2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Zeytinyağı meyve ye gectınız mı? Armut da yedırebılırsın
Her şeyine katmıştım halbuki meyvelerden sadecd avokado verdim. Onu da günlük 1 tane yiyor çok sevdi o da kabızlığa iyi gelir halbuki. Hem çok yağlı, hem zeytinyağıyla verdim gene de. Fazla mı geldi acaba bilemedim ki… armutu vereyim bakalım bugün

Ek gıda ile ilk kabızlığımızı yaşamış bulunmaktayız koyu kıvamlı, parça parça kakası. Ne yapabilirim rahatlaması için, ne vermeliyim ?
Her verdiğim şeyin içine zeytinyağı koyuyorum ben. Bi de bu ara her gün meyve süzgeçine kayısı koyup verdim bizimde öyle ama inşallah zorlanmazlar minikler

Her verdiğim şeyin içine zeytinyağı koyuyorum ben. Bi de bu ara her gün meyve süzgeçine kayısı koyup verdim bizimde öyle ama inşallah zorlanmazlar minikler
Bizim doktorumuz sadece zeytinyağıni arttır dedi bana öyle bir durumda. Mamasina, sebzesine vs koyarak
Ben de biraz daha zeytinyağını arttırıp kayısıyı deneyeyim dediğiniz gibi. Teşekkür ederim hanımlar

1 tum avakodo fazla deıl mı, yetıskınler ıcın bıle yarımı gunluk ıhtıyacı karsılıyor dıye bılıyorum.

Kızlar gece uyku için bence en güzeli uyku rutini oluşturmak… Ben 1 aylıktan beri 8 den sonra ışıkları, sesleri kısıyorum. Aksam 8.30 da duşa sokuyorum. 5 dk hemen bir yıkayıp çıkarıyorum. Arkadan mama/meme veriyorum. Saat 9 oldu mu da uyuyor. Hep böyle gitti bizim. Daha küçükken emip uyuyarak 11 e kadar uyuyordu. Şimdi sabah 6 dedi mi uykusunu uyanmış ve kalkmış oluyor

1 tum avakodo fazla deıl mı, yetıskınler ıcın bıle yarımı gunluk ıhtıyacı karsılıyor dıye bılıyorum.
Doktoruna sorduğumda yiyorsa verebilirsin. Kabızlığa da iyi gelir. Lifli, bol yağlı bir gıda demişti… Bebiş de 5.5 kilo olunca, kalorili besin, toparlar diye verdim ben de. 1 hafta 10 gündür her gün yiyor. İlk defa kabızlık yaşadık. Yediği başka şeydendir kabızlığı muhtemelen

Yataginda mi uyuyor peki? Yatakta uyutamiyorum ben koyar koymaz uyaniyor hemen geri aliyorum
Sallanan besık var, hep orda yatıyor, park yataga gecıremedım daha, bı salona bı yatak odasına tasıyıp duruyoz.. Kayınvalideye gıttık yer yaptık 10 dk bıle uyumadı, uykusuzluktan delıye döndü, yataginı arıyor

Kedili ve Bebeli Hahaha siz doğurduğumuzu keyfınızce büyüttünüz bunuda bana bırakın Her anne doğrusu yanlısı ıle kendi buyutur kimseye karışmadım saygı duydum mümkünse kimsede bana karışmasın dedım bır cınnetle ben en son.sonra büyük bir sessizlik Tanışmaya gittik aile ziyareti her gelen yok aç yok böyle emzırmıyorsun yok mama yıyorsa su ver mama ıle doymaz çorba tadım yapıyorum çay kaşığı neymıs yemek kaşığı ıle dok alışır . Sal gitsin onları her bebek için en dogru kararı anne bilir

Avakadoyu nasıl veriyorsunuz ben de aldım beyin gelişimi için vs çok iyiymis ama nasıl vericem fikrim yok.
Olgunlaşmış olanı seçiyorum. Dokunduğunda parmağın biraz içeri giriyorsa, olgundur. Sertse de dışarıda birkaç gün beklet. Gene yumuşuyor… Onu ortadan ikiye kes. Sonra kullanacağın kadarını dilim olarak kes. Dilimi kaşıkla içinden sıyır. Yumusak zaten. Kalkıyor hemen. İçi püre gibi onun. Azıcık zeytinyağı kat. Çatalla ya da kaşıkla ezdir biraz. Ver bebişe… Kalanına da üstüne zeytinyağı sürüp, limon sık. Onu ya streçle kaldır. Ya da hava aldırmayan cam bir saklama kabına kaldır. Sonra tekrar ver. Yapmadığında kesilmiş avokado kararıyor kuzum

Araliksiz mi uyuyor sabaha kadar?

Ek gıda ile ilk kabızlığımızı yaşamış bulunmaktayız koyu kıvamlı, parça parça kakası. Ne yapabilirim rahatlaması için, ne vermeliyim ?
Kaka yaptıysa kabiz değildir bence… Kati gıda aldığı için biraz katılaşıyor kakasi, yoksa huzursuzluk vs mi var ?
Armut haşlayıp ezip yedirebilirsin canım bir de zeytinyağ hep koy mamasına…

Avokadoya da zeytinyağ ekle bir de 1 avokado çok, maksimum yarım ver

Kızlar saçlarım öyle çok dökülüyor ki önde iki yanım saç kıran gibi 1 tl büyüklüğünde açılmış. Saçımı toplayinca da iki parmak önlerim açıklık gözüküyor. Benim 3 insanlik saçım vardı desem yalan olmaz. Kuaförler çift para alır boyadan vs. Yıllarca saçım azalsa biraz normal insan saçı kadar olsa diye dua ettim ama şimdi de korkutucu oldu.
Zaten ensemi kazitmistim bir hayli, saçım küt açınca kapatıyor diye düşünüyordum ama smdide çok kisa mı kestirsem acaba, kopmasi azalır belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…