Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Aslında yerel saat en geri sakarya, antalya daha doğuda hatalı olabilir mi
Iki kritere gore yorumlamak gerekiyor. En geri sakarya ama dogus ve batis suresinin kisalmasiyla cizgisel hiz ne alaka ben onu anlamadim

Cozdugum ilk testte bu kadar takilirsam

Enleme bagli olarak kuzeye gidildikce gunesin dogus batis suresi artar güneye gidilçe azalir. Bu her enlemde çizgisel hizin ayni olmamasindan.

Iki kritere gore yorumlamak gerekiyor. En geri sakarya ama dogus ve batis suresinin kisalmasiyla cizgisel hiz ne alaka ben onu anlamadim

Cozdugum ilk testte bu kadar takilirsam
Eki Görüntüle 2995625
Şimdi çizgisel hiz her kutupta aynı değil. Bu yüzden çizgisel hiz en hızlı güneyde bu yüzden doğuş ve batış saatleri daha kısa sürüyor. Kuzeye gittikçe çizgisel hız azaldıkça doğuş ve batış suresi uzuyor. Bu yüzden cevap antalya. Soruda doğuş batış demeseydi cevap sakaryaydi yada süresi uzuyor deseydi cevap yine sakaryaydi

Enleme bagli olarak kuzeye gidildikce gunesin dogus batis suresi artar güneye gidilçe azalir. Bu her enlemde çizgisel hizin ayni olmamasindan.
Hah şimdi oturdu biraz aslında direkt çözüme sizin yazdığınız ilk cümleyi yazsa kafam karışmazdı. Çizgisel hızı katınca karıştı

Şimdi anladım sosyalim çizgisel hızla bağlantısını

Hah şimdi oturdu biraz aslında direkt çözüme sizin yazdığınız ilk cümleyi yazsa kafam karışmazdı. Çizgisel hızı katınca karıştı
Kuzeyden güneye , dogudan batiya kısımlarini tam oturtursaniz sorulari daha kolay çözerseniz
Mesela dogus batis suresinin azaldigini okuyunca güneyden kuzeye gidildikce neler oldugu aklima geldi.
Yerel saatle ilgilenmedim bile şiklarda en güneydekini aradim.
Soruda dogus batis suresi artiyor deseydi de en kuzeydekini arardim.

İnşallah oturur bende de

Ayy neler kaçırıyorum böyle sorular çözülmeyede başlanmış çokzel . Bende yenice toparlanıyorum kızlar bir yandan çocuğun uyku düzenini oturtmaya çalışıyorum bir yandan ders düzenini işte bu yüzden yavaş yavaş ilerliyorum. İnşallah kısa zamanda tekrar sistemli bir şekilde ders çalışabilirim. Bugün neler yaptığımı soracak olursanız matematikte son bi yazılacak sorular vardı onları yazdım inşallah yarın tarihe geçmeyi planlıyorum ve sonrasınıda planlamadım ama alanada başlamak lazım umarım tarihi bitirince başlayabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…