2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Canım ben ikinci dozumu 32 haftamda dün vuruldum. Asi kalmaz diye önceden alıp dolaba koymuştum. İyi ki almışım aşı kalmamış. Herşey yolunda bir sıkıntı olmadı.
Bende bugün oldum sağlık ocağına gelmiş aşı 31.haftamda ilkini baya erken olmuştum

Vitamini karşılamıyor. Yani devletin yazdığı vitaminlerde vardır ama çoğumuz ücretli alıyoruz takviyeleri sanırım. Doktor demir hapı ve magnezyumdan bahsetmiş olabilir bence

Kızlar benim gibi çatı agrisi yaşayan varmı bazen dayanılmaz oluyo ya
Çatı dediğimiz yer neresi? Hani şu leğen kemikleri dediğimiz yer mi ?
Bende ağrı değil ama bebeğim bir yerini sol leğen kemiğine bir dayiyor nasıl bı baskı yapıyor anlatamam sonra elimle yada hareket ederek ordaki pozisyon şeklini bozuyorum

Ben havlu için gitmiştim. Ama bir şey kalmamıştı. Müslini de şansıma ne çıkarsa diye almıştım. İyiydi.
Eşimde erken saatte gitti ama bisey kalmamış pek, orda çalışan tanıdığına söylemiş nasıl bulurum diye, yakın şubeleri aramış bi yerde bi tanecik penye battaniye bulmuşlar. Onu ayirtmis almış. Ya herşey aşırı pahalanmış, normalde penye battaniyelerin tek katlısı 70 80 tl den başlıyor çift katlılar 150 160 tl, çift katliyi 70 tl ye almış olduk, bence yinede o paraya değmez ama ihtiyaç var almak zorundayim

Canım aynı şeyleri yaşadık heralde 31 haftalığız bende acile gittim bugün karın ağrısıyla nst bağladı ve sancım çıktı yatış istedilerde ben durmadım çıktım iyi mi yaptım acaba bilmiyorum ya

Bana sorarsan iyi yaptın, hastanede saha çok psikoloji bozuyor çünkü. Sen kendini biliyorsun zaten, ekstra bi durum olursa eğer hemen gidebilirsin acile onun dışınsa sancı için sana serum takıyorlar sadece sıvı. Günde 2 kere magnwzyum al kasılmaları önlüyor sıvı tükey bol bol.

Kesinlikle haklısınız. Her şey pahalı. Ben artık zam, pahalı algimi yitirdim. Takip edemiyorum. Ama ihtiyaç . Umarım güzel günlerde doğmuş olurlar

Evet bende o şekilde düşündüm zaten oh sende içimi ferahlattın çok sağol ya .Evde sürekli yatmam mı gerekiyor bu zamanlarda yolsa rutin devam edim mi hayatıma .

Evet bende o şekilde düşündüm zaten oh sende içimi ferahlattın çok sağol ya .Evde sürekli yatmam mı gerekiyor bu zamanlarda yolsa rutin devam edim mi hayatıma .
Doktorun ne dedi canım. Benim çok az kasılma çıkmıştı ki ben hissetmiyordum bile.(27.haftada) Şuan günde 3 kere 100 mg magnezyum alıyorum ve yatıyorum. Dr ev işi alışveriş cinsellik yasak, fırsat buldukça dinlen kendini yorma dedi. Benim rahim ağzı kalınlığında da azalma vardı gerçi. Senin de kasılma varmış servikse baktılar mı kısalma var mı diye? Unutmadan gece yatarken de progestan fitil alıyorum. 1 hafta sonra yine kontrole çağırdı kasılmalara bakmak için iyi çıktı.
Çok kritik seviyede değilse genelde eve gönderiyorlar.

Her gece düzenli olarak yaşıyorum deneyelim teşekkür ederim

Canım hiç bişey demedi direk nst sancı çıkıyor yatış yapalım dedi bende o korkuyla hiç bişeyi soramadım direk çıkmak istedim bu arada ben hiç magnezyum kullanmadım çarşamba rutin kontrolüm var gittiğim zaman direk soracağım herşeyi alttan bakmak istediğinde kabul etmedim müsait değildim die Allah izin verirse çarşamba herşeyi detaylı bi şekilde sorup öğreneceğim canım yani bende sancı hissetmiyorum sadece vajina bölgemde ağrı var yatınca oda

Nasıl bir ağrıyla acile gittin acaba? Benim de 1 haftadır falan özellikle gece yattığımda karnım aşırı sertleşiyor hiç bi şekilde rahat edip uyuyamıyorum sırtım çok ağrıyor alt tarafımda baskı hissediyorum ama gündüz herhangi bi sıkıntım yok acile gidip gitmemek arasında kararsızım hastane biraz uzak özel aracım da yok çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…