2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Merhaba sigarayı ne zaman bıraktınız ben arada bir içiyorum tamamen bırakmak istiyorum bazen dayanamıyorum siz nasıl yaptınız

Ayyyyii çok heyecanlı fotoğraf da al, ben her gidişimi videoya da çekiyorum evde sakin kafayla bir daha izliyorum
ya bende dr belki bisi der diye alamiyordum esime diyeyimde alsin o zaman drdan izin alalimcunku ilk kontrolden ciktim esime.soruyom surekli buna ne demisti suna ne demisti diyeayy fotii hemen atarim.insallah buraya iyi seyler duyayim nasipse

Merhaba sigarayı ne zaman bıraktınız ben arada bir içiyorum tamamen bırakmak istiyorum bazen dayanamıyorum siz nasıl yaptınız
Canım grip olunca içemedim işin aslı sonra da tiksinti geldi... 5 haftalıkken bıraktım hamdolsun darısı sana olsun...

ya bende dr belki bisi der diye alamiyordum esime diyeyimde alsin o zaman drdan izin alalimcunku ilk kontrolden ciktim esime.soruyom surekli buna ne demisti suna ne demisti diyeayy fotii hemen atarim.insallah buraya iyi seyler duyayim nasipse
ya ne diyecek korkmayın doktorlardan arkadaşlar, neden çekiniyorsunuz ki... Kararlı ve net olun. Bişey diyemezler.

Tamam o zmaan instagramda marsaucananne hesabın adı. Orda hikayeler bölümünde var güzel anlatmış bana çok faydası oldu

Sen paylaşınca benim de aklıma geldi benim tsh 3 çıktı, doktor bir endokrine gözük demişti daha gidemedim
Referans aralığı 5e kadar normal diyor neden 3e hemen doktora gözük dedi acaba
Selamlar benim tsh degerim 2.8 civarindaydi. Endoktrin doktoru hamile kaldigin gibi gel demisti. Haşimato diye bi hastaligim var aslinda onunla ilgili bisi dicek sanmistim. Hamile kalinca gittim. Aralikta olmasina ragmen tsh dusurmek icin ilac verdi. Sebebini sordum. Hamilelikte 1.5 civarini isteriz cunku ne kadar 1.5 a yakin deger olursa yani ne kadar dusurebilirsek o kadar iyi cunku bi arastirma yapilmis tsh degeri bu sekilde dusuk olan dusuk derken gene aralikta ama 1.5 civari olan hamile kadinlarda dogacak olan cocugun okul basarisinin arttigi gozlemlenmis. Bende ilac kullaniyorum bu dogrultuda. Kadin dogum doktorumda gittigimde soyledim ayni oranda ilaci kullanmaya devam etmemi soyledi 1.4 civarinda su siralar. Kullanmaya da devam ettiriyor kadin dogumcum. 25 mg yarim sekilde atiyorum. Ama sebep buymus aralikta olsa da dusurmeyi oneriyolar.

Sen paylaşınca benim de aklıma geldi benim tsh 3 çıktı, doktor bir endokrine gözük demişti daha gidemedim
Referans aralığı 5e kadar normal diyor neden 3e hemen doktora gözük dedi acaba
Gebelerde tsh değeri 2.5 in altında olması gerekiyor . Bu değerden yüksek olunca ilaç başlanabiliyor görünmekte fayda var

benim 1.87ydi ilk kontrolde dr hic boyle ilactan bahsetmedi. bugunde 1.83 cikti. 1.5 olmasi istendgni ilk kez duydum normalde 2 ustu ilac uygulaniyor diye bliyodm

Gebelerde tsh değeri 2.5 in altında olması gerekiyor . Bu değerden yüksek olunca ilaç başlanabiliyor görünmekte fayda var
bn sağlık ocağında baktırmıştım tsh'a, değer 2.7 cıktı o arada özel bir hastanede bir doktora başladım sonuca bakan doktor 2,7 çok yüksek ama devlet hastanelerinde bazen idrarı bekletiyorlar o yuzden tsh yuksek cıkıyor bastan yapalım dedi 1,8 cıktı hakıkaten, bılgınız olsun

Bende hamile kalana kadar günde 15 adet içiyordum.Hamile kalınca kalp atışına kadar günde 1-2 adet son 2 haftadır ağzıma sürmüyorum.Hem tiksinti geliyor hemde bebişi düşününce onu korumaya burdan başlamalıyım dedim :)

benim 1.87ydi ilk kontrolde dr hic boyle ilactan bahsetmedi. bugunde 1.83 cikti. 1.5 olmasi istendgni ilk kez duydum normalde 2 ustu ilac uygulaniyor diye bliyodm
Doktor o sekilde aciklamisti. Belki 2 , 2.5 uzeri olmasi bu sekilde ilac kullandirmayi gerektiriyordur. Yada tavsiyedir. 1.83 te kullanmayi gerektircek bi avantaj saglamiyor olabilir. Tamamen yorum yapiyorum. Bana endokrin doktoru bu sekilde aciklamisti. Kadin dogum doktoruma 1.40 civari gelince sordum birakayim mi diye devam dedi. Bende biraktirir diye dusunmustum mesela. Belki birakinca gene yukseliyordur diye gene kendimce yorumladim dedigi sekilde devam ediyorum ilaci kullanmaya.

Ben haftada 5 gün 75 mg 2 gün 50 mg içiyordum biranda 2,5 oldu şuan hergün 75 mg içiyorum. Bırakınca yada azaltınca direkt artıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…