2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Neden dediğini bilmiyorum sormadım.
Ben de oksapar kullandım doktor belirtmemişti nerden yapacağımı. Normalde diğer iğnelerimi kendim yapardım ama oksapar yakan bi ilaç olunca cesaret edemedim enjeksiyona gittim hep. İlk gittiğimde nerden yapacaksınız diye sordum hamilelere göbekten değil koldan yapıyoruz dedi. Diğer günler de ben söylemeden kola yöneldiler hamile olduğumu söylediğimde. Devam etmem gerekseydi kendim yapmaya başlayacaktım sadece son yaptırdığım hemşire morarttı kolumu , diğerlerinden farklı olarak çok hızlı enjekte etti ilacı. Hem çok acıdı hem de morluğu hala geçmedi. Diğerleri yavaş enjekte etti hem morarmadı hem o kadar acımadı.

Kızlar ben bu kan sulandırıcı iğneyi göbekten yada bacaktan vuruyorum hep göbek daha rahat oluyor benim için ama koldan da yapmak istiyorum. Onu nasıl yapıcam ya doktor cildini iki parmağın arasına sıkıştırıp iğneyi dik batir demişti ama kola bunu nasil yapicam direk mi enjekte edicem bide kolun arka kismina mi?

Kalp atışı ile ilgili:
Ultrason makinesine, karından mı vajinal mi, bir de ovulasyon tarihine bağlı. Mesela geç ovulasyon olmuşsa 6. haftada giderseniz aslında 5.hafta (sadece kese) durumu olacak. O yüzden en garantisi 7. haftada gitmek bence. Ben ovulasyon tarihimden emin olduğum için 6. hafta 2 günde gittim ve kalp atışı vardı (vajinal baktı). Bu faktörler önemli.
Amerikada, avrupada filan direkt 8. haftada çağırıyolar bu tip varsayımları düşünmemek için. Biz aslında şanslıyız, daha erkenden öğrenebiliyoruz.

Belirtiler:
6. haftaya kadar benim de hiç yoktu. 6. haftanın ortası gibi aç olduğum zaman bulantılar başladı. Bazı günler olup bazı günler olmayabiliyomuş (bir çok kişiye sordum). Vücut hormonlara alışıyo, iyileşiyo gibi oluyo sonra birden yine artıyo. O yüzden belirtilere çok takmayın.

Oğlumda da göbekten vuruldum su an da göbekten vuruluyorum bir sıkıntı olsa doktorum söylerdi sonuçta bebek göbekte değil rahimde

Belirtisi olmayan varmı aranızda??ben sanki hamile diğilim..randevum 24 günler geçmiyor
Belirti bende de yok. Sadece adet gününden beri göğüslerim sızlıyordu. Bu aralar biraz azaldı. Ama başka belirti yok. Ben bu şekilde çok memnunum inşallah hiç bir belirtim olmadan bütün hamilelik zamanımı geçiririm

Göğüslerim benimde sızlıyor ilk günden.Ya bende memnunum tabi..cocuk iyiyse memnunum

Göğüslerim benimde sızlıyor ilk günden.Ya bende memnunum tabi..cocuk iyiyse memnunum
Aynen bende öyle düşünüyorum bebeğim iyi olsun da hiç belirti olmasa daha iyi. İlk öğrendiğim sıralarda Bi halsizlik ve uyku hali vardı. Ama geçti o durumda çok şükür eskisi gibiyim. Sadece göğüslerim biraz ağrıyor inşallah o da daha da hafifler.
Bu aralar sadece gaz varmış gibi ve kabızlık var o da bende normalinde de oluyordu ilaç içiyordum şimdi ilaç içemeyince rahatsız ediyor

İlk öğrendimde 2 gün mide bulantısı oldu ama çok az..sonra yine bu yakınlarda çok az oldu..tuzlu yeyib bastırıyordum.Kabızlık bendede var..hatda doktor keseyi zor gördü..dedi gazın var ondan dolayı.İlac yazmadı bana qabız için..kaysı bol su içiyorum

Ayni şekilde bende tüp bebek dedikleri süreçte çok fazla vajinal muayene oldum ve karnım ağrıyordu her seferinde o yüzden gebelikte istemiyorum, inşallah gerek olmaz , benim doktor hiç vajinalle görmek istemedi hep normal karindan baktı, biraz da doktora bağlı sanırım. Bence de öyle yapın, inşallah

Bende bir kaç gündür ciddi kabızlık ve gaz problemi yaşıyorum o yüzden zeytinyağı, kuru incir ve gün kurusu aldım. İncirleri Küp küp doğrayıp üzerine zaytinyağı doldurdum.gece uyumadan bir kaşık zeytinyağı içtim. Sabah aç karna 1 tatlı kaşığı zeytinyağlı incir küründen yedim. Sonra da bir tane gün kurusu yedim bol su içtim. Kahvaltıdan sonra wc ye çıktım. Tavsiye ederim sizede

Yaaa edim bende..bu kabızlık sorunu bitmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…