2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar NIPT testi yaptıran var mı? Biz yaptırmaya karar verdik benden bugun kan almaya gelecekler eve. Güzel sağlıklı sonuçlarımız olsun inşallah
Merhaba bizde yaptıracağız. Doktor 12.haftada çağırdı o zaman 3-4 yer ismi verecekmiş. Sizin kaçıncı hafta? Hangi firma ve ücretler ne alemde

Merhaba bizde yaptıracağız. Doktor 12.haftada çağırdı o zaman 3-4 yer ismi verecekmiş. Sizin kaçıncı hafta? Hangi firma ve ücretler ne alemde
Merhaba 11+1im. Özel bir hastaneye gidiyorum oranın test fiyatı 30 bindi. Doktorum broşür verdi bana başka bir yer önerdi Nipt Plus ismi 11.500 tl dediler doktorumuz yönlerdiği için de bin lira indirim yaptılar

Çin takvimine baktın mı? Benimki erkek çıkıyor. Hep kızım olsun isterdim ama sağlıklı olsun yeter ki cinsiyet farketmez.

Arkadaşım bakmıştı kız demişti bakalım çin takvimi tutacak mı ben pek inanmıyorum böyle şeylere de aslında bakalım ne oluyor. Ne olursa mutlu olucam ilk bebeğim olacak heyecanla bekliyorum

Ay canım biz senle aynıydık 2 gündür ben de o kadar kötüyüm ki anlatamam. Normalde hiç bulantım olmaz sabah köpeğimle yürüyüşe çıktık 2 adım atıp kaldırıma oturuyordum yürüyemedim bile sonra çok afedersiniz bahçede istifra ettim aşırı kötüydü. Eşim de görevdeydi gelemedi sürüne sürüne eve attım kendimi resmen. Niye böyle oldu anlamadım normalde bulantım falan yoktu hiç

Bende 2 gündür çok kötüyüm boş boş ögurdum birde baş ağrısı üstüne bütün gün elim ayağım kesildi gece bile midem bulandı

Kız istiyorum ondan mı öyle hissediyorum bilemiyorum içimden kız geçiyor sen peki ?
Ben hep kiz istedm ama oglnda da kaybettigim gebeligmde de erkek hissettm oyleydi bunu da oyle hissediyorm ama kismet tabi kiz olursa ne ala. Simdi de onun meraki sardi

Kızlar progestan dex 25 kullanıyorum opudan beri 4 aralıktan beri yani 1 ayı geçti son bir haftadır bende alerji yaptı sanırım. Daha önce ürtiker geçirmiştim. Şimdi yine başladı. Progrstandan neden şüpheleniyorum çünkü kızarıklıklar karnımdan başladı aşırı kaşıntıyla birlikte şuan boynum bacaklarım kollarım belime yayıldı. Bunu karın dışında bir yere yapamıyor muyuz ya ya da benim gibi sorun yaşayan var mı?

Kızlar NIPT testi yaptıran var mı? Biz yaptırmaya karar verdik benden bugun kan almaya gelecekler eve. Güzel sağlıklı sonuçlarımız olsun inşallah
Merhaba,ben de 35 yaşındayım, doktor 12. Haftada ikili test yerine kesin sonuç veren nıpt testini önerdi . Ama kararsızım,ne kadara yaptırdınız? Daha 8. Haftadayım,düşünüyorum.

Eskiden yoktu benim oğlum 7 yaşında,şimdi bu testler çıktı. Ama kötü bişey çıkarsa ne yapılır işte orası sıkıntı

Evet canım belirtiler bu ara arttı gerçekten senin Dr kontrolün ne zamandı ben 24 ünde gideceğim ikili tarama yapılacakmış

Merhaba,ben de 35 yaşındayım, doktor 12. Haftada ikili test yerine kesin sonuç veren nıpt testini önerdi . Ama kararsızım,ne kadara yaptırdınız? Daha 8. Haftadayım,düşünüyorum.
Bu akşam yapıldı benimde. Bizde kararsızdık ama şu şekilde düşündük. İkili tarama testleri %50,ve 60 sonuç veriyormuş hatta hastalarının sonuçlarını gösterdi doktorumuz riskli çıkıp sonrasında nipt yaptıran hastaların hemen hepsinde risk yok çıkmış yani sonuçları kesin olmadğı için üzücü ve yıkıcı olabiliyor. Bir de nipt yapıldığında ikili üçlülere gerek kalmıyormuş sadece detaylı ultrason gerekliymiş. Özel hastaneye gidiyorum ikili zaten 3 bin lira üçlü dörtlü yapsam 10 bini geçecek. Bari bunu yapıp hem kafamız rahat etsin dedik. Doktorumuz tavsiye ettiği için 1000 lira indirim yaptılar 10 bin 500 tlye yaptırdık Nipt plus firma.

Son düzenleme:
Ben iki haftadır falan progestan kullanmiyorum ama benim de karnimda urtiker gibi kasintili bir kac kirmizi leke cikti. bir kac gundur fark ettim. Simdilik sadece karinda. Ben de kontrole gidince sorayim diyordum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…