2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226

Allah anneli babalı büyütsün hayırlı olsun

Canım bahsettiğin şey servikal gamze benim kızımda da var oğlumda da vardı bende de var. Popoda makat üstünde ikinci bir delik olması o deliğin içeride ucu var mı diye bakıyorlar normalde o deliğin icerde bir yerlerde kapanmış olması veya hiçbir organ ile temasının olmamış olması gerekir onu kontrol ediyorlar.

Bebek ne kadar içiyor bilmediğim için meme vermeye devam ediyorum (silikon uçları takıp, uçlarım yok fazla, bebek o yüzden yoruluyor bir emip bir uykuluyor zor geldiği için), ve sonrasında pompayı kullanıyorum ikili, 20dkk / yarım saat sütü çekiyorum akış azalıyor o sırada (hastanede bitene kadar demişlerdi) , bu sırada önceden çektiğim sütü biberona koyup ve ısıtıp onu veriyorum bebeğe, böylece kontrol etmiş oluyorum en azından şu kadar yedi diye.. Her acıktığında önce meme (bir sağ bir sol), sonra bebeğe sağdığım biberon da süt ve ben pompayla devam ediyorum sağmaya ama çok uzun sürüyor, keşke sütüm hızlı gelseydi (uçlar içe doğru olduğundan bebek zorlanıyor tutmaya). Gece de aynı devam ediyorum pompayı kullanıyorum yoksa heryer süt oluyor

Evet çok rahatlatıyor. Şimdilik devam ediyorum, ben önce meme (ikisinden) sonra önceki çektiğim sütü biberonla veriyorum.

Bende kullanıyorum silikon meme uçlarını. Sterilizatör makine hediye geldi büyük halamızdan, onu kullanıyorum temizliği için, birde memeden sonra sağdığım sütü biberonla veriyorum, bitirdiğinde sütümü sağıyorum elektrikli pompayla. Meme uçları, biberon, ve sağma makinesinin parçalarını sterilize ediyorum. Uçlar şimdi daha iyi sağma makinesi olduğundan beri ama silikonsuz çok zor geliyor bebeğime, uçlar hem düz hem içe doğru bir tarafı daha çok . Bende aç kalmasından korkuyorum o yüzden hem emziriyorum hem sağdığımı veriyorum biberonla (biraz yavaş veriyorum biberon yoksa hemen bitiriyor biberonla kolay onun için tabi )

Gece biraz rahatlıyoruz ya ondan sanırım. Bi de mesela ben hep wcye sabah çıkarım gece bazen karnım agrır mesela

Ya bende emzirmeyi beceremedim sanirim her emzirmede Zorla 20 dk emziriyorum, bazen makinayla sonunu çekiyorum ama cok yara ağrıyor. Arti memelerim çok şişiyor. Bebeğimde 3360 doğdu, gece 3022 ye düştü dün 6. Gündü 3500 kg doktor iyi dedi. Ama memeler hic bosalmiyor

Makineyi kullanırken memeleri hafif sıkabilirsin sertlik hissettiğin yerlerde (alt üst her yanı) öylece boşaliyorlar, ilk gün benimkilerden çok şişti.. Makine sayesinde rahatladım. Yara benimde olmaya başlamıştı emzirmede ama şimdilik yok silikon meme ucu kullanıyorum emzirirken.

Kızlar kanamalarıniz ne durumda. Bnm 15. Gün bugün tam bitti derken geri oluyor vc ye oturunca ped takıyorum o gün varr ertesi gün yok mesela.
Benim de öyle
Kızlar sezeryan ağrım cidden büyük oranda geçti istediğim tarafa yan da yatıyorum ama beni hala sağ taraf en uç zorluyor ciddi derecede bir sıkıntı olsa dıştan belli olur değil mi
Hemşire, dikişin bitiş kısmı daha çok ağrır demişti. Bitiş kısmı benim hafif şiş gibi hala ağrısı var.
Sağlık ocağını kendim arayıp bilgileri verdim. Ebemiz 1 ay olunca gel aşısı var dedi. Ellerinde yokmuş ne zaman geleceği de belli değil o yüzden gitmeden arayacağım.
Benim solda daha çok süt oluyor, eşit emse de farketmiyor. Bebeğin 15 günden sonra bağırsak hareketleri değişirmiş, daha çok gazı olabilir, ağlar endişe etme demişti dr. Emme süresi de azaldı. Doymuyor heralde diyerek bazen çekip biberonla da veriyorum.

Kızlar nasılsınız? bugün bir haftalık oldu oğlum . Daha doğurmayan varmı ?

Biz de 23 günlük olduk Kese gördük kalp atışını duyduk derken şimdi büyüyor bebeklerimiz çok şükür henüz doğum yapmamış olanlara da sağlıkla kulaklarına almalarını diliyorum

Evet benim de şiş gibi üst kısmı ve cidden ağrıyor yani bakalım ne zaman bitecek ama tabi buna da şükür valla öncekine göre buna ağrı da denmez

Kızlar sezeryan ağrım cidden büyük oranda geçti istediğim tarafa yan da yatıyorum ama beni hala sağ taraf en uç zorluyor ciddi derecede bir sıkıntı olsa dıştan belli olur değil mi
Benim de hep sağ taraf zorluyordu. Doktoruma söylediğimde düğümü sağ tarafa attım, sağ ucun ağırması normal demişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…