2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de ilkini normal yaptım çokta kolaydı milletin hikayelerine göre ama ben o kadar rahattımki sonrasında dikişlerim açılmıştı ve yeniden dikiş atıldı o gün senn dediğin gibi otıramadım çok sızladı acıdı şuan doğumdan değil dikiş olayından korkuyorum o yüzden kesi olmadan doğurma şansım olurmu diye sorucam doktora birde herkeste farklı kimisi sezeryan iyi diyor kimisi normal şans galiba benm kuzenim ilkini normal ikinci sezeryan yaptı ki normalde de çok zor yaptı ama sorduğumda hangisi iyi diye yine de normal i diyor ablamda aynı şekil kimisi de tam tersi

Herkesin hikayesi başka kimi çok rahat normal yapmış kimi sezaryan tam tersini yaşayanlar da var. Ablam normal yaptı dikişi az olduğu için hiç sorun yaşamadı çok rahattı. Kesinlikle normal yap diyor.ben de normal istiyorum ama kısmet tabii. Sezaryan da illa dikiş oluyor ama normalde az olması ya da olmaması şansın var diye düşünüyorum

Kızlar benim gibi tüp bebek anneleri doktorlarıyla doğum şeklini konuştu mu hiç? Benim tüp bebek şehir hastanesinde yapıldı devlette kolay kolay sezeryana almıyolar diye biliyorum bi sorun olmadıkça. Ama çevremdeki herkes tüp bebek olduğu için sezeryan yaparlar diyor. Var mı böyle bir durum

İlk hamileliğimde de bunda da hiç ölçülmedi. Çatı muayenesi de olmadım. Benim ilk kız 41 haftayı tamamladı baktılar gelmiyor sezaryenle aldılar
Dr bakıyordur illa sana söylemiyordur. Ben de detaylıya falan girdim rapora yazmışlar ama 3 üstü olduğu için normal kabul etmişler.Kendi doktorum her muayene de takip ediyordu demek ki bana 45 mm den 35mm düşmüş dedi ve 2 hafta dinlenme ve progestan verdi. Sizin de takiptedir ancak herşey yolundaysa özellikle uzunluk bu kadar diyip söylemiyorlar

Maşallah büyüyo kuzular. Bizim minikimiz de yüzünü göstermedi hiç eli ayağı hep yüzünde detaylıya girerken şeker çikolata ne varsa yedim eli yüzünde fos fos uyudu

Valla bacı ben bir sorun olmadıkça normal doğumdan yanayım. Sezeryan oluncada dikişlerin olacak risk yine var. Benim fikrim bu

Benim her doğumda dikişim oldu ama hiç sorun yaşamdım belki ondan böyle rahat konuşuyorum. Herkes kendi canını bilir ama normal doğum daha iyi bence, tabi desiğim gibi bir sağlık sorunun yoksa

Kısalmaz ki ozmanada şurda ne kaldı ki ne ara kısalacak ya kısalmazlar doğuramazsam birde oğlum bugğn makat geliş duruyor geçen ne güzel başaşağı duruyordu inşallah yine döner
Altdan ölçdüyü için o kadar çıktı bence
bende de gebelikte daha vajinal bakılmadı
Teşekkür ederim. Acaba çok yedigimden mi böyle yoksa sağlık açısından bir sıkıntı mı bir cevap bulamadım. Dr sormakta aklıma gelmedi . Akşam takıldı aklima
Bebeğin kilosu,boyu kendi haftasına göre büyük,o yüzden 10 gün ileride gözüküyor,Normal doğum yapmak istiyorsanız,yediklerinize dikkat edin ki,çocuk çok kilolu olmasın,doğumda size zorluk olmasın

Benim her doğumda dikişim oldu ama hiç sorun yaşamdım belki ondan böyle rahat konuşuyorum. Herkes kendi canını bilir ama normal doğum daha iyi bence, tabi desiğim gibi bir sağlık sorunun yoksa
Şu kesi sırasında uyuşturuyorlar mı yaa doğumdansa kesi daha çok korkuttu beni şimdi

Teşekkür ederim. Biraz dikkat edeyim. Bu ay çok açıldı iştahım. Aklım hala yiyemediklerimde kaliyor

Teşekkür ederim. Biraz dikkat edeyim. Bu ay çok açıldı iştahım. Aklım hala yiyemediklerimde kaliyor
Aynı ben aynı Salı şeker yüklemem var ona rağmen kendimi tutamadığım oluyo. Daha çok var diyip yiyorum
Son 2 gün şekeri sıfırlasam faydası olur inşallahhh

Annem de,2 normal doğum yapmış arkadaşım da bebeğin çok kilo almamasına dikkat et,doğumdan sonra kilo alsa daha iyi dediler,ben de normal doğum istediğim için çok dikişim olmasını istemiyorum.O yüzden kontrollü yemeye çalışıyorum.

Aynı ben aynı Salı şeker yüklemem var ona rağmen kendimi tutamadığım oluyo. Daha çok var diyip yiyorum
Son 2 gün şekeri sıfırlasam faydası olur inşallahhh
geçen gorumcemlere misafirliğe gittim. Normalde bir seyun tadına bakar geçerdim. Bir şeyler uzatiyorlar ver ver ondan da ver diye geziyorum. . Seker sorunu varsa ayrıca dikkat etmek gerek galiba. A-BH doğum rahatlığı için dikkatli yemek gerektiğini söylüyor. Bugund3n itibaren birbirimize gaz verelim

T3sekkur ederim. Dikkat etmekte her zaman fayda var

Olurmu canım ne kırılması hepimizin hormonlar tavan malum algılar ve tepkilerde bu durumda normal önemli değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…