Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Hangisini önerirsin, sakıncası yoksa ücreti ne kadar acaba :)
Öneri genelde pegeme sinava paralel diyolar. Sehrindeki dershaneleri arastirirsin yine de

Aslinda toplu kayit yaptirmak istememistim ben tek sınava istedigm zaman girmek istemistim ama pegem burda kabul etmiyomus. Mecbur kaldim. Ama bu sehirden sehire degisiyo. Senin sehrindeki pegeme sorabilirsin belki tek sinav kabul ediyolardir. Baska sehirdeki bi arkadasim tek sinava (yanls hatirlamiyosam) 20 tl vermisti.
Ben toplu 12 tane sınava 240 tl verdim.
Ne tuttururlarsa yani

Her hafta olmuyor o halde 12 olduğuna göre, ben bir araştırayım :) Teşekkür ederim. Yarın nasipse başlayacağım çalışmaya ama aklımın bir köşesinde ya boşuna olacaksa diye de düşünüp duruyorum. Bari şu denemey, kitaba, sınava vereceğim paraların karşılığını alayım ya
Bu arada bir konuda daha fikir almak istiyorum. Benim tarih, coğrafyam sıfır. Başka sorumluluklarım da olduğu için tüm odağım kpss olamayacak maalesef. Sınava iki ay kalaya kadar genel yeteneği halledip bu iki dersi bıraksam halledebilir miyim? Bu mantıklı geldi başta bana ama deneme çözerken sıkıntı yaşarım diye dusunmeye başladım şuanda. Nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum.

Her ay oluyo. Haziranda da deneme kampi seklinde 5 tane art arda olcakmis.

Canım bence bunu yapmamalisin son iki ay kala imkansiz sıfırsan. Temelin varsa bile zor.
Bence zamana yayarak yapmak daha mantikli. Genel yetenek zaten bol soruyla halledilecek bi bolüm.
Atiyorum her gün 40 türkçe+40 matematik geri kalan zamana da sözel derslerden birini koyarsan daha iyi olur. Tarih ozellikle zamanla oturmasi gereken bi ders.. önlisans sinavina daha cok var zaten. Gunluk 3 4 saat ayirsan son 3 ay da iyice yüklensen yetisir bence. Son iki ay genel olarak bol tekrar bol deneme istiyo çünkü. Bastan tarih ve cografya olmaz yani.
Mesela gunluk ne kadar vakit ayirabilirsin derse bunu bilmedigim icin net konusamiyorum.
Ama kesin olan sey su genel kültür son 2 aya birakilcak dersler değil

Günlük 2 saat ayırabilirim. Çok zorlasam 2.5 en fazla.. Benim tarih ve coğrafyam tam anlamıyla sıfır. Ve atanmak için de maalesef baya yüksek yapmam gerekiyor. Şuan boş vaktim olduğu için marta kadar genel yetenek kısmını halledeyim diye düşünüyorum yapabilirsem tabii. Sonrasinda tarih ve coğrafyayi nasıl halletmeliyim, nasıl yol izlemeliyim? Video izleyip deneme üzerinden gitsem yeterli olur mu tarih ve coğrafya için?

Kuzum sen o kadar iyisin ki ben senin kadar asla olamam hele matematik çözümlerine bayılıyorum bende martta baslayayim diyorum denemelere, şuan hiç hazır hissetmiyorum keşke hepsini ezber etsek

Yani baslarken ben de sifirdim şöyle yaptim. Videolari izledim, gecen yil not almistim bu yil not almak istemedim direkt video ders notlarını aldim hocalarin..
Ünite bitiminde sesli kendime anlatarak konu calistim bol soru cozdum 2 3 gune yayarak.. 3 unite bitince 4. Üniteye gecerken gecmis konulardan tekrar soru cozumu. Genel kültürde bu sekilde sürekli tekrara dönmen gerek.
Video izleyip direkt denemeyle maalesef olmaz canim böyle de felaket tellali gibi hissettim kendimi ama kizlar da ayni fikirdedir sanirim soru bankasindan bol soruyla pekistirip öyle deneme yoksa tokezlersin.
Ilk baslarda haftada bir deneme cözuyodum simdi arttirdim.

Bu sayfadakilerin cogu anne zaten yani zamani olmayıp yüksek puan yapmaya calisanlar yani yapabilirsin disiplinli calismak önemli sadece.. kendine uygun calisma programini bulmak 1 2 ayini alir deneye deneye. Oturtunca sonra hep onun üstunden gidersin 1 sene boyu..

