Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Canım o zaman bol soruyla tekrar yap bence. Tarih vatandaşlık gibi dersleri öyle oturtmak daha iyi bence.

Canım o zaman bol soruyla tekrar yap bence. Tarih vatandaşlık gibi dersleri öyle oturtmak daha iyi bence.
Evet güncel sadece bi soru bankam var.
Yine siparis yolu göründü
Kızlar ben dr bir şey danışacağım size. Ben 2 haftadır vatandaşlık çalışıyorum ama bitmedi. Bu hafta başka derse geçsem mi 1hafta daha dişimi sıkıp bitirsem mi napsam
Ne kadar var bitmesine su an canım? Eğer sikıldıysan bence gec baska derse yoksa haftan bosa gecer.. ama yok kendimde o gücü buluyorum diyosan agirlik ver bitir bu hafta

Mehmet yıldız yediiklim canım

Kızlar ben dr bir şey danışacağım size. Ben 2 haftadır vatandaşlık çalışıyorum ama bitmedi. Bu hafta başka derse geçsem mi 1hafta daha dişimi sıkıp bitirsem mi napsam
Sen kendini nasıl hissediyorsan öyle yap bence canım, enerjim değişsin diyorsan farklı derse bak

Kızlar güncelde gelebilecek bir soru gördüm az önce haberlerde adalet bakanı değişmiş. Eski adalet bakanı Abdülhamit gül yeni göreve gelen adalet bakanı Bekir Bozdağ.

Abdülhamit Gül kesintisiz en uzun süre Adalet Bakanlığı görevinde bulunan bakanmış. Bekir Bozdağ da 3. Defa bu göreve getirilmiş.

Sen kendini nasıl hissediyorsan öyle yap bence canım, enerjim değişsin diyorsan farklı derse bak
En son anayasa tarihine çalıştım. 2gündür prk çalışamadım. Bşr tarafım bitir bi daha bunla uğraşma diyor. Bi tarafım da diğer dersleri çok boşladın diyor kararsızım. Ama sıkılmadım çalışsam çalışırım 1hafta daha

Aslında en eğlenceli kısmına gelmissin canım,bundan sonra çok hızlı akıyor.en sıkıcı yerler bitmiş

Arkadaslar merhaba Türkçe ögretmeniyim. Takıldığınız bir sey olursa beni etiketleyerek sorarsaniz seve seve destek olurum. Herkese basarilar.
Çok teşekkürler hosgeldiniz dediğim gibi bazen sorularda takılıp sanki hiç görmemis gibi oluyorum ama bazen normal seviyede gidiyor. Buna anlam veremiyorum. Çok iyi oturmadığı için mi

Çok teşekkürler hosgeldiniz dediğim gibi bazen sorularda takılıp sanki hiç görmemis gibi oluyorum ama bazen normal seviyede gidiyor. Buna anlam veremiyorum. Çok iyi oturmadığı için mi
Tesekkur ederim hos buldum.Dil bilgisi konularini iyice kavramadan soru cozmeye gecmeyin. Once konuyu anlayip sonra hoca ile birlikte soru cozumlerine bakin. En son kendiniz cozun. Türkçenin de bir matematiği var aslinda ozellikle kelime turleri ve yapi bilgisini hallederseniz diger konularda daha rahat edersiniz.

Evet özellıkle yapi bilgisi cok karışıyor

Evet özellıkle yapi bilgisi cok karışıyor
Kok ek kavramini iyi kavramaya calisin. Eklerin turleri, sozcugun ek aldiktan sonraki turu, ortak ve sestes kok bunlar onemli. Bir de belli basli birlesik kelimeler var onlara bakin öbür, nasil, nicin, nere, bura, şura, sütlaç, doksan, seksen gibi...

Güzel bilgi tesekkurler gölgem
Nasil=ne+asıl mesela ama *öbür* hangi sözcüklerin birleşiminden olusuyo, doksan seksen?
Rica etsem bunlari yazar misiniz sayenizde bilmedigim 3 kelime daha öğrendim soruda görsem bilemezdim..
Doksan =dokuz kökünden mi geliyo ama an kökü anlamsiz o zaman türemis kelime olurdu sanirim kafamda deli sorular

Obur ol+bir obir öbür
Doksan dokuz+on dokuzon doksan
Seksen sekiz+on sekizon seksen haline evrilmis. Rica ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…