2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kefaret niyet edipte orucu bozduğumuz durumlarda geçerli o çok farklı bir konu. Dediğiniz gibi bir yıl içinde tutmamız mümkün görünmüyor, nasipse emzirme dönemi olacak ve sütü çok etkiliyor
Başlayıp bir anda tutmak zorunda değiliz ki ben peygamber efendimiz gibi pazartesi ve perşembe günleri tutmayı düşünüyorum öyle uzun sürüyor ama kendimi zorlamadan 3.5 ayda bitiririm

Başlayıp bir anda tutmak zorunda değiliz ki ben peygamber efendimiz gibi pazartesi ve perşembe günleri tutmayı düşünüyorum öyle uzun sürüyor ama kendimi zorlamadan 3.5 ayda bitiririm
Tabiki o şekilde tutabiliriz, inşallah Allah’ım tutma kolaylığı versin Bende borç kalsın istemem alışmışım hep tutmaya insan rahat edemiyor

Eşim camideki hocaya sordu fidye verin, sonrasında kaza etsin demiş

Emin olmadığım konuda iddialaşmam fakat hoca yanlış bilgi vermiş. O sırada karıştırmış da olabilir. Kaza edilecek orucun fidyesini vermeye gerek yoktur. Bu konu islam fıkhında çok net açıklanmıştır. Ama şu olabiliyor. Ne kadar iyi bilseniz de gündeminizde olmayan bir fıkıh bilgisini karıştırabilirsiniz. Hoca o sırada karıştırdı muhtemelen. Sonuçta binlerce bilgi detay var.

Olabilir bilmiyorum Karıştıracağını sanmıyorum ama bir şey diyemem benim bildiğim bir konu değil bu yüzden araştırıyorum ama herkes farklı bir şey söylüyor

Kizlar benim gibi kaburga agrisi yasayan var mi? Sol tarafimda hafif bi agri hep vardi bugun sagimda bicak saplanir gibi olmaya basladi

Akıntı su gibi olunca korktum ben bebeğin suyunun sızması gibi durumlar olabiliyormuş o korkuttu ama baktım ki belirtiler akıntıyı işaret ediyor rahatladım biraz
Su gibi akıntı bende de oldu hatta bebeğin suyu mu azalıyor diye endişe etmiştim doktorum fitil verdi 1 hafta sabah akşam kullandım geçti enfeksiyon olmuş

Bugün tutacaklar vardı, nasıl tutabildiniz mi? Ben şükür bugün çok rahat tuttum. Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin inşallah Devam edecek misiniz?
Tuttum canim bugun
Şansima oglum hastanelik oldu ogleden beri hastanede kaldim cigerleri enfoksiyon tutmuş igne buhar falan verdiler bugun biraz zorlandim
Bakalim yarinda tutacam allah nasip ederse

glukoz 0.dakika 87 mg
glukoz 60 dakika 145 mg
glukoz 120 dakika 120 mg
idrarda glukoz 60 dakika negatif
idrarda glukoz 120 dakika negatif
Canım sana 50 mg mı şeker yüklemesi yapıldı 75 gram mı? Ben de salı günü 75 gram olarak yaptırdım. Açlık 78 1.saat 170 2.saat 137 çıktı. Doktor normal dedi. 1.saatte 185 altıysa sorun görmüyoruz dedi.

Bugün tutacaklar vardı, nasıl tutabildiniz mi? Ben şükür bugün çok rahat tuttum. Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin inşallah Devam edecek misiniz?
Bugün oğlumun veli toplantısı vardı ardından semt pazarımız, 11.000den fazla adım atmışım ve çocuklardaki soğuk algınlığı banada geçmiş sabah boğazımda hafif şişlik vardı bunlara rağmen ne susadım ne acıktım ve tam 7 saat dışarıda ayakta kalmışım arada nefeslenmek için ve toplantı zamanı hariç şu an belim ayrılıyor tabi o ayrı inşallah yarın çıkmaz acısı ve inşallah sahura kalkabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…