2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Uykudan uyandım şimdi, böbreklerimin ordan başlayıp mideme vuran garip bir sancı var Doğum sancısı değildir diye düşünüp evin içinde turluyorum
Cnm aynı ağrı bende de oldu 3 gün falan sürdü doktorum rahmin baskı yaptığını söylemişti ama ben 3 gun sonra geçtiği için kum falan döktüğümüz düşünüyorum bol su içtim yürüyüş yaptım senin gibi ama bu haftalardan sonra rahim cok baskı yapıyormuş cok araştırdım eğer idrar yolu böbrek enf. Yoksa muhtemelen baskıdan dolayı oluyormuş geçmezse tahlil verip dra görün.

Kaçıncı haftadasın cnm genelde dogum belirtisi oluyor bu ağrı dikkat et bakalım.

Allah yardımcınız olsun, sağlıkla kavuşun mutlu haberlerle gel inşallah
CAnim dogumdan önce almak gerekiyo mu mamayi ben ihtiyac halinde alirim diye dusünüyodum bide tecrubeliymissiniz olmazsa olmaz dediginiz bisey varmi. Agustos 28 brnimde son günüm ilk bebegim ve hic bilmiyorum
Hastanede süt gelmezse, önce emzirip sonra 1.5 ya da 2 saatte bir 30 cc mama veriliyor. Bebek aç kalırsa sarılık olur. O yüzden gerekli. Ama sütün dolu dolu bir an da gelirse gerek görülmeyebilir. Mamayı açınca kullanım süresi 4 hafta. O yüzden küçük boy almanı ederim
Geçti mi, sona doğru böyle ağrılar uykusuzluklar vs çok oluyor. Ama seninki regl ağrısı gibi alt karında devam ediyorsa daha önemli. Devam ederse Dr görmesi iyi olur.
Benim kalça ağrım geçmeyince eşimi uyandırdım masaj yapınca uyuyakaldım şükür, bacağımda sinir sıkışması ile tekrar uyandım.

Bulantıyla birlikte başladı canım, böbrekten şüphelendim ama bilmiyorum. Bugün kontrolüm var bakalım gittiğimde söyleyeceğim, çok sağol

Kızlar bugün doktorum 35. Haftada magnezyumla multivitamini bırak demir ilacı ve kalsiyuma devam et dedi ama neden diye sormak aklıma gelmedi sizce neden magnezyumu kes demiştir bilgisi olan var mı?
Benimki de 36larda bırak dedi. Benim yalanci kasılmalar baya erken başladığı için günde 2 tane içtiğim bile oldu bir ara. 36+0da bırakalım dedi insallah pazartesi bırakıyorum ben de. Artik kasilmalari engellemesini istemiyormuş doktorlar o yüzden sonuna kadar icirmiyorlarmis. Kendi kendine kasılmalar yavaştan başlasın rahim ağzı yumuşamaya başlasın diye sanıyorum.

Çok iyi anlıyorum ama sağlıkla alacağız bebişlerimizi inşallah

Kızlar merhaba mesajlarınızı gördüm ancak herkesi etiketleyemiyorum dün biraz zorlu geçti. çatı muayenesi normal doğum icin uygundu ama meğer boynuna kordon dolanmış ve ben açılmaları desteklemek için pilates topu ile egzersizler yapiyorken bebişin kalp atışları zorlanmaya başladı ve kasılmalarım hiç azalmadı ve geçmedi yani 20 dk bir gibi bir durum yoktu acil sezeryana alındım sezeryanda bile karnıma göğsüme bastırarak bebeği aşağı indirdiler. Neyseki bebiş sağlıklı yani demem o ki siz siz olun kasılmaları evde karşılayayim demeyin. Benim doğumum zordu o nedenle sizlere su gibi kolay doğumlar diliyorum
ultrasonda 3050 gram bebiş 2780 gram doğdu 36+4 olarak dünyaya geldik gelişim açısından bir hafta önde diyor hala doktorumuz. Sütüm ne yazıkki yok makina bile işe yaramadı şuan mecbur mama desteğine başladık ama ilk doğum ve sezeryanda ilk üç gün süt zaten gelmez diyor doktor o nedenle çok sütü de sorun etmeyin kendinize iyi bakın kızlar ama inanın sezeryan zor değil korkulacak birşey değil karnım tok girmeme rağmen zor geçmesine rağmen odada ağrı sızı vs çok çok kolaydı şuandaysa yuruyebiliyor ve bebişin ihtiyaçlarıni giderebiliyorum. Her biriniz dualarimdasiniz çok daha kolay süreçler diliyorum

Çok şükür canım yaa Bol bol dinlenmeye çalış Sağlıkla eve dönün inşallah

Oh çok şükür rabbim analı babalı büyütsün inşallah küçük kuzuyu

Kızlar günaydın. Dün akşam hastaneden taburcu oldum. Sancılarım düzene girdi çok şükür. Sadece tuvalete kalkacak şekilde eve gönderildim. Kasılma ilacı, progestan, antibiyotik kullanacağım. Çatım çok dar ve aşağıda olduğu için doktor normal doğumu yapamam dedi o yüzden bir iki hafta daha dayan sancın olsa bile sezaryene alırım seni ileriki haftaları beklemem dedi. Tahminimce 36 yı görünce sıkıntım olursa alacak diye düşünüyorum. Onun dışında regl ağrısına benzer olan ağrı çok önemliymiş mutlaka öyle yaşarsan gel dedi bana belden de ağrı desteklerse

Gözünüz aydın canım, sağlıkla büyüt bebişini Geçmiş olsun çok

Gözün aydın canım çok şükür bebek ve sen sağlıklısiniz gerisinin önemi yok

Galactago ben çok kullandım ikisinde aşırı iyi geldi Nisan ayında yeni doğum yapan arkadaşım doktor önerisi ile bunu kullanmış birde buna bakicam sizede fikir olsun
Bunu bi çok doktor öneriyor ve bi çok emziren anne. Bende almayı düşünüyorum hatta

Kaçıncı haftadasın cnm genelde dogum belirtisi oluyor bu ağrı dikkat et bakalım.
33+6 yım, ağrının geldiği saati not ettim bi daha olucak mı diye ama aynı şiddette bi daha olmadı hafif hafif ara ara ağrı oldu şiddetlenmedi
Şiddetlenmediği için acaba üşüttüm mü onun ağrısı mı anlamaya çalışıyorum
Anladım canım, ağrılarıma çok iyi geldi diye baya bi bağ kurmuşum magnezyumla bırak diyince bi üzüldüm
Canım çok geçmiş olsun gözünüz aydın bebişle bol bol tentene temas yap inşallah gelecektir sütün, çok pozitifsin maşallah bu pozitifliğin daim olsun güle güle sağlıcakla büyüt bebişini

Ayyy maşallah canım çok sevindim senin adına artık o miss kokuyu içine çekme vakti mevlam hayırlı evlat eylesin

Geçmişler olsun ve hayırlı olsun
Bereketle sağlıkla büyüsün insallah

Sağlıcakla büyüt cnm

canim cok gecmis olsun saglikla buyusun guzel bebisin, insallah sen de bebegin de saglikla ve cabucak atlatirsiniz bugunleri

Kizlar biz de 34 u bitirmek uzereyiz 3-4 gundur pelvik kemiklerime vuruyor agrisi yatakta donerken geceleri, bazen yururken niye boyle oldu olmazdi bu kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…