2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244

Neden vajinal bakıyormuş? Özel bir sebep var mı merak ettim

gebelik takibi uygulamarına göre 6+0ım.
Dr bir gün geriden söylüyor. Ama doğum yapma tarihini ikisi de 14 nisan olarak veriyor.

ne diyim kötü bir tecrübe olmuş
inşallah vajinal muayene ile ilgisi yoktur durumun, çünkü bu ihtimallere rağmen doktorların bunu yapması korkunç.
Benim doktorum riskli gebelikler üzerine uzman biri. Buna rağmen böyle bir şey yapar mı acaba bilemiyorum. Güvenmek istiyorum kendisine. Şu ana kadar bununla ilgili sıkıntı yaşamadım ben de.

aaa bizim aynı güne denk geliyor o zamnn sen gördün mü keseni canım kalp atışı falan ne zaman gel dedi doktor?
Şöyle anlatayım ben 8 ağustosta hamile olduğumu öğrendim. 11 inde tekrar kan verdim. Hem kese oluşumunu görmek hemde kalp atışını duymak için ayın 25 ine randevu aldım. Ama dün gece Bi ağrı hissettim acile gittim. Orada ultrasonla baktılar kese oluşumu gayet güzel dediler hatta bebişi de oluşuyor deyip gösterdi. İnşallah ayın 25 inde gidince kalp atışını da duyarım.

Kan pıhtılaşması ben ilk kan verdiğimde de olmuştu. Alan kişinin dikkatsizliği yüzünden oluyormuş. Ben acilde kan verdim e nabızda pıhtılı numune olarak görünce tekrar gittim sordum, alan arkadaşımızın hatası yüzünde olan bir şey dedi. Alırken de hemşir hem çok yavaş hemde çok yan tutarak almıştı. Hatta kan altığı yerde mosmor oldu. Daha yeni yeni geçiyor. Tekrar kan verdim o gün. Onda hiç bir sorun yoktu yarım saat sonra e nabızda göründü. Sizde gidip Bi devlet hastanesinin acilinden kan verebilirsiniz isterseniz ben öyle yaptım

Ben acilde kan verdiğimde hamile olduğumu öğrendim o gün benden hem kan hem idrar tahlili almışlardı. 2 gün sonra sağlık ocağına gittim. Aile hekimimize durumu anlattım sana detaylı Bi tahlil yapalım ihtiyacın olacak olan bütün testler elimizde olsun, hastaneye gittiğinde de bu tür şeylerle uğraşmamış olursun dedi ve 3 sayfa sonuç verdi. Hastaneye giderkende onu götüreceğim, isterseniz sizde Bi aile hekimimize uğrayın

Benimde çok zor aldı hemşire arkadaş dedigin gibi damarin içinde igneyi yan tuttu dolaştı durdu belkide o yüzden oldu

Canım saglikla doğsun bebeğin inslalaj. Aynıyız galiba seninle. Bnde 2 gün önce keseyi gördüm 7 mm dedi . Son adet tarihim 12 temmuz tüp bebek. Senin ?

Yeni gelen herkese tebrikler

biz gruba ilk gelenler olarak bekleyişe geçtiğimiz için merak ediyorum kızlar sizi sesiniz çıkmıyor, nerdesiniz

6. Haftayı deviren, kalp atışını duyan kızlarrr ses verin ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiyor? Son gelişmeler neler? Haberleşelim boşlamayalım

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im
Haftaya bundan sonda doğuma kadar devam edeceğim doktora ilk kez gidip muayene olacağım muhtemelen testlerimi yapıcak
Bi hayli büyümüş olmasını beklediğim bebişi görüp çok daha rahat hatta karından kalp atışını duyacağım

mide bulantım yok, kasıkta batma oluyor, göğüs hassasiyeti devam.. belirtiler az ama telaşa mahal yok

Aynı şekilde 7+1

Benim yarın kalp atışı hayırlısıyla bi duyayım rahatlayacağım ben de 7+1 im ama sata göre, geç döllenme olduğundan herhalde 6+3 falandır bugün.
Belirtiler benim de ara ara kasık ağrısı, arada gelip giden çok kötü durumda olmayan mide bulantısı, dokununca hissedilen göğüs hassasiyeti, çok fazla uyku hali. Ben böyleyim

Benimde çok zor aldı hemşire arkadaş dedigin gibi damarin içinde igneyi yan tuttu dolaştı durdu belkide o yüzden oldu
Evet o yüzdendir çünkü doktor da dedi kan alan arkadaşımızın hatası deyse bir problem yok diye. Tekrar kan verdim başka Bi hemşire tam damara girdi direk hızlıca aldı onda problem olmadı

Ben de 7*1 deyim.
Biraz bekleyişe geçtim kan testlerim geçen hafta yapıldı kalp atışı duymuştum..
Bir sonraki randevu 3 Eylül de

Kızlar kafama takılan birşey var . Kan testi sonuçlarım geldi bugun . Beta değerim geçen hafta 944 dü. Şimdi ise 4944 e yüksekmiş ki gayet normal ve beklenen değer.
Ama progesterone değerim 17 gösteriyor. Geçen hafta 20 idi. Beta numaram yükselmiş olmasına rağmen progesterone diye böyle biraz düşmüş anlamadım . Doktoru aradım doktor pek önemsemedi açıkçası . Sizce endişelenmeli miyim ? Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…