2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
. Normalde riskin yoksa bişe olmaz korkma. 5 6 aylık gebelerinnkaydıraktan Döne döne kaydığını görmüştüm tatilde karın ağrısı, kasıkta batma hissi gibi şeyler rahim büyüyor diye normalde de oluyor zaten. İyi eğlenceler
Kızlar az önce göğüs ucumu sıktım çok hafif şeffaf bi sıvı geldi süt olabilir mi ya çok şaşırdım ??
Colostrum denen sıvı oluşmaya başlıyor. Sıkmamanda fayda var. Su gibi ya da sarımsı renkte gelebilir. Bebek doğduktan sonra sadece 2 3 gün gelecek olan sarımsı sıvı bebeğe antibiyotik gibi iyi gelecek. Sonra süt beyazlayarak gelecek.

Evet canım doktoruma yazdım sıkma normal dedi

Kızlar her gün mutlaka kaşık ağrısı ya da bir belirtiniz oluyor mu ? Benim bugün hiçbir şeyim yoktu karnım da sabahları daha az sismis oluyor bugün kasık ağrım da yoktu valla bu belirtilerin bir gidip bir gelmesi canımı sıkıyor hareketlerini de hissetmiyorum ya her gün yeni bir korku sizin durumu sormak istedim.

Çok teşekkür ederim

Oralac şurup al kullan tatlım. 14. Haftam da ben de artık dayanamadım genel cerrahiye gittim. O önerdi. Hiç bir zararı yok. Günde 4 kapağa kadar icebilirsin. Yemeklerle beraber. 2 kapak fazlasıyla yeterli geliyo. Mutlaka deneyin derim.

Selam hanımlar nasılsınız iyisiniz umarım.
Detaylı ultrasonu devlette yaptırmak istiyorum, işleyiş nasıl oluyor bilginiz var mı. Perintoloji den randevu alıp ultrason a onlar mı yönlendiriyor yoksa direkt perintoloji randevu saatinde mi detaylı bakılıyor. Perintoloji randevusunu kaçıncı haftada almak gerekiyor.

bende de durum aynı sendeki gibi bu aralar hiçbir şey hissedemiyorum kasık ağrılarım da çok çok azaldı eskisi gibi değil çok nadir belki bi minik sızlama gibi oluyor. Zaten henüz bir şey hissedemiyorum, çok tedirginim ben de

Selam canım. 12 hafta da gittiğim de detaylı için randevu almamı söylediler. Nisanın 17 si için gün verdiler.

Ayyy valla canım kafayı yicem gerçekten. Bu aylık kontroller de çok uzun daha 13 Mart bizim kontrol. Yani çok dengesiz bir gün off kasiklarim ağrıyor çok yorgunum falan böyle sağdan sola dönerken zorlanıyorum vs şişlik sanki karnım kocaman ertesi gün hiçbir şey yok sanki dünkü insan ben değilim yani gerçekten çok korkutucu. Keşke artık hissetsek de varlığını en azından tekme attı sıkıntı yok deriz ya.

soyle takibin devlettemi olcak dicekler evet de gec tamam dicekler senden genel biiir suru tahlil isticekler gidip onlari vercen eger vaktin gecmediyse ve yaptirmadiysan buna 2liyide dahil edicekler sonra sana bi barkod verilcek dicek ki simdii radyolojiye git randovunu al cunku ilerde bulamazsin gitcen randovunu olusturucan genelde 22 yada 23 haftaya veriyolar 24 ten sonrasi gec 20-24 haftalar arasi zamani oldu bitti masallaah baska bastane 20. haftanada verebilir tabi bosluk varsa

Son düzenleme:
Tam böyle hissederken sizin yazdığınızu gördüm. Evham yapmamaya çalışıyorım.normaldir diye düşünüyorum.

Çok endişe ediyorsanız başka bir doktora görünün 13 marta kadar. Valla ben bir aksilik hissettiğimde içimi rahatlatmak adını gidiyorum görünce rahatlıyorum. Stres yapmaktansa gidip, görün rahatlayın bebişinizi

Kızlar günaydın, 17. hafta bitiyor bugün ama bulantı kusmalar devam ediyor bende, aynı durumu yaşayan var mı? Kan ilacı ve vitamin kullanıyorum onlar mı tetikledi bilmiyorum ama artık yorucu bir hâl almaya başladı. Bir yandan karın ağrısı var, gece hareket ettikçe yanma ve batmalar oluyor. Bulantı da ekleniyor sinirlerim alt üst oldu son 2 haftadır

Kan ilacı tetikler,biraz ara ver bence.

Evet bu sefer ben de öyle yaptım, kendi doktorum ayda 1 çağırıyor ama ben dayanamadım devletten pazartesiye randevu aldım, doktorum en son gittiğimde yüzde 95 kıza benziyor demişti şimdi kesinleşir diye ümit ediyorum hem de bebişimi görürüm içim rahatlar inşallah

Canımm normal bence kafanı takma, keşke benim de akıntım kesilse hiçbir şey hissetmesem. Artık büyüyorlar bu dönem de hamileliğin balayı diyorlarmış ama kafana takılıyorsa Dikmen'de 29 mayıs var ordan bir randevu al doktorları iyi ilgililer

Kızlar benim enfeksiyon değerlerim biraz yüksek çıkmış idrar testimde çıkmıştı kültür temizdi, kanda bazı değerlerde de çıkmış. Doktora idrar yolundan dolayı mı dedim cevap vermiyor dünden beri ağzımda da aftlar çıktı diş etlerim çekiliyor ona normal dedi ama ateşin çıkarsa acile git dedi sadece napsam bilmiyorum ateşim yok gibi ama çok halsizim normale göre iş yerinde bişey yapamadan oturuyorum öyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…