2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
zaten ilk başlarda hep yaraydı yeni emzirmenin tadını aldım .geç çıkar inş bizim korkuyorum baya ısırmasından
2 gündür damağının arasına sıkıştırıp önce gülüyor sonra ısırır gibi çekiyor. Ağrıyor. Kızıyorum yapmasın diye ama oyun sanıyor gülerek yapıyor. Dişi çıkarsa ne yaparım diye ben de korkuyorum

Canim ben de 6 aydan once gunes kremi surupmez diye biliyordum ama hem kizimin hem de benim doktorum gunese cikariyorsan mutlaka surmelisin 6 ay sart diil dedi. Bioderma ya da la roche pediatri grubu onerdiler.

Bizim doktor, once mevsimin kok sebzeleriyle basla dedi. Havuc patates kabak, tatli patates, bal kabagi vs. 3er gun bunlar. Sonra elma armut muz avakado seftali kayisi yone 3’er gun, snra yogurt yone uc gun ve en son iyi pismis yumurtanin sarisi. Yani baklagil hebuz diil dedi, yogurt da sevze meyve sonrasinda dedi.
Neden farkli acaba doktorlarin yaklasimlari..
ben henuz baslamadim, yarin basliucam insallah.

Ay bilmiyorum ki canım ya hep farklılar. Ben ara verdim şimdilik bayram da glrdl zzaten takip edemem belki. Bayram sonu hem sorarım hem sebzeye başlarım dediğimin gibi

Kızlar merhaba nasılsınız? Benim kız sabahları çok huysuz gece kesintisiz uyuyor sabah uyanınca iyi de besleniyor daha sonra huysuzlanmaya başlıyor, uyumuyor, yatağında veya oyun matında durmuyor ağlıyor, kucakta bile ıh ıh diyerek protesto ediyor resmen birşeyleri ama neyi olduğunu anlayamadık bir türlü. En son 11 gibi yorgun düşüp uyuyor, uyandıktan sonra gayet mutlu bir bebek oluyor sabahki halinden eser yok sizce neden olabilir?

İlk uykuya gecene kadar cok gaz oluyor benimki de aynı. Gaz ya da kaka yapıyor uyuyor uyanıyor keyfi yerine geliyor

İlk uykuya gecene kadar cok gaz oluyor benimki de aynı. Gaz ya da kaka yapıyor uyuyor uyanıyor keyfi yerine geliyor
Gazını rahat çıkartıyor artık ama kaka olayı bizde yenidoğan dönemini geçtikten sonra hep sıkıntı 4-5 günde bir yapıyor ama hep öyleydi yani yeni bir şey değil. Atak dönemindeymiş belki onunla ilgisi vardır veya uzun uyuduktan sonra normalden fazla mı süt istiyor acaba onu da deniycez bakalım :/

Kızlar nasıl gidiyor. Ek gıda ya başladınız mı neler veriyorsunuz? Bizde uyku sıfır huysuzluk tavan. Yetemiyorum yetişemiyorum iki çocuğa eve
Bizim geceleri uyku berbat sabah 3 - 4 e kadar ayaktayız resmen.. Uyuduğunda da maks 15 20 dk uyuyor.. Yanıma yatırıyorum emiyor sonra tekrar ağlamaya başlıyor, ayakta sallıyorum zarzor uyuyor.. Diğer kızım da ben uyumadığım müddetçe uyumuyor..ayrıca hasta yemek yemiyor ateşlendi filan.. ve Uyuduğunda da gece uykusunda mızmızlanıyor ve bebekte onun sesine uyanıyor sonra sil baştan devam ediyor saat öğle 1 e 2 ye kadar böyle düzensiz bir hayatımız var bir aydır.. Bugün dayanamadım o kadar uykusuz ve enerjim yok kiii anlatamam 2 saat eşim baktı onlara.. Atak haftasındayız ayrıca 15 gün kalmış diyor bitmesine..

