2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kesinlikle şans işi doğum. Ben ilk kızımda normal doğum diye tutturdum kız 41 haftayı doldurdu gelmedi inatçı çıktı gerçi hala aynı kızda bir inat var keçi yanında masum kalır :)) Sonra suyum patladı yine gelmedi sezaryene alındım

Benim kilom zaten 80lerde maşallahım var yani. 6 ayda daha hiç kilo almadım o yüzden ama şeker beni psikolojik olarak mahvetti. Yasak olunca daha da cazip geliyo her şey

Benim de tüp bebek, yapabilirsek normal yapacağız. Aslında tüp bebek olmasının direkt bir etkisi yok. Benim geçmişimde fazlaca ameliyat olması sebebiyle doktorum bir de sezaryen için kesmek istemiyor haklı olarak. Ama tabii son durumda ne olur, zaman ne gösterir ben de bilemiyorum.

Benim kilom zaten 80lerde maşallahım var yani. 6 ayda daha hiç kilo almadım o yüzden ama şeker beni psikolojik olarak mahvetti. Yasak olunca daha da cazip geliyo her şey
Bende şeker var günde 4 kez insülin kullanıyorum, valla gözümü hiç bişeyde bırakmıyorum ama kararında limidi aşmadığın sürece herşey yiyebilirsin dedi doktorum. Aslında şeker sırf yemeğe bağlı değil geçen hafta çok hastaydım doğru dürüst bişey yemiyordum şekerim hep yüksekti. Uykusuzluk, hastalıkta çok etkiliyor

ne güzel 80 ile hamile kaldım. 88im su an
Ben 90larda hamile kaldım ama mide ağrısından ilk 3 ay kilo verdim. Şimdi de sabit tutmaya çalışıyorum
Şeker kesinleşirse en fazla 5 kiloyla kapatırım herhalde
Ekmek pilav tatlı her şey yasak olunca sebzeden proteinden kilo çok alamam

Ben daha hiç konuşmadım doktorumla haftaya 100lükten sonra diyetisyene yönlendirir muhtemelen az çok fikir sahibi olurum
Ama şeker de herkeste farklı etki ediyo galiba. 1 dilim ekmekle şekerim fırladı diyen yorumlar da görmüştüm :/
Bir de ben 6 öğün beslenmiyorum malum kilodan ötürü diyet geçmişim çok. 2 öğün yemeye alışmıştım hamilelik öncesi. O yüzden şekerde uzun süre açlık da etkilermiş orayı da çözmem gerekecek

Şu kesi sırasında uyuşturuyorlar mı yaa doğumdansa kesi daha çok korkuttu beni şimdi
Uyuşturmuşlardı beni açılıp ikinci dikişte de uyuşturmuşlardı ama zaten ilk doğduğunda o kadar rahatlamıştımki dikiş anını hiç hatırlamıyorm sadece ebe cildin çok hassas dikiyorum açılıyo demişti ama o heycanla aldırış etmemiştim gerçekten hekesin farklı bir hikayesi var

Kolay doğum yapanlara imreniyorum inş bizim de öyle olur. Yengem adet ağrısı gibi oldu sonra doğdu hemen bisey anlamadim diyor

Kızlar sezaryende genel anestezi isteyebiliyor muyuz? Yani bize bırakıyorlar mı nasıl olabileceğini
Bana kalsa genel isticem de daha erken diye doktorumla hiç konuşmadık eğer isteyebiliyosak adamı darlıcam biraz

Valla ben naptımsa 6 öğün beslenemedim. Iki öğünden ilerisine gidemedim. Birazda kültüre bağlı canım yaa

Valla ben naptımsa 6 öğün beslenemedim. Iki öğünden ilerisine gidemedim. Birazda kültüre bağlı canım yaa
Ben de mesela öğle yemeği yiyemiyorum. diyetisyen asla olmaz demişti ama oldu işte napayım
Kahvaltı, ara öğün, akşam olarak besleniyorum bazen akşamdan sonra da bi şey yiyorum yetiyo bebeğin kilosu da tam
6 öğün bana hep gereksiz gelmiştir ama işte şeker hastalığında tetikler mi aç kalmak onu bilmiyorum araştırmak lazım

kahvelihatunn kuzuu sen hamilemisinn hiç haberde etmedinn maşALLAH rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına aldırsın çok sevindim ya

Valla bacı ben bir sorun olmadıkça normal doğumdan yanayım. Sezeryan oluncada dikişlerin olacak risk yine var. Benim fikrim bu
Valla ilk doğumum dada vardı kesi dikiş ama doğumdan çıkar çıkmaz oturdum bebeğimi emzirdim çok rahattı Elhamdülillah hatta sonra herkese tavsiye ederdim kesinlikle normal doğum yapın diye ama ikici dogumumda 20 gün hasta bezi kullandım çok afedersiniz lavobaya bile oturamiyodum ağlayıp surunuyodum evde çocuklarima bakamıyorum diye .. yani aklıma yatiyo bu ucuncude sezeryan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…