2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Arkadaşlar şu an 9. Hafta içerisindeyim. Normalde çok mide bulantısı olurdu ancak bugün midem bulanmıyor. Bunu yaşayan oldu mu ? Çok endişe ediyorum
Benimde ilk haftalarda çok şiddetli göğüs ağrım vardı mesela şuanda neredeyse hiçe yakın kaldı. Mide bulantısı da çok değişken. Ben de endişe ediyorum. Bakalım yarın randevum var.

9+1 deym hic gogus hassasiyetm olmadi bakalm ilerleyen donemlerde olacak mi.

TSH ile ilgili problem yaşayan var mı aranızda benim yüksek çıkıyordu ilaç kullanıyordum ama şuan baya bir düşmüş en son 5.5 olan değerim şuan 0.186 çok fazla düşük değil mi
Benim haşimatomm var ben de yarın endokrine gidicem kan alacaklar. Düşük çıkmış. Endokrine yönlendirdiler mi sizi

hangi markaya yaptirirsaniz yaptirin nipt testi genel olarak cok net sonuclar veren bebeginiz icin gozu kapali yapabilceniz een iyi sey gercekten 2 3 4 lu tar
amalari katmiyorum bile cunku dogruluk payi dusuk ve doktorlar sonucunu baz olarak alamiyo bile yurt disina gidip gitmemeyi kafaniza takmayin iyi bir firma olsun yeter bu isi ilk baslatan firmalardan birisi genokstur bilginiz olsun ben ankarada paraci degil dogru duzgun hangi doktorla konussam tek marka soylediler ki bi kaci hastane anlasmasindan kaynakli baska marka anlasmasi vardi ama bizde yaptirma dediler genoksa yonlendirdiler 2 tanede cok sevdigim ve sonuna kadar guvendigim doktorum var ikiside direk genoks gozun kapali yaptir icin rahat etsin dedi

Ailemin evinden kendi Evime döndüm ve benim maraton Başladı. Gebeliğimi ailemin evinde öğrenmiştim bebekleri anneme bırakıp hastaneye giderdim. Ay Bugün kontrolüm vardı bebekleri bırakacak kimse de olmadığı için İki bebeyle hastaneye gittik bebeler hastaneyi birbirine kattı.. İkisi de beni istiyor kucağıma atlıyor. Babalarını istemiyorlardı.. Of ne kadar zor ya. Büyüğü Babasının elinden kaçıp muayene odasına geldi bas bas ağladı anneme ne yapıyorsunuz der gibi Asla sakinleştiremedik. Dr bir ultrason resmi bile veremedi. O kadar sinirim bozuldu ki ayy Allah yardımcın olsun diyorlardı halime acıdılar. Arabada ağladım eşim biraz destek verdi çok çocuklu olmak hele bebeğin küçük olması hiç bu kadar zorlanmamıştım. Bir de üstüne gebelik ve bulantı

Simdi ben 2 hafta sonra devlet hastanesine gittim diyelim,ense ve burun kemigine bakip,kan aldirmaya mi yollayacaklar

Sadece doğum zamanı ödeyeceğim 35 demek istemiştim. Doğum paketi yok, muayene için ödeme yapıyorum. Kontrol için ödeme yapmıyorum. Tahlil i sağlık ocağında yaptırıyorum. Doğum zamanı da zam gelmezse 35 ödeyeceğim. Benim Dr. peritonalog. 5. Ayda Ayrıntılı ultrason için ekstra ödeme yapmayacağım. İkili test e ayrı para ödemeyeceğim. 32. Haftadan sonra nst bakılıyor, onlara da ekstra para ödeme yok. Doğum sonrası fotoğraf, 1 gece yatış, oda süslemesi içinde. Emzirme diyetisyen desteği var ama biraz boş. Doğumdan sonraki sabah gelip 2 3 cümle kurup gidiyorlar. Bebek için sabah gelip cocuk Dr u soyup bakıyor heryerine, odyolog gelip işitme testi yapıyor, onu da kulağında su var 5 gün sonra gelin tekrar bakalım diyorlar. İlk doğumda bunlar olmuştu.

Benimde ilk haftalarda çok şiddetli göğüs ağrım vardı mesela şuanda neredeyse hiçe yakın kaldı. Mide bulantısı da çok değişken. Ben de endişe ediyorum. Bakalım yarın randevum var.
Yarın benim de randevum var. Yarın rahatlarız sizin kaç haftalık oldu ?

Muayene ücreti ne kadar? Ben şu ana kadar muayene için 1100 TL verdim kontrol için vermedim. Haftaya pakete geçince dediğim şeyler içine dahil olacak. Doğum fotoğrafı iyi hatırlattınız onu da sormalıyım. Bana ekstra masraf çıkarırlar gibi geldi nst den bahsetmediler detaylı ultrason ayrıca alınıyor dediler

3000 tl. Detaylı ultrason a kendi Dr un bakmıyor o yüzden ücrete dahil değildir. Peritanaloğa yönlendirecektir. Doğuma yakın muayene sayısı artıyor paket olsa ben de isterdim

10+0 ı az önce kusarak karşıladım. Şimdiye dek hep hep bulantım oluyordu. Bulantı bir var bir yoktu yavaş yavaş kaybolur diye düşünürken kusma olayı sürpriz oldu. Devamı da gelecek gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…