2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar seker yuklemesi yapildi bana bugun ogleden sonra tahlilerimi almaya gidecem
24+2yim ama ultrasyonda 25+1 cikti 750 gram olmus bebegim bide bu bebek uzun boylu olur dedi ama kac cm bilmiyorum fl 45.7 yaziyor

Bide 75 gr seker yuklemesi yapildiktan 50 dk sonra kustum dayanamadim
Tahlilerime etki edermi merak ettim

Amin inşallah.Tekrar kan testi yazmış zaten belki başka şeylerden şüpheleniyordur tansiyon çarpıntı için.Amniyosentez asla düşünmedim riskli diye.Çevremdekilerde böyle şeyler yaşamış hiç kendimi üzme dediler.

Evet düşük olmasında da tehlike olabiliyor. Diğer değerler ile karşılaştırması lazım doktorların. Yani sadece şeker testi değil kan testleri ile beraber kıyas yapıp insülin vs de bakılması gerekiyor.

Benim de ikiz ama henüz seker yüklemesi icin bisey demediler. Kanım cok düşük oldugu icin yarin tekrar gidecegim bi sorayim. Sizin de ikiz, kan ikizlerde cok dusebikiyormus kan seviyeniz nedir biliyormusunuz?
BENİM DE EN SON 2 HAFTA ÖNCE DEMİR DEPOLARIM SINIRDA ÇIKMIŞTI SİDEFER KAN İLACI KULLANIYORUM GÜNDE 2 TANE AL DEDİ DOKTORUM. HAFTAYA TEKRAR KAN VERİCEM BAKALIM NASIL ÇIKACAK

kızlar gögüslernde akıntısı olan var mı benim iki gündür sabah bakıyorum ıslanmıs kurumus oluyor atletım çok fazla degil ama bisey akmıs belli
Hormonlar etkisi ile olabiliyor diye biliyorum geçici bir durum, son aylarda geliyor mu diye sıktırırsak gögüs ucunu falan sancıları tetikler gibi bir yorum okumuştum

Size de mi kalpte parlaklik var dendi benim ikizlerden birinde de var parlaklik. Aklimin bi kösesinde duruyor hep elde degil maaeslef.
Evet banada dedi ama muhımsemiyorum cnkı yapan kiside isinin ehli duzelir Allahın oznıle uclu ıkılı test temizse olur dedi inan onfan ıkı hafta oncede yok beyinde ventrıkul acıklıgı var dediler onuda ıkı hafta sora goremediler ouzden Allah büyük icini ferah tut bisi olmıcak Allahın ıznıle tek sorun teskıl etmezmis

Bide 75 gr seker yuklemesi yapildiktan 50 dk sonra kustum dayanamadim
Tahlilerime etki edermi merak ettim
Bununla ilgili bir yazi okumustum, doktorunu bilgilendirdin mi kustuguna dair? Sonuclarin umarim normal gelir canim.

Kizlar evet bu seker yuklemesi sonucunda vucudunun yeterli insulini salgilayip salgilamadigina bakiliyor. Yani sadece aclik sekerini olcturmek bir anlam ifade etmez. Asil onemli olan vucuduna alinan sekerden sonra vucudun yeterli insulin uretti mi uretmedi mi. Uretmediyse tokluk sekeri denilen yani seker yuklemesinden sonraki gelen sonuc cok yuksek cikiyor o zaman da gebelik sekeri tanisi konuyor

Bilgilendirdim sorun degil kusman dedi

Aynen bendede ya alttan ya göbek üstünden yiyip duruyorum kilosu beni biraz az geldi bakalım ne kadar kilo alicak doğuma kadar

Kızlar kim demişti hatırlamıyorum ama sultangazi haseki hastanesinde perinatoloji var orda yapıyorlar demişti bir kişi ben baktığımda internetten yapilmamaktadır yazıyor 182yi aradım sadece riskli gebelere yapıyorlar dedi bunun için doktorumdan riskli olduğuma dair imzalı bir kağıt falan almam gerekiyor mu bilginiz var mı

Kizlar seker yuklemesi yapildi bana bugun ogleden sonra tahlilerimi almaya gidecem
24+2yim ama ultrasyonda 25+1 cikti 750 gram olmus bebegim bide bu bebek uzun boylu olur dedi ama kac cm bilmiyorum fl 45.7 yaziyor
Benim oğlum ben gibi kısa bizimde 28 cm. 22+6 530 gram dedi şekeri bir dahaki gidişimde eczaneden alıp öyle gidicekmisin kızımla oglumdada zayıftı sonradan doğduğunda 3 kilo üstü dogmuslardi inşallah buda öyle olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…