2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Evet sadece bi yolk sac falan görürüm umuduyla gitmiştim üzüldüm haliyle. Seninle bat tarihlerimiz aynıydı. Senin ultrasonla uyumlu muydu.

Evet sadece bi yolk sac falan görürüm umuduyla gitmiştim üzüldüm haliyle. Seninle bat tarihlerimiz aynıydı. Senin ultrasonla uyumlu muydu.
Onunla ilgili bişey demedi sadece kese boyu yolksac boyunu falan ölçtü süper dedi. Şuan bebek gözükmez dedi haftaya gel görürüz dedi bakalım bide sen bilirsin ya ben dün detayli kan testi verdim 3 tüp kan alındı anlaşmalı oldugu bi laboratuar var oraya gidiyor. Tam 24 saat üstüne işleme alınmış sanırım numune kabul tarihi bugünü gösteriyor. Tam kan sayımı yapamamislar kan pıhtılaştığı için haftaya tekrar kan vericem. Bu kan pıhtılaşması normal mi bekledikce olur mu yoksa bende pıhtılaşma var diye mi öyle oldu? Bu arada pıhtılaşma var mi yok mu bilmiyorum önlem amaçlı iğne kullanıyorum

Yaa ultrasonla uyumlu mu ne deemek bilmiyorum çünküü doktorumla onları konuşmadık şöyle oldu sat sordum 10 temmuz dedim dediki karından görmek için daha erken ama gel bakalım bi baktık kibrit ucu kadar burda daha yeni rahme yerleşmeye başlamış dedii salı günü gel tam net görürüz dedi. uyumlu, geriden geliyor, geç döllenme flan böyle şeyler hiç söylemedi. sadece çok normal daha erken dedi karından görmek için. ay sonunda da kalp atışı için çağırıcam seni dedi.

Bekleyen kanın pıhtılaşması çok normal canım, bu herkesin kanında olur. Sende pıhtılaşma olup olmadığını bunla ilgili testler yapmadan bilemezler. Sana önlem amaçlı veriyolar iğneyi

Bekleyen kanın pıhtılaşması çok normal canım, bu herkesin kanında olur. Sende pıhtılaşma olup olmadığını bunla ilgili testler yapmadan bilemezler. Sana önlem amaçlı veriyolar iğneyi
Tamam canım teşekkür ederim tam kan sayimini yapamamislar pihtilasmis acaba ne kadar daha kullanicam iğneyi

Kızlar detaylı kan sonucum da çıktı herşey güzel bir sorun yokmus toxoplazma falan da negatif. Sizden doktorunuz istedi mi detaylı kan testi?
Ne güzel aman sorun çıkmasınBenden istedi dr. Bugün verdim. Çok kan aldılar gözüm karardı. Vişne suyu içip kendime geldim.
Toksoplazma aynı gün içinde çıkmıyor dediler. Onun için bekleyeceğim. İdrar testi de verdim kan testine ek.
Kan ve idrar çıktı. Ama idrar kültür testi ve toksoplazma çıkmadı.
Bir sorun yok dedi çıkan sonuçlara bakıp. Sadece vitamin d ve demir takviyesi vereceğim 12.haftada diyor. Onlar düşük.

Ben de bugün başlayacağım progestana. 200ml hap şeklinde. Yatmadan önce al dedi. Uyku yapıyor deniyor. Alerji hapları için de öyle derler hep. Uyumadan alın uyku yapar diye.
Öyle alınca da sabah üstümden tır geçmiş gibi yorgun kalkıyorum. Progestan o şekilde olmaz umarım.

Kızlar ben bugün kalp atışını duydum çok şükür. Pek giremiyorum ama doktora gittikçe yazmaya çalışıyorum. Normalde özele gittim kese vs için. Allah bekleyen herkese nasip etsin pıt pıt atışları inş. Sat a göre uygulamada 6+1, ultrasona göre 5+6 dedi doktor. Daha çok erken bişey diyemeyiz dedi gönderdi Bu bir devlet hastanesi görüşmesiydi. Acaba bir devlete bir özele mi alsam diyorum. Bundan öncesi özele gittim doktorumda ne test istedi ne bişey erken mi acaba anlamadım ki Kafalar çorbaa

Yok o kan pıhtılaşmasının onunla alakası yok. Hemogram tüpü yani tam kan sayımı yapılan kanda edta diye bi madde var normalde kanın senin anlayacağın şekilde sıvı olması gerekir diyelim. Ama bazen damardan zor kan alınmasından ya da alındıktan sonra tüpün düzgünce alt üst edilmemesinden dolayı falan pıhtılaşıyor bu da sonuçları yanlış etkiliyor. O yüzden yeniden vermeni istemişlerdir.

Kızlar bulantı hapı kimler yazdırdı aranızda fayda ettimi bende yazdırıcam bu gidişle 8-9 kere öğürdüm bide işyerindeyim zorlanıyorum haliyle herkesede reklam oluyorum soruyolar
Ah çok fena. Saklayamazsın ki böyle olursa demek ki başlarsa 7.hafta 8.hafta gibi başlıyor bu bulantı işleri. Yani şimdiden midem bulanmıyor diye sevinmemek lazım sanırım. yani kendim için öyle düşündüm 5+6 olarak

Benimde tam kan sayımı çıkmadı kan pihtilasmis tüpte haftaya tekrar vericem onun için. 1 günde çıktı benimde. Bide dün idrar istediler hemşire strip testle baktı idrara orda enfeksiyon vs artık ne varsa ona göre renk alıyor. Herşeyin kolayı çıkmış ya onda da bi sorun çıkmadı şükür

Çok zor alındı kan ya dün kolumdan haftaya yine delik deşik olurum bazi hemsireler hemen buluyor ama bu hemsire bı türlü alamıyor kanı zor oluyor

Ben de aynıyım 5+6. kalp atışı başlamış ama şu an dinletemem 2 hafta sonra gel dedi bana. Özele gidiyorum. Testleri ilk görüşmede istememişti. Bugün hepsini istedi. Bence seninki de erken diye yapmamıştır. Bir dahakine test ister.

O kadar haklısın ki ben de bu yüzden çevremdekilere soyledigime bin pişman oldum. Şimdiki aklım olsa eşim disinda kimseye demezdim. Yok bağdaş kurup oturma yok
kollarını birbirine bağlama. Bu arada benim doktorum da vajinal ultrasonla bakıyor. Böyle de gidecek sanırım uzun süre

Çok zor alındı kan ya dün kolumdan haftaya yine delik deşik olurum bazi hemsireler hemen buluyor ama bu hemsire bı türlü alamıyor kanı zor oluyor
Doğrudur tecrübeye göre değişiyor kan alınması. Zor alındığı için olmuştur o zaman. Bizde kaç hastanın öyle kanını reddediyoruz mecbur ve yeniden vermek durumunda kalıyorlar.

Bana folik asit dışında hiçbir şey söylemedi niye acaba

Oy maşallah canım gözünüz aydın erkenden duyulmuş pıt pıtları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…