2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
canim bende 5. haftamda ögrendim ve kullanmaya basladim folikasite. oncesinde hic kullanmamistim. ogrendikten sonraki gün hemen basladim. yani gec kalinmis olayi yok bence. sonucta 11. 12. haftaya kdr kullanicaksin nasipse. e ilacin yaninda folikasit degeri yuksek besinlerde tuketirsen Allahin izniyle sikinti olmaz. mesela ceviz cig findik bakliyat yemekleri vs.
Oh içimi rahatlattın bol bol bu besinleri tüketiyorum aslında bebekten öncede tüketiyordum inşallah faydası olmuştur. Çok teşekkür ederim♥️ Allah hepimize sağlıkla yavrularımıza kavuşmayı nasip etsin

Bizde bugün kontrole gittik😇 8+5 iz, herşey yolunda büyümüş dedi, bize fotoğrafını vermediler maalesef 🥲 devlet hastanesi malum. Önümüzdeki ay özele gideceğiz inşallah
Bende devlet hastanesi takipliyim kuzum, devlet hastanesinde de verirler ama istemen lazım 😇 ben artık bazen işi abartıp ekranı bile döndürtürüyorum 😎 (özele gidenler için çok sıradan olan ekranda doktor bebeğe bakarken ekrana bakmak bile bize ne kadar lüks Di mi ama hele ultrason kağıdı almak o sanki borç para istiyorsun doktordan 🤪)

anladim canim aynen vaktimiz var nasipse arastiririz. benimde otokoltugu ablam bana vericek o benim icin saklamis sagolsn pusette evde sallanan anakucagi yerine pusete koyarm dedm arada e hastane cikisinda felan lazm oluyor kontrollere giderkende. ay bu arada hastane cikis takimlarida iyi para😐 ben bir tane 10lu takim 2 tanede 5 li takim alcam. dün e bebekte indirimdeydi ama erken diye almadim cinsiette belli degil zaten😁
Konuya bir anda dahil oldum 😊 trendyoldan Tinylamb 11 parça bebek takımını 340 liraya aldım o kadar güzel ki şuan zam gelmiş bi bakın ara ara indirime giriyor fiyat çok makul ve düz renk cinsiyet benimde belli değil ♥️

Kızlar instagramda hangi tür çocuk arabası hangi işlevi sağlar ihtiyaca göre ne almalıyız vs çok güzel anlatan bir kadının hesabını buldum çok işinize yarar. Ama Hesap adı paylaşabiliyor muyum bilemedim
İlaç adı, doktor hastane adı paylaşıyoruz sorun olmaz diye düşünüyorum
Genelde grubu bırakmamıza neden olacak bazı kişiler numara falan veriyor, o zaman yasak diye biliyorum
Grup adminimiz
pozitifbiri pozitifbiri sen ne dersin destur var mı 😇

Günaydın, bu sabah fetal dna testi için kan verdim, 10 iş günü ama az da olabilir dedi firma, test öncesi hiç stresim yoktu ama o kadar gün nasıl bekleyeceğim diye düşüyorum şimdi, inşallah iyi sonuçlar gelir🫣 bu testlerden yaptıranlar ne kadar sürede çıkıyor sonuçlar?
Hangi şehirde ve laboratuvarin bağlı oldugu şirketin adı ne? Fiyatı nedir? Bende yaptircam inşallah kusura bakmayın çok soru sordum ☺️

anladim canim aynen vaktimiz var nasipse arastiririz. benimde otokoltugu ablam bana vericek o benim icin saklamis sagolsn pusette evde sallanan anakucagi yerine pusete koyarm dedm arada e hastane cikisinda felan lazm oluyor kontrollere giderkende. ay bu arada hastane cikis takimlarida iyi para😐 ben bir tane 10lu takim 2 tanede 5 li takim alcam. dün e bebekte indirimdeydi ama erken diye almadim cinsiette belli degil zaten😁
.
Konuya bir anda dahil oldum 😊 trendyoldan Tinylamb 11 parça bebek takımını 340 liraya aldım o kadar güzel ki şuan zam gelmiş bi bakın ara ara indirime giriyor fiyat çok makul ve düz renk cinsiyet benimde belli değil ♥️
Bende hep bakıp beğenip favorileri ekliyorum,ama almadım daha 🤗çicek sepetinde de cok guzel takımlar var ve fiyati gercekten uygun🤔

