı boş bırakınca sapıtıyorlar’

2 adet 3. Gün embriyosu transfer hariç 7. Gün kan testim negatif

Eklentiler

• 9965c0b9-50ca-452b-b90f-a3bee20e237a.jpeg
    99,7 KB · Görüntüleme: 32
Çok kırıcı ama bu tarz insanlarla karşılaşma olasılığımiz her zaman yüksek. Bende yaşadım canım ciğerim dediğim arkadaşım hamileliğini bir süre benden sakladı çok zoruma gitti. Aksine bu çaresizliği yaşayan bir insan olarak ben duyduğum herkes için çok seviniyorum. Bu imtihan çok zor... Zaten o olaydan sonra arkadaşlarimin hepsinin yüzüne söyledim açık açık benden cekiniyorsaniz yada bu konuda bana aciyorsaniz benimle konuşmayın. Ben iyiyim bu benim imtihanim sizlerinde başka imtihanlarıniz var ben size böyle mi davranıyorum. Gebe olan arkadimla da arama kocaman mesafe koydum. Ya gene arkadasi atlatiyorsun da çok yakınında olanlar ömür boyu yüz yüze bakmak zorunda kalacağın insan musvettelerinin yaptıkları ve yapmadıkları insanın kanına dokunuyor. Allah'ım hepimizin işini gücünü rast getirsin ben bugün çok ama çok duygusalim

Şeyime değil eltime olacak

Yaşını başını almış kadın olgun olmasını bekleriz değil mi? İşte bizi bizden başkası anlamıyor ... Rabbim yüzünü gönlünü hep güldürsün. Sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin bu transferinle

İnşa
Ama bak 3. Gün embriyosu için çok erken kan tahlili bile erken transferden sonra 5. Gün tutmuş olsa bugün daha tutunmanın 2. Günü sayılıyor. Çok erken yapmışsın.
İnşallah öyledir benim moralim çok bozuldu hiç olmaSa 5 6 birşey çıkmaz mıydı

En sonki rahim kontrol rahimde 0.4m sıvı var dedi doktor acaba enfeksiyon gibi birşey mi yarın kontrolum var geçmezse transfer iptal dedi böyle bir durumla karşılaşan varmı
Bende de bu ihtimal vardı rahimde sıvı vardı geçmezse transferi erteleriz demişti benim geçtiği için sorun yok ilaçlara başlayabilir dedi. Hekiminiz enfeksiyon dedi mi?

İnşa

İnşallah öyledir benim moralim çok bozuldu hiç olmaSa 5 6 birşey çıkmaz mıydı
Bak şimdi 3. Gün embriyosu transferden sonra 2-5 gün içinde tutunur. Ve tutunan bebeğim hcg yükseltmesi için 7 güne ihtiyacı vardır. Bu yüzden 3. Ğün transferi olanlar 12 gün tahlil yaparlar 5. Günler ise 9. Gün. 2. Gün bile tutunmuş olsa 9. Günden önce kana işlemez yani. Erken test üzüyor işte böyle insanı

Sy inşallah canım

Bana da dönmüş transfer yapıldı. Opundan sonra ikinci regliyi bekledim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…