Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

ASSOSyal ASSOSyal ben öğrencilerime hep derdim ki küçüklerdi onlar tabi. Çözdüğüm örneğin tek tek çözümüne bak ne yapmışım. Sonra kapat kendin çözmeye çalış. Takıldığın yer aç bak. Sonra kapat en baştan kendin çözmeye çalış. Mantığını kavramak önemli olan.

Yanlış yaptığı soruyu gitmiş tekrar etmiş 🙈 biz çok mu sabirsiziz 😢
Naçizane önerim matematikte konu çalışması bittikten sonra soru çözümleri izle, videoyu izlerken ilk etapta sen soruyu çözmeye çalış sonrasında videodan izle. Video-soru bankası-denemelerde bu soru güzelmiş dediğin soruları bir deftere çözümleriyle yaz. Ve belli periyotlarla bu defteri tekrar et. Ben zamanında başka sınava bu şekilde çalışmıştım.

ASSOSyal ASSOSyal ben öğrencilerime hep derdim ki küçüklerdi onlar tabi. Çözdüğüm örneğin tek tek çözümüne bak ne yapmışım. Sonra kapat kendin çözmeye çalış. Takıldığın yer aç bak. Sonra kapat en baştan kendin çözmeye çalış. Mantığını kavramak önemli olan.
Aynen ,o arkadaşta öyle yapmış. Bilmediği soruyu baka baka çözmüş. Bende öyle yapicam, gerekirse her soruyu izleyeyim canım benim. Temeli otursun ilk soruları yapayım. Rasyonel üslü köklü seviyorum zaten. Onları pratik yapip geceyim en azından. Ve tabi en önemlisi doğru yapayım 🤗🤩😍

Naçizane önerim matematikte konu çalışması bittikten sonra soru çözümleri izle, videoyu izlerken ilk etapta sen soruyu çözmeye çalış sonrasında videodan izle. Video-soru bankası-denemelerde bu soru güzelmiş dediğin soruları bir deftere çözümleriyle yaz. Ve belli periyotlarla bu defteri tekrar et. Ben zamanında başka sınava bu şekilde çalışmıştım.
Aynen canım bu çok önemliymiş, ben yapamıyorum diye soruyu bırakıyorum. Defalarca izlesem belki oturacak 🤷‍♀️

Aynen canım bu çok önemliymiş, ben yapamıyorum diye soruyu bırakıyorum. Defalarca izlesem belki oturacak 🤷‍♀️
Tarihi, coğrafyayı yapan insan matematiği de yapar gerçekten :) Mantığını öğrendikten sonra gerisi geliyor.. Zaten yeni nesil sorularda olmadığı için genellikle işleme dayalı oluyor. Konuyu kavrarken ezber gitmemek önemli.

Tarihi, coğrafyayı yapan insan matematiği de yapar gerçekten :) Mantığını öğrendikten sonra gerisi geliyor.. Zaten yeni nesil sorularda olmadığı için genellikle işleme dayalı oluyor. Konuyu kavrarken ezber gitmemek önemli.
Bende matematiği yapan hepsini yapar diye düşünüyorum canim🤗🤩😍 aynen kavramam gerek, ayy umutluyum ya güzel olacak bence🤗 istemek değil yapmak 🤲

Aynen ,o arkadaşta öyle yapmış. Bilmediği soruyu baka baka çözmüş. Bende öyle yapicam, gerekirse her soruyu izleyeyim canım benim. Temeli otursun ilk soruları yapayım. Rasyonel üslü köklü seviyorum zaten. Onları pratik yapip geceyim en azından. Ve tabi en önemlisi doğru yapayım 🤗🤩😍
Aynen zamanla zaten oturuyor bu şekilde yapılıyor diyorsun 🥰

Akel Kartal önerim.
Anlamadiginiz yerde bana da sorabilirsiniz.
Merhaba yine ben 🙃 ben sozcukte yapiyı tamamen bitirdim test cozeyim dedim ama sorulari anlayamadim galiba hep yanlis yaptim . 😑 altı çizili sözcuk turlerinden hangisi digerlerinden *farklidir* diyince neyine bakacaz ben hepsine bakayim derken farki bulamadim .

Ben hemen sonuç almak istiyorum. Yanlış soru defterim vardi ama üşeniyordum tekrar etmeye🤷‍♀️
Olacak olacak canım gerçekten gozumuzde buyuttugumuz kadar bir sey yok.
Olasilik haric her konuyu yapariz bence😂

Genelde herkes ayni sekilde öğrenmis gelistirmis matematigi demek ki dogru yoldayiz. Tekrara bol soru çözmeye devam😍

Merhaba yine ben 🙃 ben sozcukte yapiyı tamamen bitirdim test cozeyim dedim ama sorulari anlayamadim galiba hep yanlis yaptim . 😑 altı çizili sözcuk turlerinden hangisi digerlerinden *farklidir* diyince neyine bakacaz ben hepsine bakayim derken farki bulamadim .
Sözcük türü denince isim fiil , sifat zarf
Sözcük yapisi denince basit türemiş birlesik.
Yüklemin yapisi denince de basit türemis birlesik.

Cümle yapisi denince basit , sirali , birleşik cümle.
Yuklemin türüne gore derse isim cümlesi fiil cümlesi.

Öznesine göre cümle denirse etken edilgen
Yüklemine göre cümle denirse geçişli geçişsiz.

Anlamina göre cümle denirse olumlu olumsuz soru , ünlem cümlesi.

Ekin işlevi sorulursa çekim eki yapim eki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözcük türü denince isim fiil , sifat zarf
Sözcük yapisi denince basit türemiş birlesik.
Yüklemin yapisi denince de basit türemis birlesik.

Cümle yapisi denince basit , sirali , birleşik cümle.
Yuklemin türüne gore derse isim cümlesi fiil cümlesi.

Öznesine göre cümle denirse etken edilgen
Yüklemine göre cümle denirse geçişli geçişsiz.

Anlamina göre cümle denirse olumlu olumsuz soru , ünlem cümlesi.

Ekin işlevi sorulursa çekim eki yapim eki.
Çook tesekkur ederim . 🥰

X