2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Benim de 35 te böyleydi ve normal denmişti. Dün buraya da yazdım doktor bir anda bebek gelişimi yavaslamis dedi hemn alalim sezeryana dedi 70 gram almis diye . Başka hastaneye gittik bebek 1 haftada 220 civari almis dedi. Bebek her hafta aynı şekilde alamaz zaten dedi hatta şaşırdılar doktorun hemen alalım demesine . Ben böyle durumlarda buradaki tüm annelere söylüyorum muhakkak farklı doktora görünmek şart. Bebeklerin gelişimi özeldir sonuçta hepsi aynı an da aynı kilolari alamaz doktorlar kafasına göre her şeyi standart a bağlamışlar

Canım son dakikada ne olacağı.belli olmaz bence inşallah 38 de alır

Bence de tek doktorla kalmamak lazım ben ne zaman gitsem farklı doktora randevu alıyorum ve önceki doktorun dediklerini diyorum alakası yok diyor yada yanlış hesap diyor

Ben 3 günde bir takip oluyorum . Cuma günü 2180 dedi Pazartesi 2200 20 gram almış gözüküyordu 3 günde ben de üzülmüştüm gerçi doktor yeter alöış olması yeterli bize demişti. Bugün bi 3 gün daha geçti 2400 olmuş 3 günde 200 gram almış. Bazen bekleyip bir anda büyürler yoksa 3 günde 200 gram almaz dedi kendisi de. Pazartesi doktorum yok başka bi doktor bakacak bakalım onun yorumu ne olacak

Mesela benim doktor 32,haftada cocugu 2400 olctu 33de bi anda 2900 dedi yok gelişimi çok ilerde falan bi sürü strese girdim bugün 35de 2800 ölçtü gecem sefer ölçüyü fazla almisim demek ki önemli değil diyor. Zayıflaması ya bu bebek sonuçta
Haftasi ile uyumlu ise ölçümler hatalı olabiliyor

Ben bugün bence siz geçen sefer yanlış ölçtünüz dedim azıcık bozuldu amw buraya da yazmıştım kafasını küçük ölçtü kafası mı küçülcek çocugun bugun 37 küsür çıktı 3 gün önce 34 tü

İnşallah güzel haberler alirsin canım

Canım sen nasıl yaptırdın ferritin için serumu? Hangi bölümde verdiler kim onaylıyor hamileyken bunu
Canım benim ferritin 1 demir 24 hemoglabin 9.4 olmuştu. 6 kutu ilaç kullandım sabah akşam aldım. Bu hamileliğim de düzelmedi bir türlü. Şikayetlerim de artınca . Doktor dedi daha sona geldik hap kullansak fayda etmez. Sana demir serumu yazcam acilde taktir dedi. Özel de kadın doğuma gidiyorum. Gözetim altında takiliyo. Alerjen etki gösteren bir ilaç olduğu için. Bana kas ağrısı yaptı . Ben bir de ciğer gelistirici iğne de oldum sancım çıkınca. Ama iki gündür çok şükür daha iyiyim. En azından uyudum. Bacaklarım ağrıması halsizligim daha iyi. Kadın doğum doktorumla görüş talep et bence.

İnşallah. Minyon bir oğlum var ne kadar içerde gelişse kârdır diyorum
Canım bende de aynı durum var, haftada 2 kez kontrole gidiyorum. Geçen hafta cuma günü 37. haftada almamız gerekiyor dedi, pazartesi günü gittim bebek kilo almış normal doğumu bekleyelim dedi 36+3 olduk bugün, yarın kontrolüm var tekrar ve ne olacağını bende bilmiyorum 38'de görebilirsin bence akışına bırak o yüzden, anlık olarak değişiyor doktorların ruh hali

Dün 2.sefer gittiğim doktor bu olctugumuz tüm değerler %100 doğru değil tabiki . Tek hafta ile yorumlayamayiz dedi. İyi doktorlar ile karsilasalim hepimiz .

Serumu biliyorum her yıl en az iki kere alıyorum maalesef ama hamilelikte kim yazacak emin olamadım, o zaman yarın kendi doktorum yazabilir bana ben de isteyim yarın bi

Kızlar selam :))
Çatı ağrılarım iyice arttı oturduğum yerden kalkarken, yatakta sağa sola dönerken inanılmaz ağrıyor. Sizde nasıl durumlar?
Ayni canım bendede ozelllikle gece işkence uyumaya çalışırken dün gebe iszlemdeki kadın da sadece sola yat dedi ne sırt üstü nede sağa dönerek yatma dedi ne yapacağımı şaşırdım

Ayni gün içinde bile ultrason farkı oluyor ve bu bize strese sokmaktan başka bı işe yaramıyor malesef

Ayni canım bendede ozelllikle gece işkence uyumaya çalışırken dün gebe iszlemdeki kadın da sadece sola yat dedi ne sırt üstü nede sağa dönerek yatma dedi ne yapacağımı şaşırdım
Sağa yatınca ne oluyormuş? Sağ sol hangisi uyuşur ağrırsa diğer tarafa dönüyorum. Genelde sağa yatınca rahat ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…