2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Canim tutamiyorsan zorlama
Bende arada safra kusuyorum
İdrar yolu enfoksiyonu alakasi varmi bilmiyorum

Günaydın kızlar, hayırlı ramazanlar
Ben de sahura kalktım bakalım bir gün tutmak istiyorum. Allah nasip ederse bugün tutacağım inşallah Tutamadığım günler için oruç fidyesi vereceğim. Sonra yinede kaza etmem gerekiyor mu?

Allah kabul etsin. Benim bildiğim fidye vermene gerek yok ama tutamadığıni sonra tutman gerekiyor. Konu hakkında daha kesin bilgisi olan varsa onlarda yazar
Bende bugün niyet ettim ama doktora gideceğim bakalım ne diyecekler.

yanlış yönlendirmek istemem canım benim bildiğim kadarıyla sonradan sağlığın elveriyosa gerekiyo

Allah kabul etsin. Benim bildiğim fidye vermene gerek yok ama tutamadığıni sonra tutman gerekiyor. Konu hakkında daha kesin bilgisi olan varsa onlarda yazar
bende ayın 20 sinde gittiğimde sordum anneye bırakıyoruz kesin olarak tutma demiyoruz dedi bende niyetlendim bugün

yanlış yönlendirmek istemem canım benim bildiğim kadarıyla sonradan sağlığın elveriyosa gerekiyo
Tam bilgi bende bulamadım kafam karıştı o yüzden, araştırmaya devam. Sizlere de teşekkürler

Sagolasın cnm. Ya aynen ben hep ayni kisiye denk geliyordum esime de diyordum cok iyi bi kiz diye cok ilgileniyor. Kendime nazar ettim sanirim bu sefer digerine verdiler.
10 saniyede ne anladi acaba da hersey iyi dedi. Gercekten kendilerine yapilsa ne hissederler bilmiyorum. Yetisme tarzimidir karakter yapisimidir bilmiyorum. Yan odadaki mesela dünya iyisi sonucta o da devlet.

Aminn amin gercekten oyle cnm. Haftaya da özele gidecegim insallah şu ilaclarim bitsin. Yoksa icim rahat etmeyecek. Senin de Allah kabul etsin Rabbim kolaylik versin tüm oruc tutan annelere de.

Canım ben diyaneti arayıp sordum kefalet vermem gerekiyor mu dedim kefalet çok ağır bozulan bir gün orucun yerine 60 gün hesaplanıp veriliyor sen doğumunu yapınca bebeğinin ve senin sağlığının iyi olduğundan emin olduğunda bir sonraki ramazan gelmeden tutman gerekiyor borçlarını dedi adam bana

Hamilelikte fidye verilmez. Sonrasında 30 gün kazası tutulur.

Kefaret farkli bisey ama zaruri haller disinda bilerek otuc actiginda 61 gün oruc tutulmasi gerekir. Fidye gününe gün verilir diye biliyorum. Bir da arkadasin dedigi gibi hamilelikte tutulmayanlar saglikli olundugunda tutulur. Bir de zaten eger emzirirsek diger ramazan gelmeden nasil tutacagiz o da var emzirmeyi cok etkiliyor oruc çunkü

Evet emzirince çok acıkıyorsun diyor tecrübeli anneler ama diyanet de seneye borç kalmaması gerekiyor diyor nasıl yapacağız bilmiyorum

Emzirme durumunda da izin oluyor yetersiz beslenme bebeği aç bırakırsa diye. Eğer yeterli beslenirim diyorsanız tutabiliyorsunuz. Onun haricinde sorun olmuyor. Diyanet emzirmeyi düşünmeden bilgilendirme yapmıştır. Direkt sorulan soruya göre söylüyor Çünkü.
Ama emzirme yoksa tutulması gerekiyor.

Arkadaşlar merhabalar ben yemi katıldım aranıza 6 haftalık hamileyim bugün keseyi gördük tüp bebek sonucu oldu çok şükür. Tüp benek merkezinde kalp atışını duyduktan sonra doğum vs ve kontrollerim için bir hastane ve doktor bulmam gerekiyor. İstanbuldayım Avrupa yakasında oturuyorum Anadolu da olur aslında maltepe Kartal vs önerebileceğinşz doktor hastane var mı yardımınıza ihtiyacım var

Kefaret niyet edipte orucu bozduğumuz durumlarda geçerli o çok farklı bir konu. Dediğiniz gibi bir yıl içinde tutmamız mümkün görünmüyor, nasipse emzirme dönemi olacak ve sütü çok etkiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…