2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sen paylaşınca benim de aklıma geldi benim tsh 3 çıktı, doktor bir endokrine gözük demişti daha gidemedim
Referans aralığı 5e kadar normal diyor neden 3e hemen doktora gözük dedi acaba
Hamilelikte ilk 3 ay 2-2,5 olmalı ben de ilaç kullanıyorum. 3. Aydan sonra 3 te normal sayılıyormuş.

Ben decavit kullanıyorum canım doğuma kadar kullanacaksın dedi ve folik asitim çok yüksek
Decavit multivitamin gibi birşeydi heralde içinde farklı vitaminler de var değil mi ya benim doktor da 12. Haftadan sonra başlarız vitaminlere duruma göre dedi şuan sadece folik asite devam demişti her doktor farklı farklı yönlendiriyor benim folik asitim düşük çıkmıştı Folbetake verdi 400mg lık

Hamilelikte ilk 3 ay 2-2,5 olmalı ben de ilaç kullanıyorum. 3. Aydan sonra 3 te normal sayılıyormuş.
Anladım canım, doktor takip edelim dedi duruma göre olmadı ilaç başlarız tarzı konuştu ama endokrin metabolizma diye bir bölüm varmış ordan randevu bulamadım ara ara bakıyorum hala olmadı dahiliyeye giderim

Hangi folik asiti kullanıyorsun yüksek doz mu? Decavit multivitamin evet devletin karşıladığı folik asit oranı da çok düşük değil.

Bende ilk dahiliyeye gittim canım hamile değildim o zaman sonrada kadın doğum doktorum ilaç dozunu ayarladı. Çok yüksek değil zaten ama yine de düşük dozda ilaç alman iyi olabilir yükselmemesi için. Sen kaç haftalıksın şuan?

Benimkinde 800 var bide kan hap verdi 325 var onda da

Sen paylaşınca benim de aklıma geldi benim tsh 3 çıktı, doktor bir endokrine gözük demişti daha gidemedim
Tsh zaman zaman beslenme yada stres haline göre inip çıkabiliyor canım çok beklemeden bi görün doktora ben de geçen sene ilaca başladım levotiron 75lik kullanıyorum şuan ayda bir kan veriyorum çıkan sonuca göre doktor ilaç dozunu ayarlıyor, 4 buçuklardaydı ilk başta benim gebelik için 3ün üzerine çıkmaması gerekiyormuş. Endokrin uzmanı her hastanede olmuyor bulunduğun yerde yoksa dahiliyeye gitsen de olur ben dahiliyeden devam ediyorum aynı testlere bakıyorlar zaten.

benimde 8+6 kontrolüm cum idi doktor 1 ay daha folik asit kullan sonra konuşacağız dedi yani kullanmanız iyi

Tecrübeli anneler temassız ateşölçer tavsiyesi olan var mı? Kanz marka aldım ebebek'ten ama sürekli farklı ölçümleri nedeniyle iade ettim. Varsa önerisi olan alırım
Selamlar bende yaklasik 4 senedir xiaomi marka var ve cok memnunuz. 3 5 sn arayla olcuyoruz ve hep istikrarli gosteriyor. Hastaneye de yanimizda goturup test ettigimiz oldu saşmadı.

ihmal etme canim. gozuk hemen bende tsh ve seker icin her ay kendi doktorumun kontrolu oncesi kan vermeyi dusunuyorum takip acisindan

Benimkinde 800 var bide kan hap verdi 325 var onda da

benimde 8+6 kontrolüm cum idi doktor 1 ay daha folik asit kullan sonra konuşacağız dedi yani kullanmanız iyi
Haftaya gidecektim normalde de haftaya benim doktor yokmuş zaten bu perşembe falan yakalayabilirsem bi görünücem en azından folik asiti sorarım ikili test için inş erken gelmişsin demez 11+1 oluyoruz o gün

Selamlar bende yaklasik 4 senedir xiaomi marka var ve cok memnunuz. 3 5 sn arayla olcuyoruz ve hep istikrarli gosteriyor. Hastaneye de yanimizda goturup test ettigimiz oldu saşmadı.
canim biz bunu 1 ay once aldik. kulaktan alindan olcum yapiyor. oda isisinida olcuyor. modlari var ona gore. hatta 2 hafta once griptim ates vardi bizzat surekli olcum.yaparak esimle takip ettk tutarliydi sonuclari. pahali markalara gore bize iyi geldi ama benm.aldgm saticidan memnundu herkes. yazarm onu istersen.

Eklentiler

• 1673876174115353370310.jpg
    127,3 KB · Görüntüleme: 76
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…