2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Aynen canım dün su olsa bacaklardan sizar demişti doktor
Bu Sabah uyanınca da bacaklarımdan sızınca doktorumu aradım kontrol edelim diye çünkü içim içimi yemeye başlamıştı.. progesterone demek ki bence çok akıntı yapıyor .. o kontrol pedlerinden de aldım , pazartesi gelecek , bir daha yine panik olursam kullanırım :)

Sadece sola yatıp, bi güzel tutulup, bi hafta sadece sağıma yatabildim dengeyi bozunca vücut isyan bayrağını çekti. Damarlarda bi sıkıntı varsa zorlamak mantıklı olabilir ama onun dışında en iyisi rahat ettiğin şekilde uyumak.

Umutlan bence de bebeğin gidişatına göre karar verebilir. Akışına bırak hiç düşünme bence, olacağına varıyor herşey

Serumu biliyorum her yıl en az iki kere alıyorum maalesef ama hamilelikte kim yazacak emin olamadım, o zaman yarın kendi doktorum yazabilir bana ben de isteyim yarın bi
Öyle yap canım. Benim ilk defa başıma.geldi
3 hamilelik geçirdim. Hiç bir değerim düşmedi. Takviye bile kullnamadim desem.yeridir. bu kız somurdu beni serum çok iyi geliyo. B12 düşükse ona da baktirt canım. O da etkiliyor

Takip et canım inşallah akintidir

B12 sınırda da olsa çok kötü denemez canım ama serum süper bişe ya hemen toparlıyorsun almam lazım mutlaka doğumdan önce benim de

Canım benimde suyum az biliyorsun 37 sonrası bebek strese giriyor benim kızımla kilosu aynı senin bebişin üstelik benim 36+1 ama bende bekletme taraftarı değilim bazı bebekler dışarda içeriden daha güvende zayıf doğsun sorun değil dışarda kilo alır inşallah kısmetse benim de 37 de doğum

Dün ve bugün tansiyonum yükseldi aklıma sen geldin. Normalde düşük tansiyonlu biriyim sık sık da ölçüyorum 9-6 civarı olur hep. Doktor 35 e geldik 2 hafta daha iteliycez çocuğu az kaldı diyince sanırım stres oldum birden doktorun karşısında gözüm görmemeye kulaklarım duymamaya başladı 13 9 olmuş benim bünyem için çok fazla tabi çok korktum ama 20 dk sonra düştü. İdrar proteine falan baktı doktor hemen şükür bir sıkıntı yok. Dün de doğuma az kaldı diye konuşurken tam o anda yükselmişti

Umutlan bence de bebeğin gidişatına göre karar verebilir. Akışına bırak hiç düşünme bence, olacağına varıyor herşey
Öyle ya tabiki önemli olan bebeğin sağlığı ama gerçekten kendi kendimin yerinde olmasam kendime kızardım doktorun vadır bir bildiği derdim ama şimdi nedense her şeyi düşünüyor insan

Kızlar selam :))
Çatı ağrılarım iyice arttı oturduğum yerden kalkarken, yatakta sağa sola dönerken inanılmaz ağrıyor. Sizde nasıl durumlar?
Beniö de çatı kemiklerim çok ağrıyor. Dr a sordum normal sorun yok dedi.
O zaman bebeğe kan az aksın 1 saat de sağ yatayım. Yoksa uykusuzluktan daha kötü olurum. Ben ilk gebelikte de hep sağ sol yattım şükür birşey olmadı. Kendini çok sıkma psikoloji de önemli sırt üstü yatamıyorum karnım çok gerilip ağrıyor. Karnım top gibi öne doğru büyüdü ondan sanırım
Ben önce emzirdim sonra sağdım sütüm artmıştı. İlk 2 gün şırınga ile mama da vermiştim. Beslenemezse sarılık olur diye. Bir de hurma kaynattım suyundan 2 çay kaşığı verdim. Eskiler şekerli su verirmiş. Ben şeker vermek istemedim.

Ben iki dr danıştım canım ikisi de perinatolog ikisi de bana 37 de doğum dedi bazı bebekler dışarda büyür dediler
Aynen doğru ben kızımda normal doğum istiyordum 37 haftadaydim uzman başhekim hepsi gördü karar sezaryen demişlerdi yüksek tansiyondan dolayı kızım 2600 doğdu gelişimi geri gidiyordu iki haftada bir kilo kaybetmişti çok şükür dışarda baya kilo aldı

Kız dün nerdeyse nst odasında uyuyacaktim uykusuzluktan

Verirler bence. Benim de 5 gün sonra kontrolüm var tam 36 hafta olurum o zaman Dr. büyük ihtimalle gün vericek bana.
İnşallah verirler ya herkes tarih soruyor bana refakatçim yok birini buldum tarih vermem lazım ona izin alicak benimde beş gün sonra konrtol 35 olucam sana vermesi lazım artık o zaman hadi inşallah günlerimizi alıp geliriz yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…