Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Kızlar tarih tekrarlarınızı nasıl yapıyordunuz? Kaç güne bölüp yapıyordunuz? Yada not okuyarak mı video izleyerek mi yapıyordunuz? Hangisi daha verimli?
Ben genelde notlarimla kendime anlatarak yapıyorum çok dagildigimi ya da notlarmda eksik oldugunu hissedersem arada bi genel tekrar videosu izledim.
Şimdi son tekrarımı enes hocanın programıyla yapıyorum. Genel tekrar videosunu izleyip kendi kendime anlatıyorum ve karakutudaki yapamadığım sorulara göz atıyorum.

3 gün içinde bitmiş olcak tarih baştan sona. Sınavdan önce bi tur daha dönmek istiyorum.

Ama önceden 3 gün değil de 1 hafta 10 gün bazen 2 haftaya yayarak yapiyodum.
Şimdi sınav geldi Yusuf Yusuf tabi

(önlisansım)
Bende şuan 4 güne yaydım dün ilk kısmını bitirdim bugün 2. Kısımdayım. Ben tarihin pusulasından okuyorum. Ve hemen okuma bitince soru çözüyorum.. Ama çok uzun sürüyor. Bu sene not çıkararak da çalılmamıştım kitsp üstünden çalışmıştım.. Notlarım da yok okuyacak. Bu saatten sonra not çıkarmalımıyım. Tekrar da kullanmak için.

Valla canım ben çok iyi değilim tarihte ama. Ben de bu sene not tutmadım aydın yücenin video ders notu var. Tekrarlarda önemli yerlerin altını çizdim onları sesli okuyorum

Kişiye göre değişir ama Bana göre not çıkarmak zamna kaybı olurdu şu aşamada..
Ben okuyarak daha iyi anlayanlardanim.

Bol soru bol tekrar o işi çözer bence konuyu yazmaya uğraşma yeniden . İnşallah yanlış bisey soylememismdir dediğim gibi kişiye göre değişir.

Ben 2020 de yazarak çalıştım videolara. Çok vakit kaybı oldu.
2022 sınavına kitap ve videolar ile bitirdim tarihi fakat. Tekrarlarımda sürekli kitabı okumak uzun geldi. Acaba notlarımolsa onları okusam daha mı iyi olur diye düşündüm. Ama şimdi sıfırdan not tutmak da zor.
Ama belki şunu yapabilirim. İnstada notlarını paylaşanlar dan özet notları kendi yazımla not edip tekrarlarda sadece onları okumak gibi bişey yapsam...

Ay öyle işte bende tarihi nasıl tekrar edeceğimi hala keşfedemedim. Okumaya devam şimdilik

Canım neden kitap? Pdf den cözsene? Ben şu an bazı şeyleri pdf olarak çözüyorum telden ya da bilgisayardan. 1 haftalık idare edilir bence..
Ve bence evet çözmelisin sınavdaki sorulara aşina olmak icin
Offf bi türlü sevemedim onu kuzu ta,okuması çok zor geliyo bana

Bende bu şekilde calistim canim. Her hafta tekrar yaptım,dörde bölüp şuan daha karışık gidiyo az kaldığı için

Canim özet not bulursan tabi daha iyi olur..
Ben de bi ara çok ikilemdeydim sonra video ders notunda devam etmeye karar verdim. Sen de çok geç olmadan karar ver ama. Çünkü görsel hafızaya kaydetmek önemli sürekli ayni notlara çalışarak.
Bende hakan bileyen izliyorum kuzu hızlandırır,beş video bitti
Ben sevdim onu güzel net anlatiyo ☺
Hizlandirinca iyi oluyo ya videolar
Ama cografyada hala eksik hissediyorum şu madenlere falan bi tekrar döncem ezber yapcam. Tarih tekrarı bitsin de sınav geldi geciyo hala tekrarlar bitmiyor yarabbelalemin
Arada bi 2022 ekpss tarih sorularını açıp kendimi bunalıma sokuyorum sonra devam ediyorum iyice manyak oldum

Haftaya pazartesi kahvemi kitabımı alıp mis gibi kafayla kitap okumak istiyorum gerçekten biraz huzur artık ya

Yalnız acayip boşluğa düşeceğiz ben kendimi biliyorum ders çalışmayı özlüyorum ruhumuza stres işlemiş, almayınca eksiklik oluyor galiba gerçekten ezber oluyor mu be kuzu,ben ezberlemiyorum sadece asinalik oluyo

Özet not bulmam daha iyi olacak sanırım..
Daha hızlı şekilde daha fazla okurum bu şekilde saatlerim gidiyor bi konuyu bitircem diye.

Valla canım direkt böyle sorsan her şeyi söyleyemem ama soruda görünce hatırlayıp yapıyorum..
Ama ösym ezber şeyleri de soruyoya şu an benim amacım onları ezberliyim hatirlamakla ugrasmiyim sınavda. İnşallah yani lütfen öyle olsun da genel yeteneğe zaman kalsin

İnş kuzucum yaa,ösym gol atmasın bize güzel geçsin

Bende canim ders çalışmayı özlüyorum.
Biz artık bu düzene alışmışız canım atsnsakta birşey çalışırız
Ben de aynısını yazcaktim canım kesinlikle atansak da durmayız biz. Birsuru hedefim var yapılacak çok şey var ama önce maddi özgürlük lazım

Şu genel tekrar videolarının yariisna geldim tarihte. Ama hiç canım izlemek istemiyo. Kendi kendime anlatarak daha iyi hissediyorum ben.
Ama hoca sınavda cikcak yerleri vurgulucak diye de birakamiyorum videoları. Bıraksam mi
Yarın bitiyor gerçi de..
imdat diye bağırcam ama artik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…