Tecrübeli anneler temassız ateşölçer tavsiyesi olan var mı? Kanz marka aldım ebebek'ten ama sürekli farklı ölçümleri nedeniyle iade ettim. Varsa önerisi olan alırım 🌸

Açmayınca kız derler hep. İki kez doğru olmadığını kanıtlamışsin 😄
Ben daha ne teoriler çürüttüm bir bilsen :KK70:

İlaç adı, doktor hastane adı paylaşıyoruz sorun olmaz diye düşünüyorum
Genelde grubu bırakmamıza neden olacak bazı kişiler numara falan veriyor, o zaman yasak diye biliyorum
Grup adminimiz
pozitifbiri pozitifbiri sen ne dersin destur var mı 😇
Gruptan ayrı bir internet sitesinin falan başka başlığı altından konuşmaya devam etme, Grupta telefon no veya başka gruplaşılacak mecra paylaşmak yasak diye biliyorum kızlar. Yoksa gebe kalmaya çalışırken de diğer gruplarda ovulasyon testi satan kişilerin falan hep instagramları paylaşılıyordu. Sadece kullanıcı adı yazın yeter. Lİnk gibi değil de :KK66:

Merhabalar ağustos anneleri Allah nasip ederse ben de ağustosta doğum yapacağım şuan 9+2 günlüğüm. Şöyle bir şey sormak istiyorum pcos hastasıydım mart ayında tüp bebek planlıyorduk Allahın mucizesi doğal yolla hamile kaldım. Plansız bir bakıma umudum hiç olmadığı için folik asit kullanmadım hamile olduğumu 4 haftalıkken öğrendim ve hemen kullanmaya başladım bir sorun olur mu geç mi?
Maşallah. Hiç bir sorun olmaz ben ilk hamileliğimde 7.haftada özel doktora gidince doktorun söylemesiyle başladım. Bir sorun olmadı. Folik asidi zaten doğal yollarla da alıyoruz besinlerden. önemli olan bebeğin sinir sisteminin beynin gelişimine başladigi dönemde alabilmek. 4.haftada zaten bebiş hücre yumağı.

Hastane çıkışları pahalı cidden, çoğu parça da kullanılmıyor bana göre, 2 li zıbın takım, yarım kollu body, çorap şapka şeklinde almak çok daha uyguna geliyor, bir de tulum alacaksanız ayaksız olmasına dikkat edin derim çok çabuk büyüyorlar ayaktan kasmasın :KK66:

ay tesekkurler canim ulasti mi eline kumaşin kalitesi nasil

Ben de 10 lu takım hiç almayacağım, 3 lü falan ya da 5 li alırım. Hatta tek renk eldiven 3-4 çift hepsine uyar. Yarım kol çıtçıtlı. İlerleyen aylar için uzun kol çıtçıtlı alınabilir erken alınacaksa eğer. ben tulum çok rahat kullandım tavsiyem ayaklı da olsa ayaksız da olsa büyük alın. bana bi hediye gelmişti chicco tulum ay aylarca giydirdim taş gibiydi. Bir de HM nin tulumları efsane :)
Hastane çıkışları pahalı cidden, çoğu parça da kullanılmıyor bana göre, 2 li zıbın takım, yarım kollu body, çorap şapka şeklinde almak çok daha uyguna geliyor, bir de tulum alacaksanız ayaksız olmasına dikkat edin derim çok çabuk büyüyorlar ayaktan kasmasın :KK66:

ay bu onerileriniz cok kiymetli ilk bebek olunca insan neyi nasil alacagini bilmiyor pek. vakit yaklastikca daha cok bilgi alisverisinde bulunuruz insallah😚

Merhabalar ağustos anneleri Allah nasip ederse ben de ağustosta doğum yapacağım şuan 9+2 günlüğüm. Şöyle bir şey sormak istiyorum pcos hastasıydım mart ayında tüp bebek planlıyorduk Allahın mucizesi doğal yolla hamile kaldım. Plansız bir bakıma umudum hiç olmadığı için folik asit kullanmadım hamile olduğumu 4 haftalıkken öğrendim ve hemen kullanmaya başladım bir sorun olur mu geç mi?
Olmaz cnm benmde hamileliyim plansiz oldu ogrenince hemen başladım takma kafana birsey olmaz

Kizlar bugun kan verdimde. Bu Pct degerim yuksek geldi. enfeksyonla alakaliymis. ama bende idrarda yanma kasinti akinti yok genel durum olarakta iyiyim neden yuksek geldi anlamadm. Bir de folat yani folikasitim bana düsük geldi ilac takviyesine ragmen

X