Haha sündürüyo demi hep aynı oyun anlayışları farklı ya.bizimkide saçımı yoluyo şap vuruyo gülüyo ama bildiğin acıyo

Bizim ki sabah bi uyanıp az bi oynuyo emiyo sonra huysuzlanmaya başlıyo .kanguruya koyup çarşı turu yapıyorum etrafı izlerken sakinleşiyo sizinkide gezmek istiyodur belki havalarda ısındı gerçi çıkmak zorlaşıyo

Kızlar nasıl gidiyor. Ek gıda ya başladınız mı neler veriyorsunuz? Bizde uyku sıfır huysuzluk tavan. Yetemiyorum yetişemiyorum iki çocuğa eve
Valla biz tek çocukla yoruluyoruz evin temizliği bulaşıktı yemekti zar zor yapıyoruz, ikiyi hayal edemedim Allah yardım etsin (ve de darısı başımıza ) doktor ekgıdaya başlatmadı 6. Ayı bekleyelim kilo alımı iyi dedi ama ben 5 buçukta tadımlara başlamak niyetindeyim

gezdirmeyi ben de düşünüyorum dışarıya çıkınca yeni şeyler o kadar ilgisini çekiyor ki inceleme moduna geçiyor ama havalar da çook sıcak bakalım deneyeceğim

Elma suyu, yoğurt, bal kabağı. Migrosta ıspanak buldum yarın başlıyorum. Haftaya yumurta sarısı ile karıştırarak devam inşallah. Hasta olduğu için 3 haftadır biz de uykusuz geceler geçirdik. Çok zor Allah kolaylık versin . Gündüz de çok huzursuz olunca dışarı çıkarıyorum, hava sıcak bim a 101 marketler avm. Serin yerde etrafı izliyor ben de hava aldığımı düşünüyorum

Kizlar bugun oglen oyle korktum ki allahim butun yavrulari korusun beterinden. Bebisi anakucagina koydum, 30 saniye olmadi mutfakta bisiy yapiyordum ki sesi geldi, dedim ben de bugun neden mizirdiyo boyle elimdeki isi biraktim odaya geldim ki ne goreyim. Aptal ben anakucaginin bi tarafini kilitledim diger tarafi acikti hep oyle kullaniyodum atamaz dusemez diye, ama miniklerin artik cok hareketli olduklarini goz ardi ettim tabi, yavrumun kilitli taraftaki bacagi tutmus ama diger bacaktan sarkmis ter bi sekilde kafa yerde sesi de icine kacmis agliyo. Ayaklarim tutmadi resmen, bagi cozuldu her yerimin. Hemen kucagima aldim, gozle gorunur bir sikinti yoktu. Kuzenim bendeydi. O sakinlestirdi beni. Bir seyi olsa boyle olmaz, aglamaya devam eder vs vs. Aksi gibi bir de uyku saati uyumasi gerek uyumak da istiyo. Guc bela bir saat uybaik tuttum. Sonra uyudu ama ben asla kendime gelemedim. Hala o goruntu gozumun onunde. Nasil boyle bir hata yaparim, adamlar iki yana da kemer koyuyorsa var di mi bi bildikleri. Ama siz siz olun nereye ne emniyet konulduysa hepsini kullanin. Ya yuksekte olsaydi, ya her ikisi de acik olsaydi kemerlerin ki bazen onu da yapiyordum. Allahim hala kendime o kadar kiziyorum ki.. bana iyi bir ders oldu. Yavrumdan degalarca ozur diledim. Allaha dua ettim. Ama hala tam olarak atlatamadim. Allahim hepsini beterinden korusun. Aman kizlar cok dikkat edin. İyice hareketlendiler. Gozunuzu seveyim, ayirmayin gozunuzun onunden.

Çok geçmiş olsun canım ucuz atlatmışsınız şükür.bu dönem ne kadar döner nerden ne kadar çıkabilir kestirmek zor gerçekten.ama yüklenme kendine de bu dönem hepimizin başına gelebilir.bende kilitleri pek taktırmadığından hep göz önünde tutmaya çalışıyom korkuyom.

Yakın market varsa serin oluyo en azından .araba seviyosa bi de oh mis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…