2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benimde kanimn12.5 dan 9q düştü su an iyiyim korkma sende... Ama evet sonrasi yapılan işlemler biraz acı vericiydi
Mahvoldum dilek vallahi
Maşallah Allah anali babalı büyütsün. Ultrason kilosuyla aynı mi cikti? Benim bugün son kontörlüm vardi 3600 cikti +- 500 gr olabilir dedi.

Bastırma baya zor oluyor geçmiş olsun
Pazartesi günü son kontrol vardı 3680 ti sanırım. Bugün 3500 çıktı canim

kasıklarım agrıyor benim sadece baskıdan dolayı sanırım. Bi de magnezyumu da bıraktım yalancı kasılmalar arttı bayagı canım ya
Kizlar bisi merak ediyorm ben bu hafta bebisin kiyafetlerini yikamaya basladm ütülücem de sizlerde ütülüyormusunuz? Ve ne kdr süre daha ütülüceksinz
Açıkcası ilk dogumumda sadece bir kez dogurmadan ütü yaptım sonrasında yapmadım şimdi de sadece yıkadım kuruttum ütü hiç yapmadım

Mahvoldum dilek vallahi

Pazartesi günü son kontrol vardı 3680 ti sanırım. Bugün 3500 çıktı canim
Seni o kadar iyi anlıyorum ki ilkinde bunda da kanadim deli gibi... Ve ikisinde de o işlemler yapıldı. Ama bak iyiyim şükür. Seninde qcin hafifletecek. Oğlus saglikla geldi ya yeter

Keyfi ne zamn isterse ozamn geliyorlar genelde canım ben ikisinde yarım gün bekledim 3. De hafif sancik varken eve gittim 2 gün sonra kontrolde artık yatalım dedim birazda egzersiz filan ancak o akşama geldi.Denk gelmisken yazayım dedim.Normal doğumda bu ara Hint yağı pilates egzersizi ve merdiven inip çıkma ile hurma yaptım.Cogu işe yaradı ama düzenli yapınca.Birde dikkatli tabiki.

Kızlarr selammm 37+6 haftadayız suan geçen hafta doktorum 1 cm açılman var demişti. Dün gittiğimde açılmam için kontrol etmedi sancın çıkmamış nst de beklicez dedi. Açılma başladıktan ne kadar süre sonra doğum olur? Adet sancısı gibi hafif ağrım var ama dinlenince geçiyor.

Benimde aynı zamanlarda 1 parmak açılmam vardi 41+1 de suni sanciyla doğurdum

Hayırlı olsun Allah saglıkla büyütmenizi nasip etsin bende gebeyim merak ettiğim bi konu var ultrasonda doktorun dediği kiloyla aynı mı dogdu değişiyor mu ölçümler

Amin teşekkür ederim En son 36. Haftada 3 kg. 200 gr. demisti doktorum 38. Haftada doğum yaptım ve o kiloda doğdu kızım ama genelde 300-500 gram arası ya az ya fazla çıkabiliyor bebeklerin kiloları

Kizlar bisiy sorucam. Benim karnim agriyor. Sanci mi bilmiyorum. İki yandan asagi dogru inen bir agri. Termafor filan yaptim gaz mi acaba diye bana misin demedi. Arada bi rahatliyor sonra yine ayni. Agrilar asagida. Beni yere dogru cekiyor bisiy, sanki bebek kendini asagi itiyor gibi de. Karnimda kazik varmis gibi. Asla oturamiyorum. Ayaklarimi uzatinca da ayni. Bu sanci olabilir mi? Hafif bi terleme basiyor agri artinca sonra geciyor. Boyle bi cemberin icindeyim. Ne ola ki? 38+1 e gecis yapiyorum gece 12 itibariyle. Ne yapayim ben? Agri daha cok siddetlenmesigi surece bekliyim mi? Arada bir bisiyler de batiyor. Bebek de hareket ediyor ara ara.

Agrıların zaman aralığına baksana bi canım düzenli mi

Canim kisa kisa degil agrim. Bi 10 dk ayniydi simdi sakinledi. Muhtemelen birazdan yine oyle olucak. Ama gaz mi diyorum acaba bilemiyorum of bilmemek cok kotu. Yandan yandan asagi dogru.
kasıklara dogruysa sancı olma ihtimali var. Mesela ufaktan baslayıp yükselip sonra yavasca sönmesi lazım. Bir de bunun aynı zaman aralıklarında olması lazım 10 dkda 1 gibi

Merhaba hastanede de kaç bez kullandınız ped lazım oldu mu kaç hastane çıkışı kullandınız bilgi verir misiniz doğum yapan anneler

Niye öyle düşünüyorsun canım olur mu öyle sey. Gidebilirsin için rahat etsin dersen. Zaten yeni başladıysa da dogum hemen olmaz. Yakınsa hastane bi gidip görün ya da takip et bakalım
Simdi biraz daha rahatladim sanki ve dusundum de sayet sanciysa daha daha cok artmasi lazim doguma yakin. E kendi kendime doguramayacagima gore artis olunca o zaman aksiyon alirim. Oncesinde zaten hastaneye gitsem de dedigin gibi dogum pat diye baslamiycak. Zaten hastanenin de dibindeyim sayilir :)
Agri azalinca kafam calismaya basladi resmen :)) su an uslu uslu oturuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…