Cografya icin ekstra olarak dilsiz haritalari tavsiye ederim kendin bos halini cikti alip doldur soru cozerken sürekli önünde dursun. İyice aklina yerlesir. Sinavda harita bilgisi cok onemli çünkü .

Çok teşekkür ederim tavsiyeler için

Kuzum sen o kadar iyisin ki ben senin kadar asla olamam hele matematik çözümlerine bayılıyorum bende martta baslayayim diyorum denemelere, şuan hiç hazır hissetmiyorum keşke hepsini ezber etsek
Balım vallahi iyi değilim sana öyle geliyo sadece cok çabalıyorum ama henüz net bi sonuc yok
Sen de gayet iyi calisiyosun ayrica. Beraber basaricaz insallah onumuzde aylar var. Ağustosta insallah o sinavdan mutlu bi sekilde cikariz

Canım isine karismak gibi ya da cok bilmislik gibi algilama yanlis anlama lutfen ama denemeleri es gecme. Su an benim netlerim yerlerde emin ol ona ragmen sürekli cozuyorum. Atanan kiminle konussam sürekli deneme coz diyolar. Gercekten asiri önemli. Cunku istedigimiz kadar dersleri bitirelim soru bankalarini yalayip yutalim denemede uygulama provasi yapmadiktan sonra netler kurban gidiyo

benim18 aylik kizim var . Ona cizgifilm acsam belki de aksama kadar izler . O kadar cok vaktim olur ki ama kiyamiyorum ona acamiyorum cizgi film surekli acil bir durum olunca aciyorum sadece . Normal mi sizce boyle yapmam a esim sabah kalk diyor ama ne zaman kalksam hemen fark ediyor kalktigimi

Çok haklısın kuzum ama denemede rezil durumumu görüp hayal kırıklığıyla motivasyonum düşerse havasındayım ondan yoksa kesinlikle çok önemli ve soru çözmekten daha eğlenceli deneme çözmek

Hakkinda hayirlisi olsun inşallah canım sen basarabilirsin kendine inan❤ biraz sancili bi süreç olsa da sonrasi cok guzel olcak kizinla senin icin insallah Rabbim yardimcin olsun❤
Ailen ne durumda destekler mi?
inanıyorum canım. ALLAH büyük. Annem ve babam hayatta değil. Tek başımayım. Kardeşlerim var destekler ama herkesin kendi ailesi var.

Kuzum çocuğum yok o yüzden bir fikrim de yok ama rabbim yardımcın olsun inş canım benim

Canim baska doktora sorsan? Ya böylelerine de sinir oluyorum ister istemez. Tamam tabi ki biz de karşıyız ilacin fazlasina da. Bazilari da agri kesici bile icirmiyo neyim ben acilarin kadini mi
İnsallah düzene girersiniz
Ay gerçekten ya bak varya en son ateşlenmişti ve 15 aylık olana kadar hiç antibiyotik kullanmadı dedik bu yüzden bu bi heyecanlandı filan o zaman duş aldırın, dolven, calpol vs içirin filan dedi hani klasik yöntemler. Neyse biz yaptık öyle ama 6 saate bir ateşi çıkıyor düşün hiç durmadan birde hemen 38.5 u geçiveriyor sonra 3 saate bir ateşi çıkmaya başladı acile götürmek zorunda kaldık antibiyotik yazdı aldık anında ateşi geçti . İşte şimdide uyumuyor diyorum zor uyuyor diyorum anlamıyor kadın ya işte en son bu seferde hergün duş aldırın istediğiniz saatte yatar ilaç yazamam diyor . Doktor değiştire değiştire bir hal olmuştuk gene öyle olacak sanırım ya

Amin canım benim Allah seninde yardımcın olsun inşallah ya aynı durumdayız anlattığına göre. Bende kronometre tuttum max ama max diyorum yani her gün olmuyor 2 saat çalışabiliyormuşum. Tıpkı seninki gibi benimkiside hem zor uyuyor hemde insanı çileden çıkarıyor işte tek fark benimki emmiyor stresten sütüm kesildi 8.5 aylıktan sonra emziremedim. Ama gel görki emsede emmesede aynılarmış meğer . İnşallah düzelirler canım ya ne yapalım canları sağolsun ancak bu ilaç işine bende sıcak bakmasamda insan bazen mecbur kalıyor bizim gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…